1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lampi/Stopuri spate la A3 8V - demontare - inlocuire becuri - inlocuire stopuri cu unele pe LED

Discuție în 'Audi A3 8V (2012 - prezent)' creată de pateriaclaudiu, 12 Mar 2018.

  1. pateriaclaudiu

    pateriaclaudiu 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Feb 2016
    Locație:
    constanta
    Masina:
    audi a4 b7 ,2.0 tfsi,2005/audi a5 2.0tfsi 2010
    Salut,
    De curând am achiziționat un Audi A3 8V limuzina 2015. Mașină este adusa din USA și trebuie sa fac codarea pentru stopuri de Europa. Mă poate ajuta cineva ? Problema e ca locuiesc în Germania si nu cunosc pe nimeni aici care ar ști sa facă operațiunea asta. Dețin un vagcom dar nu știu codarea necesara. Mulțumesc anticipat
     
  2. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Nu este doar o codare. Este o succesiune de adaptari care difera de la o platforma la alta. Stiu ca pe forum exista baieti care cunosc semnificatia cifrelor pe canalele din BCM2 si care cred ca ar putea sa te ajute remote. Nu este o chestie facila. Daca erai in Romania se rezolva mult mai usor.
     
  3. Valentinutzul

    Valentinutzul 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Aug 2018
    Locație:
    Pitesti, Arges
    Masina:
    Audi A3 hatchback 2.0 150cp
    Stie cineva daca la Audi A3 8V an 2015 semnalizarea de pe spate se poate face dinamica adica la fel ca la A6 C7 facelift, sa functioneze ledurile de la interior spre aripa si nu toate odata (semnalizari dinamice ). Sper ca m-am facut inteles. Multumesc.
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se poate din codari.
     
  5. mitos 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iun 2008
    Locație:
    TG-JIU
    Masina:
    A3 8V 2016
  6. popa_daniel89

    popa_daniel89 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Apr 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 2016, 1.8TFSI
    Salut,.
    Am si eu acelasi model de masina ca a ta. Pentru semnalizari dinamice trebuie sa schimbi stopurile. Nu le poti face din codari de niciun fel.
     
  7. audibv Bronze Member

    Înscris:
    31 Mai 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 B7 2.0 Tfsi Quattro BPG & A3 8V 1.6 Tdi CRKB
    Ultima editare: 5 Mar 2020
  8. popa_daniel89

    popa_daniel89 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Apr 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3, 2016, 1.8TFSI
    Doar modelul acesta are secvential. Cel care vine stoc nu suporta secvential si orice modificare pe care o faci ulterior nu va functiona la nesfarsit...doar pentru o perioada scurta sau deloc.
    Eu am incercat sa fac secvential din ce am avut din fabrica, nu am reusit si am schimbat. Iti recomand sa le schimbi daca vrei secvential deoarece iti va schimba si imaginea la masina.
     

Distribuie pagina asta