1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Incalzire stationara - Webasto - Eberspacher la Audi Allroad A6 C6 - discutii diverse

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C6 (2006 - 2011)' creată de HappyFeet, 7 Feb 2018.

  1. HappyFeet 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Iul 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 Allroad, 3.0, 2007
    Salut, am nevoie de ajutor din partea voastra. Am o problema cu toba de esapament de la webasto, de pe masina mea: Audi A6 C6 Allroad 2007. Racordurile flexibile sunt rupte intr-un hal ireparabil. Am tot cautat in ultimele zile pe la diferite firme racorduri dar nu am gasit pe nicaieri. S-a mai lovit cineva de problema asta si daca da cum ati rezolvat-o.

    Multumesc,
    Silviu
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ultima editare: 7 Feb 2018
  3. HappyFeet 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Iul 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 Allroad, 3.0, 2007
    Salut, scrisesem acum o saptamana ca mi s-a dus esapamentul de la webasto. Astazi am reusit sa il repar cu piese originale webasto, cu mult sub pretul unui esapament nou. Am atasat o poza cu un before and after.

    Silviu
     
  4. Eltorro 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.5 2004
    toti vor intreba acelasi lucru: cat a costat si de unde ai cumparat? multumim

    Pare o problema usor de rezolvat totusi, datorita dimensiunilor reduse. Cred ca se poate inlocui furtunul cu ceva improvizatie ieftin.
     
  5. Marisescu_Marius 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Noi 2015
    Locație:
    bocsa
    Masina:
    A6 ALLROAD 2.5 TDI 2002 AKE
    Salut,
    Sunt posesor de Audi A6 Allroad 4F an 2008 și am probleme cu încălzirea stationara marca Webasto. Este blocată din meniu. Am o eroare din cauza cărui este blocată. Eroarea se numește: senzor orificiu ieșire centru dreapta cod 01858
    Stie cineva ce senzor este și unde este poziționat ? Aș fi recunoscător. Mulțumesc.
     

Distribuie pagina asta