1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

(Maybe) Audi A3 8V - Simple Styling IV :)

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de CMG, 26 Dec 2016.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    @Stefan - multumesc. Viitorul cere un badge cu doua litere in loc de una - pregatirea o facem cu asta pentru el... ca vorba aia nu cunosc platforma de '3' :)

    Spor in toate!
     
  2. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Un quick shot de azi-noapte cand am venit din "probele de quattro" :)

    Inca mai e de treaba dar evacuarea si fusta sunt aproape gata. Astept sa ajunga resonater delete kit-ul de la Miltek, fixat tipsurile final si e gata.

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Tudor.r, Chriss_Deejay, smurff și alți 13 apreciază asta.
  3. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Dupa ce am montat evacuarea dubla de S3 si controlul flapsurilor prin unitul Miltek nu se simte aproape nici o diferenta perceptibila intre cum era si cum e acum ( fie cu clapetele inchise fie cu ele deschise). Probabil nu au suficient flow gazele ca sa se faca simtita diferenta.

    In concluzie am comandat MSAU618REP: Centre Silencer Delete Pipe tot de la Miltek si astept cu interes cum se va simti. Asta pe langa ceea ce ne "avertizeaza" Miltek : " You will notice large gains in performance and throttle response." :)))

    Am terminat prima etapa - montat interiorul S cu scaunele scoica, cup holder lights si luminile de la picioare ( eu avand un "pachet" lumini cu totul atipic - praguri S iluminate, portbagaj iluminat led, torpedou iluminat si atat).

    Urmeaza ornamente retro-iluminate, sistem audio Micro Precision si finalizat intr-o etapa viitoare retrofitul la clima comfort ( 2 zone) - e ceva mai complex decat am anticipat :)



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Andu333, Chriss_Deejay, cogdao și alți 4 apreciază asta.
  4. @lex

    @lex 4th Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2013
    Locație:
    077065
    Masina:
    Audi A4, S Line, 2.0 TDI QUATTRO, 2014
    O masina fantastica! La ce te referi cand spui "ornamente retro-iluminate"?
     
  5. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    @Lex - se pare ca exista o optiune pe S3 care se numeste designlicht si vine pe ornamente tip 3d dintr-un fel de sticla. Aceste ormanente au fibra de lumina in ele si le lumineaza. Se pot controla din ce am inteles din MMI ( intensitate)

    Le-am comandat deja si arata cam asa:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Chriss_Deejay și @lex apreciază asta.
  6. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    După începutul ăsta furtunos ștergem "maybe" ăla din paranteza topicului ?! :)
    E clar că va ieși în final ceva frumos , de altfel ca la toate mașinile pe care ți-ai pus "amprenta" ( aici și la propriu și la figurat ) . Multă baftă in continuare !
     
  7. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Cleaning up :)

    [​IMG]


    Small details : oglinzi negre de S si side assist :)

    [​IMG]

    [​IMG]


    Am pus si consola noua cu pachet piele si cusatura in contrast ( cliff grey)

    [​IMG]

    [​IMG]


    Am facut retrofit si la USB in cotiera (ca nu era), doar pentru charging si mai vine un USB in consola centrala (a venit cu gaura asta noua si trebuie sa pun si al doilea USB ). E fain cu MMI-ul asta nou ca a fost foarte simplu de pus USB ( 2 fire in MMI si gata).
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Ian 2017
    Tudor.r, MariusSCM, Andu333 și alți 4 apreciază asta.
  8. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    deci arata demential. Bv. Costi!
     
  9. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Inca ai numere provizorii si ai facut mai mult decat altii in ani de zile [emoji2] [emoji2] . Spor maxim !
     
    rotitza apreciază asta.
  10. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    E de-a dreptul superba! Te admir pentru rabdarea si pasiunea cu care lucrezi masinile, mi se pare incredibil, felicitari!
     
