1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lampa numar inmatriculare - Lumini numar spate la A6 C7 (4G) - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Bogdan covasa, 23 Noi 2018.

  1. Bogdan covasa

    Bogdan covasa 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iul 2016
    Locație:
    Dorohoi
    Masina:
    Audi a6
    Bună ziua,
    La masina din profil un A6 C7 lampa dreapta de la număr nu mai funcționează. La deschiderea portbagajului și închiderea lui se stinge și se aprinde ca și cum ar firul intrerupt. Am verificat lampa mutând-o dintr-o parte în alta și nu este arsa. Mașina este din 2013 sedan cu lampa led. A mai pățit cineva asta ?
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca ai fi mers la un electrician auto profesionist pe gama VAG nu ar mai fi fost nevoie sa intrebi pe forum. Spune-i sa verifice firele din lateralul portbagajului, manunchiul de fire care vine din fata spre spatele masinii. Daca totul este in regula se apuca de demontat absolut tot in spate si trebuie sa verifice toate firele, pinii si restul de cablaj.

    Repet: tu trebuie sa ajungi la electrician auto profesionist, nu un agarici, deoarece tu dupa cum intrebi nu te pricepi (nu ca ai fi obligat sa te pricepi). Cine are diagnoza trebuie sa cunoasca ELSA si ETKA pe de rost si sa fie si un bun electrician auto care are scule si care stie sa-ti desfaca masina si sa rezolve problema adica stie exact de unde este eroarea si cum o remediaza, nu numai ca o ai.

    Am mai spus, o diagnoza competenta nu inseamna doar citirea codurilor de eroare. Cine nu indeplineste conditiile astea are degeaba diagnoza aia daca el doar iti arata cu degetul ca ai o eroare dar nu iti si rezolva problema.
     
    Bogdan covasa apreciază asta.
  3. Bogdan covasa

    Bogdan covasa 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iul 2016
    Locație:
    Dorohoi
    Masina:
    Audi a6
    Mulțumesc de răspuns , ai dreptate nu ma pricep prea mult., de asta am întrebat pe forum . Am vb de o programare la reprezentanta, dar sunt liberi după 4 dec. În rest nu am găsit nici un service care sa se bage. Pana ce ajung cu ea la reprezentanta vroiam sa aflu cât mai multe ... Mulțumesc încă odată!!!
     
  4. Bogdan covasa

    Bogdan covasa 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iul 2016
    Locație:
    Dorohoi
    Masina:
    Audi a6
    Probelema rezolvata în reprezentanta
    Cablajul de pe spate cu probleme, firul de la număr rupt, alte 5 fire aproape rupte. Exista un cot de plastic pe traseul cablajului, acolo era problema. Cost final manopera 300 lei, alte materiale 70 lei.
     

Distribuie pagina asta