1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Just Audi A4 B5

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de NiX, 18 Iun 2012.

  1. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Salutare tuturor,urmaresc de ceva vreme acest forum si modificarile fiecaruia in parte.Admir fiecare dintre masinile voastre,de aceea am hotarat sa-mi prezint si eu masina sperand ca pe viitor sa colaborez cu fiecare dintre voi avand in vedere parerile fiecaruia pro sau contra.
    Asadar este vorba despre un b5 din 96,motorizare 1.9tdi 110ps,ca dotari:
    -geamuri elecrice fata
    -trapa elecrica
    -oglinzi electrice
    -pilot automat
    Modificarile aduse masinii sunt:
    -faruri facelift
    -stopuri depo
    -semnalizari albe pe aripi
    -player sony xplode + boxe spate pioneer + statie
    -folie geamuri
    -evacuare modificata,toata partea de dupa catalizator pana la finala din inox,toba intermediara eliminata + finala sport
    -am montat niste huse facute de cineva dupa masurile originale pe care le-am pus pentru a proteja tapiseria deoarece e mai greu avand o bebelusa in familie :d,iar pentru restul aspectelor las pozele sa vorbeasca
     
    Ultima editare: 18 Iun 2012
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  3. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Mersi mult, am rezolvat dupa indicatiile sugerate de tine. ;)
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Iun 2012
  4. alexmtz

    alexmtz 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mai 2011
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    A4 B6 1.9 AVF 2004
    Frumoasa masina! Culoarea asta da foarte bine pe audi. Cred ca ar trebui sa vopsesti si manerele usilor (si eventual si oglinzile). Husele alea nu prea incanta ochiul, dar am inteles ca sunt temporare.
    In plus cred ca ai nevoie de o cotiera, e buna impotriva durerilor de spate :)).

    S-o conduci sanatos si bafta la modificari!
     
  5. Liviu_MS

    Liviu_MS 3rd Gear Member

    Înscris:
    21 Noi 2011
    Locație:
    Targu-Mures
    Masina:
    -
    De acord cu cele spuse de Alex.
    Nu vad eu bine sau ai oglinda dreapta model SUA?
    Sunt foarte curios cum se comporta masina cu evacuarea ,,custom''! Nu vrea am ocazia sa vad astfel de modificari pe tdi-uri:)
    Era sa uit, e foarte frumoasa:yes:
     
  6. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Alex: Da husele sunt temporare ,eventual pana cand o mai creste fetita,momentan prind bine si protejeaza de minune tapiseria originala.....a si mersi de pont cu manerele si oglinzile,am luat in considerare chestia asta + vopsitul fustelor si a pragurilor in culoarea masinii gen s-line, dar asta preconizez pe viitor cu o vopsire integrala, iar cu cotiera ma mai gandesc,daca gasesc ceva ok.

    Liviu: Oglinda dreapta e model SUA si se vede chiar ok,evacuarea.....fara cuvinte se simte cum are la turatie un sprint aparte iar sunet,e mai sportiv la turatie mare in schimb e linistita nu te doare capul la drum lung :d

    Iar la final mersi de urari baieti, frumoase si ale voastre,sa le conduceti cu placere
     
  7. Claudiu Ziros

    Claudiu Ziros Bronze Member

    Înscris:
    9 Noi 2011
    Locație:
    Voiteg - Timiș
    Masina:
    00' Audi A4 B5 1.8T quattro AWT & 91' Audi 80 B3 1.9 TDI 1Z & 97'Audi A4 B5 1.9 TDI AHU
    Tine-o clean! faina masina :)
     
  8. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Mersi mult. Nici cu a ta nu mi-e rusine Claudiule, iti urmaresc topicul la fiecare miscare. A si apropo: faina motorizare, doar asfalt mai trebe :). Sa ai parte de ea colegu'
     
    Ultima editare de un moderator: 19 Iun 2012
  9. Claudiu Ziros

    Claudiu Ziros Bronze Member

    Înscris:
    9 Noi 2011
    Locație:
    Voiteg - Timiș
    Masina:
    00' Audi A4 B5 1.8T quattro AWT & 91' Audi 80 B3 1.9 TDI 1Z & 97'Audi A4 B5 1.9 TDI AHU
    Mersi la fel NiX, ai grija de ea
     
  10. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Salutare tuturor posesorilor de cerculetze,nu am mai postat cateva zile pentru ca ma tine ocupat si meditat urmatoarea idee si pt a fii hotarat am nevoie de ajutorul vostru.
    Vreau sa imi schimb interiorul masinii (este vorba despre scaune+bancheta si eventual fete usi)cu una dintre urmatoarele variante:
    Prima varianta ar fii asta(e vorba doar de model si culoare,nu este produsul in sine ci doar cateva imagini asemanatoare gasite pe net):
    Varianta cu piele mi se ofera si fetele de usi ,toate la un pret avantajos,insa sunt nehotarat,nu stiu daca ar prinde bine in masina mea culoare respectiva,care e mai aproape ca nuanta de cea inchisa postata de mine.

