1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Inlocuire - Schimbare - Montare - Demontare Schimbator viteze Cutie de viteze la A6 C6 (4F)

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de Megatron, 26 Sep 2012.

  1. piratuxxx

    piratuxxx 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Iun 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6, 3.0 TDI ASB.
    Imi puteti spune si mie va rog cum pot inlocui tija de plastic din poza atasata. A tras cel mic de schimbator si a reusit sa rupa acea tija de plastic. Pe moment am desfacut maciulia i-am dat un punct de super glue si am putut sa folosesc schimbatorul. Problema e ca nu tine. Odata la 2 -3 zile cedeaza si as vrea sa inlocuiesc acea tija.
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Citit si va inspirati de aici - aveti poze si explicatii pe la jumatatea paginii: http://vwforum.ro/topic/126711-passat-cc-sport/?page=2 pentru schimbare manetei de viteze model vechi cu noile modele. Aveti exact toata procedura de rotire a plasticului de prindere pentru schimbatorul cel nou de viteze.
     
  3. Sebaa95 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Iul 2017
    Locație:
    Zalau
    Masina:
    Audi A6 C6 2.0 tdi 2007 BRF
    Imi poate spune si mie cineva pe cati mm este prinderea la nuca (pentru schimbator manual )?
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Exact cat este tija in diametru. Cum o demontezi scrie pe forum in zeci de topicuri si exista zeci de tutoriale pe youtube. Am cautat eu pentru tine pentru ca era greu:

     
  5. DSF

    DSF Silver Member

    Înscris:
    10 Aug 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi Q5 2.0TDI 190CP CNHA 2015
    ai reusit sa schimbi tija aia de plastic, ca se pare ca am topit-o prost pe a mea
     

Distribuie pagina asta