1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Martor ESP aprins/Senzor acceleratie laterala la A3 8L - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de Pilif, 13 Ian 2010.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu te pot redirectiona pentru ca fiecare problema iti spun eu ca nu are aceeasi rezolvare sau mai bine spus aceeasi cauza.

    La electrician auto profesionist, nu un agarici, ai fost ? Cine are diagnoza trebuie sa cunoasca ELSA si ETKA pe de rost si sa fie si un bun electrician auto care are scule si care stie sa-ti desfaca masina si sa rezolve problema adica stie exact de unde este eroarea si cum o remediaza, nu numai ca o ai.

    Am mai spus, o diagnoza competenta nu inseamna doar citirea codurilor de eroare. Cine nu indeplineste conditiile astea are degeaba diagnoza aia daca el doar iti arata cu degetul ca ai o eroare dar nu iti si rezolva problema.

    "Astazi" un forum functioneaza in felul urmator: dupa ce ai facut tot ce era de facut (diagnoza, reparatii, demontare, inlocuire piese defecte cu alte noi si originale, curatare senzori si asa mai departe) si ai epuizat toate solutiile, intrebi pe forum. Tu ai procedat exact invers. Bafta.
     
  2. Pop MIȘU 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Aug 2019
    Locație:
    Gherla
    Masina:
    Audi
    Din toate problemele ce am citit cu ESP LA AUDI A3 1.6 benzină toate mi s au intamplat si mie,dar la nici unul nu am văzut sa scrie ca frâna aproape se blochează si numai pot rotii volanul. Dacă ma ajută cineva cu o informație sau dacă se poate face ceva ?

    Nu am specificat ca in timp ce mi se aprinde ESP in mers din senin tocmai mi s-a intamplat ce am zis chiar si in seara asta.
     

Distribuie pagina asta