1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Kit brate directie A4 B6 - discutii - achizitie, coduri si recomandari

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de coppersink, 1 Iun 2010.

  1. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    ~2400-2600 m-au costat pe mine reperele Lemforder si parca 2 TRW cu tot cu bielete antiruliu. Sunt destui vanzatori pe la http://www.clubaudi.ro/vanzari-cumparari-piese-si-accesorii-auto/ pe care ii poti intreba. Nu exista "kit" Lemforder, insa s-ar putea sa-ti faca vanzatorul o reducere ca iei tot deodata. Nu cred ca are sens sa platesti triplu in reprezentanta, aceeasi garantie de 2 ani poti s-o ai si la un service obisnuit.
     
  2. arazvan2002

    arazvan2002 Audi Expert

    Înscris:
    1 Iul 2010
    Locație:
    București/Fieni
    Masina:
    A4 B8 allroad 2.0TDI CAHA
    Eu am 2 brate TRW cu sigla Audi pe ele. Întrebați la tucudean87 fiindcă am luat pentru B6 kit TRW complet cu 1400 lei, lemforder era 1800.
     
  3. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Sigla audi nepolizata?!
     
  4. arazvan2002

    arazvan2002 Audi Expert

    Înscris:
    1 Iul 2010
    Locație:
    București/Fieni
    Masina:
    A4 B8 allroad 2.0TDI CAHA
    Da. Chiar o sa fac poze când o mai ridic. Pe ambele părți același brate. Nu mai țin minte care dintre ele.
     
  5. cristian_61

    cristian_61 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    audi A4,131 cp, AVF, avant
    lemforder

    pana la urma am cumparat Kit lemforder de pe forum (brate adunate ca si kit complet) pret 2400 ron

    cu montajul am fost in dubiu vro 2 saptamani , pana sa gasesc ceva care sa fie ok. la reprezentanta ma costa 2100 ron manopera, plus ca mai aveam si un tampon de C.V de schimbat si vro 2 furtune de frana spate.

    am ales un service unde imi fac revizia, dar nu aveau montate rampele pentru verificare amortizoarele asa ca am renuntat si la ei. ma costa 1100 ron manopera pentru toate.

    apoi m-am decis sa merg la Avia Motors (Bd. Biruintei), mai fac si Audi desi sunt reprezentanta skoda,seat vw. mi-a placut cum au lucrat sper sa fie si de durata lucrarea cat si piesele :racer:
    pretul a fost de 1700 ron cu tot cu montat suport c.v , furtune, verificat amortizoare fata (care au fost ok), inlocuire lichid frana, geormetrie .
    am aflat ca amortizoarele spate sunt uzate si o sa le schimb in curand.

    pe toate bratele au avut sigla audi polizata.:drag:

    in rest , drumuri bune sa avem
     
  6. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ai facut o alegere buna mergand pe Lemforder. Manopera totusi este imensa, incluzand si schimburile mentionate de tine.
     
  7. cristian_61

    cristian_61 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    audi A4,131 cp, AVF, avant
    da a fost o alegere costisitoare dar asta e... conteaza sa ca treaba a fost facut cum trebuie.
    din pacate nu am gasit niciun service care sa imi ofere suficienta incredere ca o sa faca treaba.
    la fel cum nu am fost niciodata la un service de 2 ori indiferent de problema sau revizie.

    am platit destul de mult la aceasta interventie, dar masina functioneaza perfect, zic eu 100% piese OEM pana la ultimul surub.
     
  8. stefan_gav

    stefan_gav 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Dec 2014
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    a4 b6 avant, 2004, 1.9 tdi 74 kw
    Salut. Am achizitionat un kit de brate TRW si au sigla stantata nu in relief cum este pe cele originale. Kitul este luat de la un coleg de pe clubaudi si tind sa cred ca e original. Citeam mai sus ca daca e sigla stantata nu sunt originale. Daca poate pune cineva sa ma ajute cu un sfat sau o poza sa ma lamuresc. O sa revin si eu maine cu o poza. Multumesc
     
    pinga_zlg și neluboga apreciază asta.
  9. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Unele sunt in relief, altele sunt stantate.
     
  10. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Nu vreau sa se supere nimeni, dar eu tot ce am avut TRW (am si acum acasa 2 brate de rezerva) sunt identice cu bratul aratat de colegul audi66 in poza anterioara. Pe o parte este sigla audi iar pe cealalta parte este scris TRW DE ECO si sigla TRW, toate in relief.
    Eu personal nu am vazut TRW stantate pana acum. Doar bratele superioare originale lemforder au scris codul original punctat cu negru, dar nu stantat in brat.
     
  11. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Pe Lemforder eu am intalnit si in relief si stantat, in rest, ce scria pe unul scria si pe celalalt.
     
  12. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    Ce am cumparat marca TRW la mine erau punctate, abia se vedea, nu in relief. Pe bucsi scria TRW. Le am de 3-4 ani pe masina si sunt ok mai putin unul din ele care a picat in mai putin de 10000 km (superior partea stanga fata). Probabil acolo a fost defect de fabricatie. Pe cele Lemforder, intradevar, scrie in relief iar sigla audi este polizata. Ca nu sunt conforme cu originalul, avand sigla polizata, asta nu stiu.
    Ce informatii am auzit recent? : Lemforder se pare ca nu mai fabrica brate, ca piese de schimb, nici un magazin nu mai au pe stoc brate lemforder, le au in oferta, insa nu si pe stoc si nici nu pot spune cand pot aduce.
     
  13. lupascu iulian

    lupascu iulian 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A4/B8 2.0 2014
    Schimbare bucse sau brate marca Lemforder, TRW, Febi sau Swag ?
     
  14. drogas Gold Member

    Înscris:
    31 Ian 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B6 1.8T AVJ 2002
    Swag am capete de bara si sunt ok de 15.000 de km
     
  15. enevictor25 Bronze Member

    Înscris:
    25 Iun 2014
    Locație:
    Ploiești
    Masina:
    Audi A4,2.0i,2002
    Febi nu recomand ,cel putin la mine dupa 18.000 km bieletele antiruliu fata/spate ,bratele superioare si cele de la Bara de torsiune s-au uzat.Mergi pe TRW daca nu ai bani de lemforder
     
  16. ADIGKE

    ADIGKE 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A4 Avant , 1.9 TDI, 2000 facelift
    Delphi a folosit cineva?
     
  17. arazvan2002

    arazvan2002 Audi Expert

    Înscris:
    1 Iul 2010
    Locație:
    București/Fieni
    Masina:
    A4 B8 allroad 2.0TDI CAHA
    Cred ca am folosit pe B5 și cred ca au ținut vreo 40-50mii, dar nu garantez, se întâmpla în 2010. Delphi e totuși un producător de piese mare, unele ca echipare de fabrica ( nu neapărat pentru Audi, dar vorbesc de standarde de calitate).

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
     
  18. Horia_D 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mar 2016
    Locație:
    BRASOV
    Masina:
    Audi A3 2006 BLS / Audi A4 2004 AWX
    Aveti idee despre calitatea Febi Bielstein prokit 24802?
    Am nevoie sa schimb setul de brate si ar putea fi o optiune.
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ai citit macar aceasta pagina ? Cumpara TRW.
     
  20. Horia_D 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mar 2016
    Locație:
    BRASOV
    Masina:
    Audi A3 2006 BLS / Audi A4 2004 AWX
    Da, am citit prea bine, nu doar "macar". Nu s-a discutat despre acel kit de brate aici, doar despre Febi in general.
     

Distribuie pagina asta