1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Geamuri ionizate

Discuție în 'Exterior' creată de Thorn, 22 Iun 2008.

  1. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Am inteles Catalin ;)
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Iul 2014
  2. vip

    vip 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mai 2008
    Locație:
    pitesti
    Masina:
    AM RAMAS FAN AUDI DAR MOMENTAN AM ALES BMW SERIA 3 E90 DIN 2006.*AUDI ARE CEVA APARTE*
    daca sunt ionizate in romania,la pitesti send*92 te pot ajuta.ei ionizeaza si tot ei sa zic te scapa de ionizare.
     
  3. Georgikcata

    Georgikcata 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2008
    Locație:
    Ploiești
    Masina:
    Audi 80,B4,2.0,ABT,injectie Mono-Motronic
    ionizari geamuri

    Mai nou m-am interesat si mi sa spus ca este ami bine sa iti ionizezi geamurile,din mai multe motice:folia se ciupeste, geamurile ionizate tin foarte mult;mi s-a spus ca o luneta ionizata reflecta faza celui din spatele tau,astfel nu te mai deranjeaza nimeni noaptea(nu stiu sigur dar poate voi afla daca asa e:think:)
    Revenind, as vrea sa stiu o fiema buna prin prahova sau prin imprejurimile ploiestiului...care face o treaba buna si la un pret rezonabil, bineinteles cu tot cu omologare R.A.R.:)
    Deci..pareri...sfaturi...reprosuri..alea alea:friends:
     
  4. ManiAcuV6 Banned

    Înscris:
    31 Aug 2007
    Locație:
    IASI sau BOTOSANI
    Masina:
    Audi A4 B6 2001 AWX
    Pentru a le ioniza trebuie sa scoti geamurile de pe masina. Si daca ne gandim nu e asa usor sa dai luneta jos :).
    Eu pe clasica Dacie am gamurile ionizate . Au cam 14 ani si se prezinta ok. Frumos e ca noapte prin geamurile ionizate se vede bine. Eu as recomanda sa le faci cu folie pentru ca e mai simplu.
    Singurul loc udne se mai ionizeaza geamuri e in zona Pitestilor , unde se aduci "imbunatatiri" Daciilor. Bafta!
     
  5. nicushor

    nicushor 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi 80 b4
    la fel ca si ManiAcuV6 as merge mai bine pe idee cu folie pentru ca e si mai ieftin si mai usor si daca prinzi o firma care lucra foarte bine cu folie ti le face bine fara sa prinda bule de aer sau sa se cojeasca..... si geamurile ionizate si cele cu folie iti iau din vizibilitate, cele ionizate au efect de oglinda probabil deasta reflecta mai mult lumina. Oricum e mai ok cu folie parerea mea e ca da si mai bine cu masina. bafta in rezolvarea problemei si sa ne spui ce ai facut
     
  6. Ciusto

    Ciusto 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2009
    Locație:
    Lupeni
    Masina:
    B 3 2.0 E
    Am un Audi 80 B 3 geamurile din cate zicea un cunoscator sunt ionizate 25 % e cam greu sa le ionizez mai mult findca luneta de pe spate nu se poate scoate doar prin taiere deci am renutat la ideea ionizari si mie mi-ar placea sa le pot ioniza dar am mai auzit ca e in jur da 10 Mil de lei vechi un geam ( nu stiu sigur dar e tare scump )
     
  7. appolionyaniv

    appolionyaniv 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Ian 2009
    Locație:
    lugoj
    Masina:
    audi 5000, 1976
    mie mie se pare rezonabil avand in vedere de cate ori am repus folie noua pe geamuri..dupa cum spune si colegul si la mine geamurile sunt semi/ionizate si am si dificultati cu folia caci intuneca prea mult :notme:
     
  8. alex_flo

    alex_flo Silver Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI 80 1.8S, PM, 1990, EURO2
    Daca gemurile sunt asa din fabrica, nu sunt ionizate, ci nuantate. Daca vreti folie, nu cautati ce e mai ieftin, mai bine o marca cunoscuta gen Llumar, Samurai...... Si montata de cineva priceput, nu aveti de ce sa o schimbati prea curand. Plus ca si vizibilitatea e foarte buna la aceste marci.
     
  9. appolionyaniv

    appolionyaniv 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Ian 2009
    Locație:
    lugoj
    Masina:
    audi 5000, 1976
    sincer nici nu m-am uitat ce am cumparat....dar daca si de data asta mi se desprinde o sa caut marcile propuse de tine 10's!!
     
  10. Noris

    Noris 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Dec 2010
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A6, 2.0 TDI, 2010
    Salutare. in privinta geamurilor ionizate se curata cu acid clorhidric. Spor la treaba :D
     
  11. floryynxx

    floryynxx 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2014
    Locație:
    Germania
    Masina:
    A6 2.0 2010 170 PS CAHA
    Salutare tuturor!m-ar interesa sa ionozez si eu geamurile,poate stie vreun coleg de ct unde as putea rez .multumesc
     

Distribuie pagina asta