1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini - guri ventilatie - suport pahare bord - sertar carti vizita la A4 B6

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de Flubber, 15 Dec 2007.

  1. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    am audi a4 2003 si la mine nu se aprinde becu de la suportu de pahare si de la casuta aceea de este situata intre butonul de la ESP si butonul de avariavarii....cel de la esp se aprinde cat si cel de la avarii atunci cand aprind pozitiile...la voi se aprind???stiti au leduri din fabrica???cine ma poate ajuta...mc
     
  2. opreanuy_19

    opreanuy_19 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Noi 2007
    Locație:
    Villarreal ,Castellon ,Espana
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 96 Kw/131 CP
    La mine se aprind cand sunt inchise...butonul esp nu mi se aprinde dar cutia si suportul de bauturi da. poate ti s-au ars ledurile...
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  3. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Sincer nu prea cred, alea sunt din fabrica si sunt pe viata. Ma gandesc ca este vorba de un contact imperfect. Normal, sunt aprinse cand sunt inchise, asa cum ai spus tu. ESP-ul se aprinde doar cand este dezactivat! Atata timp cat este activat nu se aprinde becul. Daca apesi pe butonul de ESP si se aprinde atuncea inseamna ca ESP-ul este dezactivat, adica poti sa faci manevre rally...:):):)
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  4. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    La mine se vede si esp cand aprind pozitiile se aprinde si esp rosu dar alea 2 nu stiiti pe cineva care se pricepe sa puna leduri din aste din PITESTI ? ca eu nu prea stiu...sau in imprejurimi...multumesc
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  5. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Referitor la ESP, in primul rand butonul ESP trebuie sa lumineze portocaliu si in al doilea rand, cand este aprins, atuncea este dezactivat! Normal ca se poate circula si asa dar pentru mai multa siguranta este bine sa fie activat! In rest imi pare rau dar nu pot sa te ajut!
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  6. aricicostel 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2007
    Locație:
    suceava
    Masina:
    audi a4 1,9tdi,2003
    Nici La Mine Nu Se Aprind Acele Becuri De Care Spui Tu Daca Afli Un Rascuns Nu Ezita Sa Ma Cauti
     
  7. opreanuy_19

    opreanuy_19 4th Gear Member

    Înscris:
    30 Noi 2007
    Locație:
    Villarreal ,Castellon ,Espana
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 96 Kw/131 CP
    orgonaskaroly la mine daca este dezactivat se aprinde doar in bord esp-ul nu si butonul . Trebuie sa se aprinda si butonul daca este dezactivat esp-ul ? daca da inseamna ca am si eu ceva contacte slabe.
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  8. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Nu, nu, nu, am scris eu gresit, ESP-ul se aprinde in bord (portocaliu)daca este dezactivat, butonul lumineaza rosu daca pozitiile sunt aprinse si ata! Sorry daca te-am dus in eroare!:(
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  9. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    crde ca s-au ars ...bun si cine stie cum se desfac acele suporturi sau se demonteaza...sa ajung la led..plz help me...:P:D
     
  10. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Chiar zilele astea umblam pe la "sertarul" acela si cred ca se da jos acel capac din exterior. Il deschizi, tragi de el si se desprinde! Acolo inauntru trebuie sa fie ledul respectiv. Cu siguranta este la fel si la suportul pentru pahare!
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  11. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    eu nu prea as crede sincer...sau mai bine zis nu ma risc sa le rup mai bine le las asa pana gasesc pe cineva care se pricepe la asa ceva...
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  12. daniell74 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    audi a4
    se aprind ledurile despre care vorbesti numai la modelele cu "light packet".
    sa le pui leduri e cam greu.
     
  13. sim74

    sim74 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Dec 2007
    Locație:
    Phoenix-AZ
    Masina:
    Audi A4 avant 2003 1,9tdi 6viteze navi xenon tempomat ...
    din fabrica sunt facute asa sa nu aiba leduri pt ca nu sunt functii care tin siguranta masinii.
     
  14. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    Daca voi ziceti asa o fi dar am vazut modele la care se aprind si la astea noi adica dupa 2005 ca se aprind la toate...naiba stie...mc oricum
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012
  15. 4AUDI Silver Member

    Înscris:
    26 Aug 2007
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 Avant, 2003, 1.9TDI, 131CP
    m-am uitat si eu mai atent la a mea. ledurile nu sunt in capace, ci sunt undeva in spate, in bord, si de acolo vine lumina aceea rosie. sustin asta prin 2 argumente:
    1. nu am vazut nici o posibilitate de a da jos acele capace, sau fetze, si nici vre-un fir care ar alimenta led-urile alea....
    2. cand deschid acel sertaras si suportul de pahare, led-urile care se presupune ca ar fi in "capace" nu se sting si se aprind brusc, ca si cand ar fi actionat un intrerupator, ci pe masura ce sertarasul se apropie sau se departeaza de pozitia "inchis" lumina rosie de pe fatza e mai puternica sau mai slaba.
    de aici deduc eu ca nu exista led-uri in fiecare buton/tavita/suport sau ce o mai fi in bord, ci sunt niste led-uri in spatele lor care genereaza o lumina rosie si aceasta se vede prin insemnele de pe butoane, respectiv tavita si suport pahare.
    masina mea e echipata cu pachetul "lumini". nu stiu exact care sunt diferentele fata de una care nu are aceasta echipare in ce priveste bordul. stiu doar ca una din diferente sunt acele lumini de la picioare(sub bord si sub scaunele din fatza). dar teoretic, daca toate celelalte butoane de la bord sunt iluminate la orice echipare, nu vad de ce tavita si suportul de pahare nu ar fi luminate... poate led-urile din spatele lor nu mai functioneaza. trebuie virificat. in mod normal, cand deschizi tavita sau suportul ar trebui sa se vada in spate, in bord, o lumina rosie.
     
  16. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    da dar la mine nu se aprind deloc....acum poate nu o avea poate sunt arse ,nu stiu ce sa va zic ca nu am umblat pana acum la ele ca nu stiu cum sa dau suportu si tavita jos de acolo sa pot verifica mai exact care este cauza ....
     
  17. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    ledurile alea fac parte din pachetul de lumini.
     
  18. dannypapuc

    dannypapuc Bronze Member

    Înscris:
    9 Sep 2007
    Locație:
    Găești
    Masina:
    Audi A4,1.9 TDI,motor AVF,2002,6 viteze,130 cai. The best!!!!
    masina mea nu are nici un fel de optiuni,si deci nu mi se aprind nici mie nici un fel de luminite la suportul de pahare si la cutiuta aia de langa ea...
     
  19. pcmarius

    pcmarius 6th Gear Member

    Înscris:
    6 Iun 2008
    Locație:
    Canada
    Masina:
    Audi, Allroad, 2.7 BiTurbo, 250cp
    leduri

    eu mi-am pus leduri singur, la rotitele ce reglezi nivelu de aer cond, iti ia cateva ore toata operatia si arata superb. Te contrazic ca nu poate fi data jos "fatza" de la suport pahar si sertar; iese f usor in 1 secunda daca stii cum, se poate pune leduri si lor dar mi-e prea lene .trebe sa trag "litza(sarmultia subtire prin bord etc)..........
     
  20. Flubber

    Flubber 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2007
    Locație:
    Pitești
    Masina:
    Audi A6 2.0TDI CGLD 120kw 163Cp 2014 Multitronic
    pai zi`ne si noua c nu mie ca sunt cel mai interesat sa imi pun cum se scoat acele doua suporturi?? cel de pahar si cel de carti de vizita??? as ramane dator sincer. . .bafta
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Ian 2012

Distribuie pagina asta