1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

GPL pe A3 8P - montare si intretinere - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de C0RTIZON, 4 Sep 2014.

  1. C0RTIZON 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Sep 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3, 1.6Mpi, 2008
    Salut!
    Sunt nou pe forum.Am tot cautat raspunsul la intrebarea asta si nu am gasit-o. Urmeaza sa achizitionez de la Porsche un Audi A3 1.6 aspirat 2008 si vreau sa o trec pe Gpl din motive de consum mare al acestiu motor. Am inteles ca prin sistemul Buy-Back primeste garantie 1 an. Intrebarea este, daca montez instalatia GPL pierd garantia ? Daca da.. exista ceva modalitati de instalare fara sa pierd garantia ?

    Multumesc !
     
  2. Tykazs 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Dec 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A5 2.0TDI, 2014, 177PH SPORTBACK/ A3, 2.0TDI, 2004
    Salut. Cum sa iti iei audi aspirat si sa te gandesti ca "consuma mult"?
    Normal ca pierzi automat garantia. Se fac modificari la rampa de injectoare, se perforeaza caroseria in cateva locuri pentru prinderea buteliei si traseul tevilor si automat aceasta procedura duce la pierderea garantiei.
     
  3. crysty7

    crysty7 Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2009
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    AUDI A4 AVANT, 2011, 2.0TDI, CAGA, MANUAL
    GPL pe 1.6 normal sau 1.6FSI? Recomandati sau nu?
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    crysty7 te rog, sa modifici/completezi profilul tau cu masina care o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, model, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uita-te la profilul meu si ai sa intelegi despre cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.
     

Distribuie pagina asta