    Iar a doua varianta ar fii acest interior recaro,care ,la fel este la un pret super bun
     
    Ultima editare: 22 Iun 2012
  11. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Salut.
    In primul rand sa stapanesti sanatos masina si cat mai multi km fara evenimente.
    In al doilea rand eu as pune Recaro . Am asa ceva pe masina si mi se par foarte confortabile ca sa nu mai zic cum te tin in curbe.In plus au si reglaj lombar. Nu stiu daca celelalte din piele au. Parerea mea.
     
    Georgegrigoras apreciază asta.
  12. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Mersi mult de urarai zamolex,cele bune pentru tine si masina ta si fara evenimente neplacute.
    Sincer si pe mine m-ar atrage parca cel recaro,doar ca e putin mai departe de mine si na,mai intra transportul,alea alea,pe cand cel din piele ma duc la dezmembrari si l-am luat.....dar pana mai intra ceva finante o sa ma mai gandesc.
    Oricum mai astept pareri sa-mi intaresc convingerea
     
  13. Claudiu Ziros

    Claudiu Ziros Bronze Member

    Înscris:
    9 Noi 2011
    Locație:
    Voiteg - Timiș
    Masina:
    00' Audi A4 B5 1.8T quattro AWT & 91' Audi 80 B3 1.9 TDI 1Z & 97'Audi A4 B5 1.9 TDI AHU
    Dute pe recaro.Gandeste-te ca ai scaunele alea sport in fata,si totusi un interior poti sal imbraci oricand in piele,bani sa fie,si atunci iti pui si incalzire si toate cele,asta daca chiar vrei piele. Ala normal cu pielea aia maro ,nui urat ,dar nici frumos nu-i:) parerea mea
     
  14. alexmtz

    alexmtz 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mai 2011
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    A4 B6 1.9 AVF 2004
    Recaro am si eu. Recomand, desi ale mele nu sunt in stare foarte buna.
     
  15. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Deci sfaturile voastre ar fii sa merg pe recaro. Chiar nimeni nu opteaza pentru acel interior crem, sau maro deschis ?....nu-mi aduc aminte exact nuanta dar in orice caz are o tenta spre maro deschis.
    Sunt asa de nehotarat deoarece intr-adevar acel recaro pe care l-am postat in pagina anterioara arata bine,dar nu mi-e asa de simplu cu trasnportul si cu toate demersurile astea. La acel centru de dezmembrari din orasul meu in afara de interiorul maroniu am gasit pe alta masina un interior recaro pe negru din textil doar ca scaunul soferului e rupt in partea stanga si mi se pare ca are ceva rupturi si la bancheta na, as palti un pret bun pe el din aceste motive dar pe urma ramane problema cu reparatul tapiseriei sau retapisarea scaunului si a banchetei rupte si sincer nu mi-as bate capul chiar asa.
    Deci voi ce ma sfatuiti sa fac ?
     
    Ultima editare de un moderator: 23 Iun 2012
  16. alexmtz

    alexmtz 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mai 2011
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    A4 B6 1.9 AVF 2004
    Cu transportul nu e asa greu, eu le-am luat de la un baiat din brasov, iar eu sunt din valcea. I-am trimis 100 ron avans ca sa nu platesc ramburs, iar cand le-am primit am platit si restul de bani.Curier rapid, ceva cu Fan :)) ca sa nu se considere reclama.
    Alea recaro daca le iei le poti imbraca dupa in ce vrei tu, pe cand pe cele de piele nu le poti face recaro :))
     
  17. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Aia cam asa e Alex....acu sa intre banii si-s pe ele:sob:
     
  18. NiX

    NiX 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2010
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    A4,1.9 TDI,1996
    Buna tuturor.......ascultand sfaturile voastre o sa ma duc spre recaro,dar fiind buget mai redus, o sa iau de la dezmembrari din orasul meu un interior,posibil numai scaunele fata,singura problema e ca nu arata prea bine,scaunul soferului e cam rupt pe partea stanga portiune de vre-o 7 cm.....(in speranta ca pe viitor vor fii imbracate in piele),dar momentan sunt idei cum as putea remedia acea ruptura fara sa retapitez total?
     
  19. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    am si eu acceasi problema ca si tine la scaun. vreau sa ma duc la un tapiter sa vad daca pot schimba doar materialul de pe aripioara rupta. Daca merge o sa schimb si la celelalte, sa arate uniform.
     
  20. alexmtz

    alexmtz 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mai 2011
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    A4 B6 1.9 AVF 2004
    Se poate tapita si partial, si al meu de la sofer are pe aripioara stanga materialul de culoare putin diferita :D. Poate tu ai noroc si gasesti aceeasi culoare.
     

Distribuie pagina asta