1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

GPL pe A6 C6 - se merita ?

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de fanaudi, 19 Ian 2011.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Firodo

    Firodo 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2017
    Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 C6 3.0TFSI 2010
    Mergea foarte bine in continuare, nu existau probleme. Am spus ca din cauza amestecului nu megea fluid, dar fara probleme.
    Dar daca vrei sa imi demonstrezi ca tu ai dreptate si ca ai o gandire perfect analitica si cu o aplicabilitate practica cu o eroare de sub 1%, si poti prezice si viitorul cu exactitate, ma rog, 99%
    uite, recunosc....este ca tine.

    @gabitza121, probabil ca domnul face parte din categoria "am auzit eu"....
    Am fost rautacios acum, dar nu mai pot cu astfel de comentarii nefondate.
    Doar din orgoliu
     
  2. z1daru

    z1daru Silver Member

    Înscris:
    6 Ian 2018
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B6 - (AVF) 2004
    Pai e solutie pentru economie sau nu e?
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Da, cumparati-va si Porsche Cayenne si montati GPL pe el. Asta ca sa faceti economie. Asta nu este economie ci este un taranism montarea unui sistem GPL pe o marca premium cu motorizare cilindrica mare indiferent de producator. Nu iti cumperi o marca premium cu motor benzina de capacitate cilindrica mare si montezi ca ultimul taran GPL asta ca sa dovedesti ce anume: aroganta prosteasca fata de vecini sau lauda prosteasca si sa "moara dusmanii de ciuda" ?

    Montezi sistem GPL pe un motor de cilindree mica tocmai pentru ca sa mergi aproape gratis si nu pe asemenea motorizari adica 3 litri, 4 litri sau 6 litri cilindree.

    Nu mai continuati pentru ca inchid si sterg topicul asta instant. Fara alte comentarii. Multumesc
     
    balahura florin, AndreiF92 și bx3m apreciază asta.
  4. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    Eu il apreciez pe Firodo ca a incercat, nu a mers, asta este, nu inseamna ca GPL nu e ok, nu e insa ok (inca) pentru tehnologia TFSI dar sunt atatea motoare care merg cu GPL. In Europa ai si scutire de taxe daca folosesti GPL pentru ca nu mai poluezi atat de mult, e incurajata aceasta optiune. Eu nu as pune insa GPL pe masini cum ar fi RS6 sau M5 sau AMG, e clar ca acolo nu se leaga cu esenta masinii, mai ales ca genul ala de masini nu fac in 90% din cazuri 100.000 km pe an cum lejer face un diesel. Pentru o masina insa care face multi km anual si e pe benzina, de ce nu atata timp cat reduci niste costuri si mai important reduci poluarea ? La cat de mult a evoluat tehnologia in domeniul acesta dezavantajele tind sa fie spre 0, as prefera sa avem masini pe GPL, CNG, sau altele decat pe baterii, poluarea totala ar fi mult mai redusa iar rezervele de Gaz sunt enorme la nivel global, nu acelasi lucru putem spune despre neferoasele din baterii.
     
    11TUN, bx3m și stefan550 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta