1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Iluminare Concert 2 pe o masina fara CAN

Discuție în 'How-to / Operatiuni de intretinere' creată de bh99mes, 3 Oct 2013.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. bh99mes

    bh99mes 5th Gear Member

    Înscris:
    30 Dec 2010
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A4 avant 1.9 AFN 1997
    Eu am un Audi A4 B5 non face lift, e fara CAN. Am cumparat un CD-player original Concert 2 pentr ca nu imi place deloc sa fie acolo altceva decat cel original insa am observat ca iluminarea de la butoane nu functioneaza. Am crezut ca e ceva problema cu CD-player si nici nu prea m-am ocupat cu ea, displayul avea lumina normala cum trebuie.
    De cateva zile insa am gasit o descriere pe un forum unde se explica si se si rezolva problema de iluminare.
    Deci, lumina la butoane nu are din cauza ca sistemul electric nu e cu CAN dar se poate rezolva relativ usor.

    Trebuie desfacut CD-playerul, apoi demontat din el partea mecanica (este prinsa cu cate 2 suruburi lateral si inca cate una spre fata (dar e foarte usor de gasit daca e in fata omului) apoi urmeaza partea fina dar nici nu mai zic nimic, ca se vede totul in poza foarte bine. ;)
    Sper ca va ajuta si pe voi.

    Un sfat: bineinteles e mai bine sa fie dus la un electronist sa lipeasca el ca e foarte marunt (au am platit 10 lei la un service de telefoane mobile, unde au scule asa micute si aparat de lipt, adica tot ce trebuie.
     
    Tomilakatos apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta