1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini - Portiere - Podea - Plafon - Portbagaj la A4 B7 - montare ulterioara - probleme si rezovari

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de zeuss, 21 Iul 2008.

  1. Ionutz123 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mai 2015
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    Salut ! Ce becuri se gasesc la plafoniera

    Ce becuri se gasesc la plafoniera si la ce-a din spate ma intereseaza si pe mine marimile amperaju si voltaju. Vreau sa ai pun cu led . Ce-mi recomandati
    Este un Audi A4 din 2006 Berlina
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ca nu mai intrebati aiurea si inutil (cu toate ca am mai repetat acest mesaj cu acest link) despre ce becuri avem in masina cautati aici: http://am-application.osram.info/en
     
  3. RIDDICK

    RIDDICK 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2013
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4, 2.0 TDI, 140 CP - 2006, Cod: BPW, PDF - OFF.
    Ionutz123 saptamana asta mi-am comandat si iti dau detalii.
    Daca nu este interzis sa pun link-uri aici pe forum iti dau exact de unde poti sa cumperi... detaliu de exact care mi-am comandat si daca da sau nu erroare in bord de bec ars.
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ataseaza link-ul.
     
  5. RIDDICK

    RIDDICK 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2013
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4, 2.0 TDI, 140 CP - 2006, Cod: BPW, PDF - OFF.
    Salut baieti,....
    Uite aici e link-u de unde mi-am cumparat ledurile : http://becleduri.ro/
    Trebuie sa intrati la Leduri Auto - Leduri 12v - Leduri Auto CANBUS.
    http://becleduri.ro/leduri-auto-bec...ec-led-auto-canbus-21-leduri-auto-canbus.html

    Eu mi-am cumparat urmatoarele leduri:


    Leduri auto Canbus C5W F36 mm 6 smd 5630 - pt interior si portbagaj
    Si
    Leduri auto Canbus C5W F41 mm 6 smd 5630

    Sa verificati de care si cate va trebuie deoarece eu am cumparat mai multe din 41 mm si aveam nevoie de 36 mm. Sa nu faceti gresala pe care am facut si eu.
    Dupa ce instalati un bec (led) sa verificati daca functioneaza deoarece poate trebuie sa-l intoarceti. Nu se intampla nimic daca il montati gresit, nu se arde. Bafta !!! :beerchug:
     
    Ultima editare de un moderator: 29 Sep 2015
  6. RaduB. 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2015
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4
    Mergeam astazi linistit cu masina si dintr-o data a inceput sa miroase a ars in interiorul masinii. Am lasat asa pana am ajuns la destinatie si cand am ajuns,mi-am dat seama ca nicio lumina din interiorul masinii nu se mai aprinde , cele din plafoniera. Deci nici macar una singura. In usa merge,dar in plafoniera + portbagaj nu se mai aprinde. Ce sa fac?
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Diagnoza si sa verifici toate sigurantele din panou care au legatura cu asta.
     
  8. RaduB. 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2015
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4
    Am verificat sigurantele ce sunt in partea stanga de la bord (cele vis-a-vis de usa) , acolo toate sunt in regula. Colegul care le-a verificat a zis ca mai sunt unele sigurante sub capota,dar alea nu stiu unde se afla. Unde sunt plasate sau unde le gasesc pe celelalte?
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Le gasesti in cutia de la ECU dupa ce demontezi capacul de la ECU. Bafta.
     
  10. RaduB. 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2015
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4
    Aualeu. Poate sa nu fie o siguranta si sa fie de exemplu firul acela care leaga toate becurile?
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca ai inceput cu aoleu :) te sfatuiesc sa mergi la un bun electrican auto de preferat la cineva care are VCDS si stie bine sa umble cu el si mai ales sa stie sa citeasca si ELSA. Bafta.
     
  12. RaduB. 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2015
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4
    Cred ca te stresez deja :)) ,dar tot intreb. Care ar fi cea mai rea cauza ce poate sa se intample? Daca e sa fie scurt la vreun fir,sau nu stiu,ce ar putea fi cel mai rau?
     
  13. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Sa fi ars ceva in ECU. :)
     
  14. GeorgeM.

    GeorgeM. 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2015
    Locație:
    Deta, Jud. Timis
    Masina:
    A4 B7 Avant, 2.0 TDI, 2006, BLB
    Salut. Am un A4 B7 Avant, 2006 , 2.0 Tdi, si mi-am montat de curand lumini cu leduri în interior. Ceea ce ma deranjează este faptul ca mai miros câteodată a ars chiar si când sunt stinse. E normal, pentru ca mie nu prea mi se pare ? Si se încing foarte tare. Puteti sa mi spuneti de ce, sau doar masina mea are o problema ?
     
  15. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Lasati mai fratilor chinezismele astea de 2 lei, ca luati foc intr-o zi, doamne fereste !!
    Sau faceti lucrarile la cineva care inainte masoara rezistente, tensiuni, etc. si stie cu ce se mananca lucrurile astea.
     
    george_gopo apreciază asta.
  16. GeorgeM.

    GeorgeM. 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2015
    Locație:
    Deta, Jud. Timis
    Masina:
    A4 B7 Avant, 2.0 TDI, 2006, BLB
    Deci ?! Sa le dau jos pe cele de pe plafoniera ? :keule:pt ca cu greu ma despart de ele :3sadwalk:
     
  17. Logitech

    Logitech Bronze Member

    Înscris:
    19 Oct 2012
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A4 B7 | 2006 | BRB |DPF| 1.9 TDI
    Eu le am montate de 2 ani (led canbus) și sunt ok,nu cred ca se încing asa rău, nu merg cu ele aprinse non stop.. Acum de nde și ce leduri ai ales, dacă sunt mai puternice ca faza lunga sa nu te miri ca se încing
     
  18. GeorgeM.

    GeorgeM. 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2015
    Locație:
    Deta, Jud. Timis
    Masina:
    A4 B7 Avant, 2.0 TDI, 2006, BLB
    Chestia e ca nu s chiar puternice. În fata la plafon am 2 becuri cu 6 leduri fiecare (astea sunt si canbus , adică asa scria pe ele) si pe spate am cate 2 becuri cu 3 leduri fiecare, un fel de chinezării cred.
     
  19. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Verifica daca mirosul nu vine dein alta parte. La o masina, am avut puse led-uri can-bus, si imi atingea radiatorul de aluminiu pe placa, si de acolo mirosul. Nu becurile fac miros. Sigur iti atinge pe plastic sau pe altceva.
    Pe Q7 am led-uri chinezesti cu 1euro/kg, si merg de minune, fara miros, fara erori.
     
  20. GeorgeM.

    GeorgeM. 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2015
    Locație:
    Deta, Jud. Timis
    Masina:
    A4 B7 Avant, 2.0 TDI, 2006, BLB
    MarianMaxx , e posibil sa ai dreptate. Acum ma duc sa verific si în interior. Sa înțeleg că de încins radiatorul ala are voie. Dar dacă totuși nu îmi ating, dar este aproape radiatorul ala de plastic si din cauza căldurii excesive se produce mirosul acesta ? E în regulă să le las ?
     

Distribuie pagina asta