1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inchidere centralizata din telecomanda After Market si Alarma After Market la A4 B5

Discuție în 'Audi A4 B5 (1994 – 2001)' creată de TTs, 14 Feb 2009.

  1. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    danysxx, cum sa citeasca topicul? Numai ce si-a facut contul de nici 2 ore (la momentul in care scriu) si primul lui post este aici. Nu salut, nu sa ma prezint, ci dati-mi si mie rezolvarea pe tava ca deh, e gratis. Si na, sa citesti 7 pagini e prea mult...
     
  2. danysxx

    danysxx 2nd Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2009
    Locație:
    tecuci
    Masina:
    audi a 4 b5 1997 ADR 125 cai
    nu am spus-o cu rautate, sa nu se inteleaga gresit ... insa unele intrebari sunt apsurde... vezi postul 41 pt alex_benny2009

    ovidiutm edit:
    Asa este, absurd si mai putin corect pentru comunitate.
    Insa, si acum ma refer la tine, nu mai da quote la ultimul post. Citeste si respecta regulamentul!
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Apr 2011
  3. alex_benny2009 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Feb 2011
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    audi a4 B5, 1.6 ,1998
    si eu l-am citit....cand o sa mai am timp il voi reciti...si mai incerc...

    l-am citit...iar apoi am vrut sa intreb si mi-am facut cont...pentru a citi nu iti trebuie cont;)
     
    Ultima editare de un moderator: 3 Mar 2011
  4. eu_yubytzelu 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mar 2011
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4,1.6,1997
    SAL am si eu o intrebare. Am un audi din 1997 si nus ce ar putea avea. inchid usa cu cheia si dupa un timp se deschid toate usile si uneroi in timpu mersului se aprind luminile interioare> stie cienva ce ar putea avea? un scurt undeva?
     
  5. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Montare inchidere centralizata din telecomanda (after market).
    Asa se numeste topicul.
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Off Topic

    eu_yubytzelu Ovidiu a fost un gentleman, eu nu.

    Data viitoare foloseste functia Cauta mai bine. Problema s-a mai discutat. Citeste si respecta regulamentul. Citeste forumul de la un capat la celalalt capat si pe urma pune intrebari. Adreseaza intrebarile in topicuri deja deschise.

    Problema ta se rezuma la niste contacte imperfecte mai precis switch-urile din usi nu mai fac serviciul cum trebuie si de aici erorile.

    Am rugamintea sa scrii citet in limba romana si sa respecti gramatica limbii romane ca sa intelegem mai bine data viitoare ce vrei sa spui.


    O zi buna
     
  7. dark.rider1

    dark.rider1 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Feb 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 B5, 1.6 ADP, '96
    In speranta ca ma poate ajuta si pe mine cineva:
    Am si eu nevoie de ajutor cu o inchidere In.Pro M320. O aveam deja montata pe masina, insa n-am primit nicio telecomanda. Am sa atasez si cateva poze cu modului.

    M-am gandit ca as putea gasi vreo telecomanda care sa functioneze pe frecventele modulului, sau macar ceva programabil. Nu-s electronist, asa ca va cer sfatul.

    pozele cu modului inchiderii:

    http://www.clubaudi.ro/attachments/...8-ajutor-inchidere-centralizata-.pro-m320.jpg

    http://www.clubaudi.ro/attachments/...ajutor-inchidere-centralizata-.pro-m320-2.jpg
     
  8. bushman

    bushman Gold Member

    Înscris:
    26 Iul 2009
    Locație:
    București / Titu
    Masina:
    Audi A4 B5 , 1.8 ,ADR, 1996,125cai
    Sal am si eu o intrebare ma o alarma yun cung(vapor) si cand am umblat pe la bord am observat un buton car clar era de la alarma ca parea montat romaneste , avetzi idee ce face respectivu reseteaza ceva ?
     
  9. iulian_1976

    iulian_1976 Audi Expert

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    Problem am rezolvat-o,senzorul de tare are un buton pentru diferite setari l-am atins din greseala aproape sigur.
    Am montat alarma la loc,am apasat o data pe butonul de stare si lucrurile au revenit la normal.

    Daca butonul de tare este atins de mai multe ori consecutiv,alarma asteapta in primul rand codul pin, alarma are cateva setari posibile in ea odat introdus codul pin ,odata neintrodus dupa cateva minute suna semnaland o deconectare ilegala a alarmei.
     
  10. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Buton valet se numeste.
    Default, butonul se apasa 1 data cu contactul on, motorul oprit. Apropo, butonul valet se pune intr-un loc cu acces expres si unde nu il poti apasa fara sa vrei. In locasul panoului de sigurante ar fi cel mai normal.
    Cobra... eu as da-o jos in prima zi cu soare. De "yun cung" a colegului nici nu mai zic...
     