  11. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Felicitari in alegerea muzicii, esti intr-un grup tare restrans!
    Mergi pe Z-series?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. dreiutz

    dreiutz 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2014
    Locație:
    Luxemburg
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0 TDI DETA 2016
    Cum poa' sa arate! Moaaaamaaa. Daca e vreun loc unde pot sa protestez pentru utilizarea cuvantului "simple" in acest proiect, sa imi dati de stire...
     
  13. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    @dreiutz la omul asta asta inseamna ,,simple" pai uitate ce a facut la a6 si sa vezi ce zici de acel ,,simple":):)

    Nu stiu sa stea cuminte si este de apreciat ce face mai ales luand in considerare ca se discuta la ordinul miilor orice modificare face ca sa nu zic cate zerouri se vorbeste la fiecare ,,SIMPLE" al lui.

    :applaus::applaus::hi:
     
  14. vibeup

    vibeup Silver Member

    Înscris:
    1 Mar 2015
    Locație:
    Stuttgart
    Masina:
    A3 8Y 2022, 2.0TFSI Quattro
    Felicitari pentru bolid si modificari! Ne lasi masca pe fiecare topic al tau la ce modificari faci :) Cum se comporta cutia automata? Este vorba de cutia in 7-trepte dublu ambreiaj uscat?
     
  15. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Lousy shots i know - dar cam asa arata cu ele montate bordul.

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    stefan550, Banicaa, VladOpait și alți 7 apreciază asta.
  16. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Poți să le reglezi intensitatea ? Pe timp de noapte nu sunt deranjante la condus ?
     
  17. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Multumesc tuturor!

    @kul - din experienta am invatat ca e bine ( daca exista posibilitatea financiara) sa dedici o perioada la inceput pentru "retrofitul" optiunilor mai ales cand presupune demontarea masiva a vehiculului si ulterior sa ai timp aa te bucuri de imbunatatiri.

    @stefan550 - multumesc. Cred ca este un defect profesional sa iasa totul bine :)

    @cogdao - nu se merita Z-series cum cred ca nu se merita gama Utopia de la Focal. In plus sunt difuzoare din game mai slabe care suna mai bine pe masina in functie de specificul masinii.

    Sistemul este construit in jurul seriei 5/7 si amplicare Audison ( AP 5.9 bit si AP4D).

    @gabitza121 - desi probabil nu pare exista si un rationament al costurilor la fiecare masina ( poate mai putin la A6 :)) )

    @vibeup - cutia deocamdata se comporta excelent ( am aprox. 1500 km). Ce imi place ca in S schimba in zona rosie ( 6000+ ture), ceea ce nu se intampla la A6 de exemplu. La celelalte merg pana in "capat" doar pe M ( manual).

    @Cosmin ZKG - se regleaza luminozitatea din MMI, inclusiv se pot stinge. Nu sunt deranjante deloc ( oricum se vad in poza mult mai bright decat sunt in realitate).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    alexclipea, stefan550 și gabitza121 apreciază asta.
  18. cotolansorin

    cotolansorin 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Faget, Timis
    Masina:
    Audi A3 8P / BKD / 2003
    Felicitari pentru ceea ce faci ! :D O intrebare scaunele care le-ai comandat se potrivesc pe orice mode de la a3 , pentru ca am si eu un a3 8p 2004 si ma bate gandu sa iau si eu daca se potrivesc :D
     
  19. audibv Bronze Member

    Înscris:
    31 Mai 2013
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A4 B7 2.0 Tfsi Quattro BPG & A3 8V 1.6 Tdi CRKB
    Vad ca in ultimele poze ai revenit la comenzile manuale pt clima. Ai renuntat la clima automata sau este doar in standby?
    Intreb pt ca si eu am aer manual si as fi interesat de retrofitul climei? Am vazut ca unitati de clima se gasesc pe ebay intre 100-200 euro. In afara de unitate ce mai este necesar pt retrofit?
     
    Vabis apreciază asta.
  20. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Citeste postul #36.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta