1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Manual de Utilizare si Intretinere - Reparatie si Service la A6 C7 (4G)

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Daniel Florici, 1 Mar 2016.

1. Dany 07

Dany 07 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI 2012
    Multumim mult @tespio! Cumva disponibil si manualul de A6 C7 avant? Multumesc anticipat!

2. dentimarius

dentimarius Gold Member

Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0 TDI, CGLD, multitronic
    Nu cred sa fie manual separat pentru avant. E acelasi manual in care insa unde sunt diferente specifica separat pe modele si nivele de echipare.

3. Dany 07

Dany 07 3rd Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI 2012
    :)

Fișiere atașate:

4. Andor Iulian 2nd Gear Member

Locație:
    Negrești
    Masina:
    Audi A6, 2litri TDI, 2011
    Dacă se poate face un scan la manualul pentru Avant cred că ar fi mai mulți doritori să-l aibă. Chiar și cu bani.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

5. dentimarius

dentimarius Gold Member

Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0 TDI, CGLD, multitronic
    Se gaseste manual pentru MMI .

6. A B 1st Gear Member

Locație:
    Caransebes
    Masina:
    A6, 2.0 Tdi, 2009
    Cei care au nevoie de manual in limba romana, lasati-mi un mesaj pe privat. Manual auto + MMI pentru modelul A6 2018, 2.0 TDi, 190 CP

Sent from my iPhone using Tapatalk

GT829 apreciază asta.
  7. MarianMaxx

MarianMaxx Audi Expert

Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Voi din contul myAudi reusiti sa vedeti istoricul lucrarilor? Eu am activat contul de pe myAudi si in reprezentanta, iar acum apar toate intrarile cu date exacte si ce s-a facut la fiecare intrare.

Screenshot_20190111-111853_Gallery.jpg Screenshot_20190111-111903_Gallery.jpg

8. mihail dobrescu

mihail dobrescu 1st Gear Member

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a6 avant 4g c7, 2.0 TDI ultra, 2015
    Salut,
    Eu am fost azi la revizie la reprezentanta Audi, si mi-au spus ca nu mi pot activa contul sa vad istoric si etc., decat daca platesc o activare de 1.500 lei ceea ce mi se pare aberant.
    mihail

9. MarianMaxx

MarianMaxx Audi Expert

Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Mie nu mi-au cerut un cent (Italia) si vad totul de cand a iesit din concessionario... de la 25 km. Sunt al doi-lea proprietar, deci?

Screenshot_20190111-132304_Samsung Internet.jpg

10. boditza

boditza 2nd Gear Member

Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A6 C7 FL BiTdi
    upload_2019-1-11_20-50-40.png
    Eu am asa ceva, desi am toate optiunile active in myAudi si toate serviciile. Intrari are atat in Germania cat si in Romania.

11. saionut

saionut 4th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Sport B9, 2.0 TDI (DEUA), 150 CP, S-Tronic, 2017
    Pana acum cateva zile, istoricul nu aparea in contul de myAudi. Din cate am inteles de pe ceva forumuri externe, era un bug al sistemului. Acum si eu vad in cont istoricul masinii. Sunt setat keyuser pe cont, asta inseamna o simpla asociera a adresei se mail si a utilizatorului cu contul de myAudi. Asocierea se face complet gratuit de catre o reprezentanta. Eu am fost la Midocar Otopeni si a durat 3 minute. Actele masinii sunt necesare pentru asociere, pentru a putea demonstra ca utilizatorul contului este si proprietarul masinii. Este logic si normal avand in vedere si diverse functii de securitate ce se pot accesa din cont
    De mentionat este si faptul ca pe un alt cont de myAudi apartinand unui prieten, cand se doreste accesarea istoricului de service se genereaza un mesaj care spune ca istoricul ca fi afisat doar dupa validarea contului de o reprezentanta (a se vedea explicatia de mai sus)

12. mihail dobrescu

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Salut. Fix la midocar otopeni am fost azi si mi au dat explicatia de mai sus, ca e pe bani etc. Cred ca nu se pricepea deloc cel cu care am discutat..

@saionut mai stii cu cine ai discutat la midocar?

Ultima editare: 11 Ian 2019
  13. saionut

saionut 4th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Da, discutia a inceput pe mail, am trimis un mail la Midocar Otopeni si mi-a raspuns domnul Adrian Miu care este directorul de service. Raspunsurile au fost foarte edificatoare, m-am prezentat la biroul dansului in intervalul mentionat in mail si in 5 minute am plecat.
    Procedura este 100% gratuita. Cu siguranta persoana cu care ai discutat nu stia despre ce este vorba.

14. mihail dobrescu

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    @saionut , am discutat din nou la Midocar si pot sa mi faca activarea contului. Pe langa activarea contului mai trebuie sa fac o conexiune in masina cu un cod razuibil de pe cheie dar acest cod eu nu-l mai am si presupun ca a fost folosit de vechiul proprietar. Ai avut nevoie de asa ceva ?

Mai mult, tu ai si net in masina ? Nu mi-e clar daca voi putea folosi ceva fara sa am net in masina desi am MMI 3G plus cu touch.

15. saionut

saionut 4th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    @mihail dobrescu da, activarea contului in masina, a fost facuta cu ajutorul unui cod razuibil aflat pe “cheia de rezerva”.
    Da, am optiunea de audi connect pe masina impreuna cu slot de sim si implicit internet activ.

16. mihail dobrescu

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    gata, am reusit si eu, contul e activ si sunt key user. momentan imi apare no service data dar ma gandesc ca sunt aceleasi probleme cu site ul lor pentru ca toate reviziile sunt la audi, inclusiv cea de vineri :).

multumesc,
    mihail

Fișiere atașate:

• 4.JPG
      4.JPG
      Mărime fișier:
      29,6 KB
      Vizualizări:
      72
  17. levelboy 1st Gear Member

Locație:
    Heilbronn
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0TDI ultra 190CP S-tronic (CNHA) 2014
    Salutare. Luni am devenit si eu oficial posesor, insa acelasi lucru imi apare si mie (varianta germana). Oare trebuie asteptat pana la "incarcarea" datelor pe contul online?

18. mihail dobrescu

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Salutare,

A trecut ceva timp de cand sunt key user pe cont insa tot nu vad nici o intrare, nici cele din germania, nici cea pe care am facut o eu la midocar. Ceva pareri?

Cei care vedeati istoricul acum il mai puteti vedea? Adica e functional portalul?

levelboy apreciază asta.
  19. MarianMaxx

MarianMaxx Audi Expert

Locație:
    Italia
    Masina:
    Da, se vede totul pana la ultima intrare. Daca faci ceva la masina acum, este vizibil cam dupa 10 zile, in rest totul dinainte este vizibil.

20. mihail dobrescu

Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Inainte nu mi apare nimic, desi toate sunt la audi facute. Dupa activare am facut revizie la midocar, au trecut si 10 zile lucratoare, insa tot nimic. O sa dau un mail la midocar, poate ma pot ajuta.

Distribuie pagina asta