1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Mi-au ridicat masina!

Discuție în 'Contraventii' creată de allexutzu, 21 Iun 2010.

  1. CheGuevara

    CheGuevara 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi a4 b6 2004
    Nu stiu de cand e interzis dar uite ca mi-a ridicat-o.Gaboru nu a vrut sa treaca in procesul verbal ca nu blocam circulatia mi-a raspuns ca el nu scrie romane.
     
  2. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Data viitoare sa stii ca in procesul verbal exista rubrica in care poti sa faci orice mentiuni vrei tu. Daca politistul a refuzat sa scrie mentiunile tale sau pur si simplu a scris ca nu sunt mentiuni fara sa te intrebe, platesti amenda, faci contestatie in baza asta si o sa vezi ca pv-ul se anuleaza.
    Totodata ii poti face plangere superiorilor agentului pentru abuz in serviciu. Cu o plangere nu se face primavara insa daca agentul ala aduna prea multe plangeri nu o sa ii fie prea bine.
     
  3. CheGuevara

    CheGuevara 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi a4 b6 2004
    Nu am stiut ca imi pot trece singur mentiunile acum o sa stiu.Ma usurat de 750 lei....sa isi cumpere lumanari de bani aia.
     
  4. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    obiectiunile le trecem noi in procesul_verbal nu militianul ca atunci il pot contesta imediat.Sunt obiectiunile noastre nu ale lor.Trebuie mentionata starea de fapt reala,subiectiva ,nu ce vrea militistul.Data viitoare scoate telefonul si foloseste_l filmand tot.
     
  5. blueice69

    blueice69 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Mai 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    A4,1.9TDI,fab 2000 motor AJM
    Te contrazic Mario79! Mentiunile sunt prevazute ca si punct de vedere conform O.G.2/2001 republicat cu modificarile ulterioare, mentiuni pe care politistul LE SCRIE EL IN PROCESUL-VERBAL, nu TU! In conditiile in care refuza, atunci DA!..poate fi considerat un abuz din partea ORGANULUI!
     
  6. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Nu e nici o diferenta ca te lasa politistul sa scrii cu manuta ta sau ca iti scrie el cuvant cu cuvant ce dictezi tu. Important e ce ramane scris.
     
  7. mario79

    mario79 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Dec 2011
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a 4 ,1.9 tdi ,1997
    De ce ziceti ca nu e diferenta? in instanta mie mi s_a dat dreptate cand politistul a scris cu manauta lui ceva eu nu am semnat si am contestat masura.De ce mai scrie in procesul verbal obiectiuni ale contravenientului daca le scrie politistul.M_a intrebat judecatoarea daca am scris eu obiectiunile eu,i_am spus ca nu am pus martori si gata.BUn o sa ziceti ceva dar va spun ca se poate.
     

Distribuie pagina asta