    Ultima editare: 30 Mar 2011
  11. bushman

    bushman Gold Member

    Înscris:
    26 Iul 2009
    Locație:
    București / Titu
    Masina:
    Audi A4 B5 , 1.8 ,ADR, 1996,125cai
    Ok merci ovidiu ca m-ai lamurit , banuiam ceva dar nu aveam idee la ce foloseste :)
     
  12. iulian_1976

    iulian_1976 Audi Expert

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    Butonul acela este chiar pe chestia care clipeste cand o armez,ce e drept as putea incerca orice alta alarma firele fiind trase deja.
     
  13. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Cat de idiot a fost el care a montat-o... butonul valet se pune intr-un loc in care posibilul hot sa nu stie unde se afla, astfel pierzand inca cateva secunde suplimentare cautand dupa el.
    Unde mai spui ca butonul poate fi apasat de fiecare data cand baiatul de la spalatorie iti sterge bordul de praf.
     
  14. bushman

    bushman Gold Member

    Înscris:
    26 Iul 2009
    Locație:
    București / Titu
    Masina:
    Audi A4 B5 , 1.8 ,ADR, 1996,125cai
    ti-am spus man ca alarma e e o mizerie si a fost montata romaneste , sper sa fac rost de ceva banutzi si sa pun un viper , mai ales ca alarma actuala mai da si erori de urla masina aiurea la un interval aleatoriu de timp face un singur piuit .
     
  15. mariusik

    mariusik Bronze Member

    Înscris:
    25 Dec 2008
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    Audi
    Am si eu o intrebare, vreau sa-mi montez o cheie briceag originala de b5 cu inchidere centralizata, insa nu stiu cine primeste semnalul de la cheie. Inchiderea e din fabrica. masina este cea de la dezmembrat, si avea din fabrica incidere+alarma. Pareri? Multumesc frumos.

    Am cheia briceag OEM si nu stiu cine primeste semnalul de la ea. Ca vreau sa mi-o adaptez pe masina mea. Cheia briceag si ce va mai trebuii iau de la masina pe care o dezmembrez.
    Mersi.
     
    Ultima editare de un moderator: 30 Ian 2013
  16. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ultima editare: 30 Ian 2013
  17. mariusik

    mariusik Bronze Member

    Înscris:
    25 Dec 2008
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    Audi
    alex_benny2009 iata rezolvarea:

    Rosu la pinul 30 al masinii care este plus 12v permanent,
    firele maro pentru semnalizare la mufa maro de pe stalpul din stanga jos,
    firele de semnalizare ale masinii au culoarea negru-alb si negru verde.
    Firele pentru inchidere sint in mufa de sub relee firele masinii sunt albastru-rosu si gri-alb, in mufa sunt numai 2 fire.
    La inchiderea mea firele sunt asa:
    portocaliu--neconectat,
    alb--albastru-rosu,
    galben--masa,
    porto-negru---neconectat,
    alb-negru---gri-alb,
    galben-negru---masa,
    negru---masa, rosu---+12V,
    maro---LA SEMNALIZARE,
    VERDE---tot acolo pe stalpul din stanga cauti mufa maro si la ea firul rosu cu maro

    Precizez ca explicatiile apartin altcuiva de pe forum dar daca le respectati vor functiona.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    PS: Voi ati taiat firul acela de pe unitatea centrala? (ultimele 3 poze)
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Apr 2011
  18. TM-26-BMM

    TM-26-BMM 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Sep 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    AUDI A3 2006 SLine,2.0 tdi BMN 170ps
    Ajutati-ma si pe mine cu indicatii, vreau sa imi pun si eu modulul cu cheia briceag.
     
    Ultima editare de un moderator: 11 Iun 2011
  19. TM-26-BMM

    TM-26-BMM 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Sep 2010
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    AUDI A3 2006 SLine,2.0 tdi BMN 170ps
    Firul verde nu am cum sa-l leg la mufa maro specificata de tine , lipsa fir rosu/maro. Este alta alternativa ?
     
    Ultima editare de un moderator: 13 Iun 2011
  20. alexmtz

    alexmtz 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mai 2011
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    A4 B6 1.9 AVF 2004
    TM-26-BMM cine nu are firul rosu/maro are firul maro/alb care este imediat langa firul rosu/albastru (in dreapta celui rosu/albastru, nu deasupra).
     
    Ultima editare de un moderator: 27 Iun 2011

Distribuie pagina asta