1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Lumini si becuri lampi/stopuri spate si portbagaj/hayon Audi Q7 - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi Q7' creată de designer, 22 Ian 2009.

  1. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Daca vrei sa schimbi tot stopul, trebuie sa faci ca in acest video. In schimb, pentru a inlocui un bec, se demonteaza doar capacele ce se vad dedesubt.

     
  2. Tudor Virgil 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2017
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    Q7 4M , 3.0 , 2015
    Salut băieți,

    Pentru masina din profil un Audi Q7 (4M) referitor la becurile de marsarier cu can bus mentionez faptul ca am schimbat acum 2 luni becul și de fiecare data cand dau R mi se aprinde martor în bord ca este becul ars. Menționez ca becul este ok nu ars dar asa îl vede masina. De atunci am luat cred ca minim 5 tipuri de bec cu can bus dar pe nici unul nu îl vede masina ca fiind bun. Îmi poate cineva recomanda un model de bec sau producător sau un site de unde sa îl achiziționez ? Vreau sa scap de martor sau ceva procedura de făcut cu vcds pe care sa o urmez.
    Mulțumesc anticipat.
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu exista.

    Plus ca, orice tip de bec ai lua, iti va da flash-uri odata la cateva secunde (indiferent daca e zi/noapte sau daca ai cuplat sau nu in R).
     

Distribuie pagina asta