1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Manual de Utilizare si Intretinere - Reparatie si Service la A6 C7 (4G)

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Daniel Florici, 1 Mar 2016.

  1. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Mie nu mi-au cerut un cent (Italia) si vad totul de cand a iesit din concessionario... de la 25 km. Sunt al doi-lea proprietar, deci?

    Screenshot_20190111-132304_Samsung Internet.jpg
     
  2. boditza

    boditza 3rd Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A6 C7 FL BiTdi
    upload_2019-1-11_20-50-40.png
    Eu am asa ceva, desi am toate optiunile active in myAudi si toate serviciile. Intrari are atat in Germania cat si in Romania.
     
  3. saionut

    saionut 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Sport B9, 2.0 TDI (DEUA), 150 CP, S-Tronic, 2017
    Pana acum cateva zile, istoricul nu aparea in contul de myAudi. Din cate am inteles de pe ceva forumuri externe, era un bug al sistemului. Acum si eu vad in cont istoricul masinii. Sunt setat keyuser pe cont, asta inseamna o simpla asociera a adresei se mail si a utilizatorului cu contul de myAudi. Asocierea se face complet gratuit de catre o reprezentanta. Eu am fost la Midocar Otopeni si a durat 3 minute. Actele masinii sunt necesare pentru asociere, pentru a putea demonstra ca utilizatorul contului este si proprietarul masinii. Este logic si normal avand in vedere si diverse functii de securitate ce se pot accesa din cont
    De mentionat este si faptul ca pe un alt cont de myAudi apartinand unui prieten, cand se doreste accesarea istoricului de service se genereaza un mesaj care spune ca istoricul ca fi afisat doar dupa validarea contului de o reprezentanta (a se vedea explicatia de mai sus)
     
  4. mihail dobrescu

    mihail dobrescu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 avant 4g c7, 2.0 TDI ultra, 2015
    Salut. Fix la midocar otopeni am fost azi si mi au dat explicatia de mai sus, ca e pe bani etc. Cred ca nu se pricepea deloc cel cu care am discutat..

    @saionut mai stii cu cine ai discutat la midocar?
     
  5. saionut

    saionut 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Sport B9, 2.0 TDI (DEUA), 150 CP, S-Tronic, 2017
    Da, discutia a inceput pe mail, am trimis un mail la Midocar Otopeni si mi-a raspuns domnul Adrian Miu care este directorul de service. Raspunsurile au fost foarte edificatoare, m-am prezentat la biroul dansului in intervalul mentionat in mail si in 5 minute am plecat.
    Procedura este 100% gratuita. Cu siguranta persoana cu care ai discutat nu stia despre ce este vorba.
     
  6. mihail dobrescu

    mihail dobrescu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 avant 4g c7, 2.0 TDI ultra, 2015
    @saionut , am discutat din nou la Midocar si pot sa mi faca activarea contului. Pe langa activarea contului mai trebuie sa fac o conexiune in masina cu un cod razuibil de pe cheie dar acest cod eu nu-l mai am si presupun ca a fost folosit de vechiul proprietar. Ai avut nevoie de asa ceva ?

    Mai mult, tu ai si net in masina ? Nu mi-e clar daca voi putea folosi ceva fara sa am net in masina desi am MMI 3G plus cu touch.
     
  7. saionut

    saionut 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Sport B9, 2.0 TDI (DEUA), 150 CP, S-Tronic, 2017
    @mihail dobrescu da, activarea contului in masina, a fost facuta cu ajutorul unui cod razuibil aflat pe “cheia de rezerva”.
    Da, am optiunea de audi connect pe masina impreuna cu slot de sim si implicit internet activ.
     
  8. mihail dobrescu

    mihail dobrescu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 avant 4g c7, 2.0 TDI ultra, 2015
    gata, am reusit si eu, contul e activ si sunt key user. momentan imi apare no service data dar ma gandesc ca sunt aceleasi probleme cu site ul lor pentru ca toate reviziile sunt la audi, inclusiv cea de vineri :).

    multumesc,
    mihail
     
  9. levelboy 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Mar 2012
    Locație:
    Heilbronn
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0TDI ultra 190CP S-tronic (CNHA) 2014
    Salutare. Luni am devenit si eu oficial posesor, insa acelasi lucru imi apare si mie (varianta germana). Oare trebuie asteptat pana la "incarcarea" datelor pe contul online?
     
