1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

LOVITĂ ŞI ABANDONATĂ PE TRECEREA DE PIETONi, Accident sub privirile politiei

Discuție în 'Accidente auto' creată de nadir, 28 Mar 2008.

  1. nadir

    nadir Gold Member

    Înscris:
    11 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audis S3 8P
  2. jony

    jony Gold Member

    Înscris:
    25 Sep 2007
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a4 2004, 1.9TDI, 131 cp, 6 trepte
    pe ei ii interesa ca trece tariceanu pe acolo si nu sa vada ce a patit acea fata dumnezeu sa o ierte....numai in romania se poate intampla asa ceva sa nu le pese....inca un motiv sa ii detest si mai rau pe politisiti :aggressive:
     
  3. dorutzu

    dorutzu Silver Member

    Înscris:
    8 Sep 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    1.6 + 2.0
    Mi-e scarba si mie de ceea ce vad.
    Am vazut si eu odata in Iasi o faza si mai criminala: un tip cu un opel loveste cu viteza mica o tanara. Opelul opreste pe loc. Tipa nu apuca bine sa se ridice de sub masina ca asta de la volan demareaza si trece efectiv cu roata din fata peste tipa aia. Toti din zona au ramas cu gura cascata de gestul criminal al soferului care sper ca in cele din urma a fost prins. Biata fata era constienta dupa cele 2 socuri consecutive dar au dus-o repede la spital.
     
  4. IonutIT 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 2003 1.9 TDI/100CP
    Mda, interesant, insa... stau si ma intreb... cumva ar fi putut face ceva mai mult de atat politaii? Adica dupa cate imi aduc eu aminte o persoana lovita relativ grav NU SE MUTA, NU SE MISCA, daca se poate chema salvarea. Numai in cazul in care salvarea nu poate ajunge in timp util (chestia asta e discutabila) te risti si misti persoana respectiva, dar cu multe precautii si pe cat posibil fara a-i modifica pozitia corpului.
    Asta deoarece e posibil ca persoana lovita sa aiba coloana rupta sau fisurata si in cazul in care vrei sa-i faci un bine miscand-o pentru a o duce la spital sa-i rupi de tot coloana sau sa-i sectionezi maduva spinarii, lucru care se soldeaza in cel mai bun caz cu paralizie.
    Dar... poate ceea ce stiu eu s-a mai schimbat de cand am invatat eu despre ele.
    Oricum, situatia este foarte urata, indiferent ca ar fi lovit-o chiar si pe autostrada; esti marcat si cand lovesti un caine sau o pasare sau orice animal, d-apai un om pe care il mai si omori, care mai era si pe trecerea de pietoni, in mijlocul orasului....
    Nu am lovit pe nimeni si nimic in viata mea, DOAMNE-FERESTE, insa nu-mi doresc si nu doresc absolut nimanui.
    Dumnezeu s-o odihneasca!
     
  5. nadir

    nadir Gold Member

    Înscris:
    11 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audis S3 8P
  6. vinvechi 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Noi 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0 TDI quattro tiptronic 224C
    20 min

    Suntem o tzara bolnava! de oameni bolnavi! nu putem avea nici un viitor cu oameni ca astia ! Nu cred ca militianul s a uitat la ea! Ptr el era important sa fluidizeze traficul!
     
  7. kAndrrei

    kAndrrei 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Aug 2007
    Masina:
    Dacia Logan - 1.6MPI - stage II
    nu foarte mult, vreo 20 de metri vor muta zebra aia spre arcul de triumf.
     
  8. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    de acord cu tine si cum spunea MIRCEA BADEA traim in romania si asta ne umple tot timpul,sau cum spunea saptamina trecuta "FRATILOR EMIGRATI SA SCAPATI DIN TARA PROSTIEI:)in tara in care omul nu are nici o valuare nu merita sa traiesti:(citeva milioane de romani platesc taxe sa tina in spate 300 de asa zisi milionari care au furat tot ce sa putut fura.acum li se potriveste la fix proverbul RECHINI SE MANINCA INTRE EI:)
     
  9. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    o tara de rahat,in care toate sunt pe dos...cel mai rau doare nepasarea,sa le fie rusine nenorocitilor
     
  10. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Cred ca nu mai au rost cuvintele aici. Nush dar trebuie facut ceva ca astfel vom ajunge mai rau decat suntem. Cat despre intamplare este strigatoare la cer.
    Dumnezeu sa o ierte pe biata fata si sa o odihneasca in pace
     
  11. audiA4_rules

    audiA4_rules 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2008
    Locație:
    Bacau
    Masina:
    Audi A5 B6 - 2004

    :motz::motz:cu atatia politisti in jur macar unul dintre ei ar fi trebuit sa stea langa victima,indepartand lumea de langa ea si sa o supravegheze,si ca politisti ar fi trebuit sa aplice legislatia in care scrie de primul ajutor,iar ce ai zis tu despre coloana,e adevarat,dar te poti uita si unde e lovita victimasi poti intreba si martorii care au vazut accidentul,in fine mai multe operatiuni din care niciuna repet niciuna nu a fost aplicata..Dumnezeu sa o odihneasca in pace!:(:(:(
     
  12. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Daca nu ne omoara pomii de pe marginile soselelor, gheata de pe sosele, atunci ne omoram noi intre noi. Eu nu mai stiu ce sa zic, am o rana foarte adanca ca sa mai comentez ceva la cele vazute, dar ma intreb cum o sa doarma doamna aceea la noapte si ce ar fi facut daca ar fi fost fetita ei!?
    Dumnezeu s-o primeasca si s-o odihneasca
     
  13. kAndrrei

    kAndrrei 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Aug 2007
    Masina:
    Dacia Logan - 1.6MPI - stage II
    o sa doarma foarte linistita, din pacate.
    daca ar fi fost fica ei in mod cert ar fi facut unn scandal monstru si in mod cert nu mai vorbea la telefon si nu mai era cu poseta ei "de firma" pe brat.

    oricum nu cred ca avea copii, daca ar fi avut nu ar fi reactionat ca ultima cazatura, lichea...etc de om care este.
     

Distribuie pagina asta