1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Instalatie GPL pe A4 B8 - discutii diverse

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de mir_A4, 23 Feb 2013.

  1. mir_A4

    mir_A4 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI Q7 2016 272cp CRTC
    Am vazut ca au aparut si pe la noi instaltii GPL pt motoarele TFSI undeva la 7.000 lei cu montaj inclus. Ce parere aveti? Este cineva care si-a instalat GPL Informatii despre consumul pe GPL, PARERI???
     
  2. sebim 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Sep 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Dacia Logan 1.6 2010
    Stimati domni,

    Incepand cu ce an/motor este tsi/tfsi pe A4 benzina?
    M-ar interesa daca se poate pune GPL dar am inteles ca e foarte complicat pentru tsi/tfsi si de preferat ar fi T simplu.

    Astept pareri daca aveti GPL careva.

    Stima!
    Seb
     
  3. Clauu Gold Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    ̶A̶4̶ ̶B̶8̶,̶ ̶2̶.̶0̶d̶ ̶-̶ ̶C̶J̶C̶B̶,̶ ̶2̶0̶1̶2̶ A1 8X, 1.4tfsi, CAXA, 2012
    b8 pe gpl nu am mai vazut :) Daca reusesti sa ne anunti si pe noi, mai mult de dragul artei.
     
  4. DeViAnS

    DeViAnS Gold Member

    Înscris:
    15 Sep 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    A4, CGLC, 2013 - Quattro
    mai bine ia legatura cu un atelier de montaj instalatii GPL. Din ce stiu eu se poate, pretul instalatiei fiind in jur de 7.000 lei.
     
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
  6. Bogdan Lucian 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2019
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    Audi A4 B8 2008
    Am un Audi A4 B8 din 2008 motor CABB de 2,8 tfsi. Știe cineva dacă sau montat pe acest tip de mașină instalații gpl ?
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Si de ce nu intrebi direct la un atelier specializat in montarea GPL si ne spui si noua dupa, daca se poate ? E greu sa dai un telefon ?
     
  8. Bogdan Lucian 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2019
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    Audi A4 B8 2008
    Am sunat la mai multe ateliere de montat gpl și mi-au spus că nu au instalație pentru astfel de motor. Am pus întrebarea pe considerentul că cineva a găsit soluția
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca niste montatori profesionisti ti-au spus asta inseamna ca asa e. Inca ceva: cand iti montezi instalatie GPL pe masina asta si mai ales cu acest tip de motor iti spun eu ca ai gresit achizitia initiala a masinii. Fara alte comentarii la acest mesaj. Multumesc.
     
    paulkf și MRR apreciază asta.
  10. Mester Vasile Ioan 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Mai 2019
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi a4 b8 avant 1,8tfsi 118kw CDH 2009 tip tronik
    Am montat eu in Italia, pe masina din profil, dar am probleme. Pana se incalzeste apa la 90 se aprinde senzorul EPC si nu mai trage pana nu o pun in N si o accelerez putin. Dupa, isi revine si totul este normal deci doar la rece sunt probleme. Instalatia este de la firma Landi Renzo iar baiul este ca nu se gaseste problema.
     
    Bogdan Lucian apreciază asta.
  11. Bogdan Lucian 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Apr 2019
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    Audi A4 B8 2008
    Ce cod are motorul tău ?
     

Distribuie pagina asta