  10. mihail dobrescu

    mihail dobrescu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 avant 4g c7, 2.0 TDI ultra, 2015
    Salutare,

    A trecut ceva timp de cand sunt key user pe cont insa tot nu vad nici o intrare, nici cele din germania, nici cea pe care am facut o eu la midocar. Ceva pareri?

    Cei care vedeati istoricul acum il mai puteti vedea? Adica e functional portalul?
     
    levelboy apreciază asta.
  11. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Da, se vede totul pana la ultima intrare. Daca faci ceva la masina acum, este vizibil cam dupa 10 zile, in rest totul dinainte este vizibil.
     
  12. mihail dobrescu

    mihail dobrescu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Noi 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a6 avant 4g c7, 2.0 TDI ultra, 2015
    Inainte nu mi apare nimic, desi toate sunt la audi facute. Dupa activare am facut revizie la midocar, au trecut si 10 zile lucratoare, insa tot nimic. O sa dau un mail la midocar, poate ma pot ajuta.
     
  13. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Daca sunt inregistrate intrarile on-line trebuie sa apara, altfel trebuie sa o faca ei acum. Eu ultima intrare am facut in 2017 dar nu a fost atunci intregistrata. Am cerut acum sa o treaca, dar apare cu data recenta.

    Screenshot_20190126-142228_Samsung Internet.jpg
     
  14. Dan Buzoianu 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2017
    Locație:
    Galați
    Masina:
    Audi A6, 2.0 TDI Ultra 190 CP, 2014
    Bună ziua!
    Dețin un Audi A6, model 2014, cu motor 2.0 TDI Ultra (190 CP), cod motor CNHA. Kilometrajul este în jur de 180000 km.
    Îmi poate preciza cineva ce operatiuni suplimentare trebuie efectuate la revizia periodică, prin raportare la anul fabricației și numarul de kilometri?
    Precizez ca nu ma pot folosi de cartea de service pentru ca e în limba germană .
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    E greu sa descarci in ce limba vrei tu, de pe myAudi.com ?
     
  16. saionut

    saionut 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 Sport B9, 2.0 TDI (DEUA), 150 CP, S-Tronic, 2017
    Il gasesti in meniul de service din contul myAudi, la Additional Work
     
  17. boditza

    boditza 3rd Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A6 C7 FL BiTdi
    Andor Iulian apreciază asta.
  18. Heque 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2020
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 2.0tdi
    Baieti, ati intimpinat ca pe myaudi sa nu poti adauga masina?
    "La transferul de date a survenit o eroare. Verificați datele introduse și încercați din nou."
     
  19. MihaiM071976 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2018
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6, 1.8 TFSI (CYGA), 190 CP, 2017, S-Tronic VIN: WAUZZZ4G9JN035257
    Buna ziua. Am si eu nevoie de ajutor cu aplicatia myaudi.com.
    Masina este un Audi A6 C7.5 din 11.2017. Am creat contul pe myaudi.com, am mers la dealer-ul audi din Iasi cu toate documentele solicitate si contractul, si eu spun ca l-au activat.
    Mie insa pe site-ul myaudi nu imi apare si nici in aplicatia IOS.
    Ma poate lamuri/ajuta cineva?
     
  20. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Explica-i dealearului sa mai incerce. Si la mine s-a chinuit cateva zile pana i-a dat de cap... a zis ca o sa intrebe in Germania, ca nu intelege de ce nu merge si pana la urma si-a dat seama ca facea ceva gresit si l-a rezolvat.
    Ce era? Nu am de unde sa stiu, dar clar era de la ei. Insista si vei reusi.
    Ca idee, planul de service nu apare la mine, poate tu esti mai norocos...
     

Distribuie pagina asta