1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Identificare Serie motor 1.9 tdi la A3 8L - unde se afla poansonata/inscriptionata

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de liviu_arh, 27 Noi 2008.

  1. liviu_arh 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Noi 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3 sportback, 2005, 1.9 TDI 150CP
    Prima vizita pe forum asa ca salutari tuturor.
    Prima vizita si prima problema: azi am fost la ITP si gorobetii de la service s-au invartit 2 ore pe langa masina si nu au gasit seria de la motor. Are cineva idee pe unde e poansonata/inscriptionata seria motor la motor 1.9 tdi pentru Audi A3 8L ?
     
    Ultima editare de un moderator: 13 Mar 2014
  2. liviu_arh 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Noi 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3 sportback, 2005, 1.9 TDI 150CP
    Salutare,
    Intre timp am inteles o chestie .. traim intr-o tara de incompetenti. Seria de la motor nu o gaseau dobitocii de la ITP pt ca am nimerit la un centru cu idioti ( CICLOP soseaua Giurgiului ).
    Este foarte la indemana de observat, la motorul 1.9 tdi este poansonate pe locul unde se imbina cutia de viteze cu blocul motor, in partea din fata a motorului cum te uiti din fata masinii, usor central dreapta. Foarte vizibila.
    O vizita la mecanicul meu a rezolvat problema ( a ridicat capota si mi-a aratat seria de motor pe care desteptii de pe Giurgiului nu au gasit-o in doua zile ) iar ITP-ul l-am rezolvat la fel, fara batai de cap in 20 de minute la niste oameni competenti pe care noroc ca mi i-a recomandat meanicul.
     
    Ultima editare de un moderator: 13 Mar 2014
  3. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    La mine s-au invartit cei de la RAR 30 minute pe langa motor si nu au gasit-o, rezolvarea trecut in carte FS ( fara serie ) si la observatii SERIA MOTORULUI NU POATE FI CITITA, imi zice inginerul de la RAR " e mai bine asa cand faceti ITP-ul ca nu va mai strica mecanicii nimic".
     

Distribuie pagina asta