1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificare Exterior - schimbare - demontare Bara fata/spate - Grila fata - praguri - la A6 C6 (4F)

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de ovypsg1000, 6 Mar 2008.

  1. Mios

    Mios 3rd Gear Member

    Înscris:
    9 Mar 2010
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6, 2.0TDI, 2005, Cod BLB
    Va salut. As dorii si eu sa schimb bara fata la A6 meu non facelift. Intrebarea mea: se potriveste grila centrala de pe bara non facelift pe cea facelift?
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Orice grila pe orice bara. Nu conteaza ca este facelift, non-facelift, S6, RS6.
     
  3. Mios

    Mios 3rd Gear Member

    Înscris:
    9 Mar 2010
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi A6, 2.0TDI, 2005, Cod BLB
    Perfect. Am gasit o bara de FL, doar ca nu are grila centrala, senzorii si grilele de la proiectoare. Grila centrala o sa o folosesc pe a mea.
     
  4. Florin Gradila

    Florin Gradila 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2016
    Locație:
    Meppen,Niedersachsen,Germany
    Masina:
    Audi A6,4F Limousine ,2,7 TDI ,2010
    Va salut,
    Am demontat bara spate la masina mea audi A6 C6 limuzina din 2010 si dupa ce am montat bara la loc am gasit sub masina o piesa de plastic care a cazut de undeva dar sincer nu stiu de unde s-a desprins.
    Ma poate ajuta cineva sa stiu de unde provine sa o pot monta la loc? Am gasit piesa pe audi parts scrie ca este suport bara spate mijloc si are codul 4F0-807-381 dar nu stiu ce rol are si daca pot merge fara ea montata pana o sa demontez din nou bara spate.

    20170117_165005.jpg s-l300.jpg
     
  5. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    Florin Gradila, am atasat un pdf cu procedura de demontare si montare a invelisului barei spate, in care se pomeneste si de suportul care ti-a cazut.
     
    Florin Gradila apreciază asta.
  6. Sabau-Rosic Jiri 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Iun 2016
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6, 2.0TDi, 2005
    Buna

    Vreau sa le scriu si colegilor de pe forum ca, grila de la Tuning Tec nu e ok pt Audi A6 - sunt 100 Euro aruncati in vant

    Nu potriveste deloc la prinderile de sus din bara de sub capota - a trebuit sa adaptam ceva, iar gaurile pt senzori de parcare nu au treaba cu simtul esteticii.

    Atasate poze

    Va multumesc
     
  7. vladutzmvb

    vladutzmvb 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Mai 2016
    Locație:
    cluj
    Masina:
    Audi a4 b8
    Colegii ma puteți ajuta o secunda nu prea știu unde sa mai caut , oare codul asta pt bara spate 4F9807511J este de bara sline sau doar bara facelift originala? Mulțumesc:)
     
  8. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    din ceea ce am gasit eu este de S-line facelift
     
  9. Dragoi Emanuel

    Dragoi Emanuel 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2017
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A6 4F
    Totusi nu a scris nimeni.. la ce pret se ridica schimbarea fetei si a spatelui.. in mare sa zicem.. multumesc mult!
     
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Depinde.
    O bara cheala S-Line Facelift costa undeva intre 250-400 euro la care mai adaugi inca 200 euro de maruntisuri (grile proiectoare, proiectoare, capacele, buza, etc.), separat de 80-100 euro vopsitul.
    O grila costa undeva intre 250-300 euro depinde de model.
    Farurile intre 700-1000 euro la care mai adaugi cabluri adaptoare + bordnetz + scos CP la reprezentanta.
    Cam asta ar fi in fata.

    Spatele il poti gasi complet in jurul sumei de 1000-1500 euro, evident, mai adaugi 2-300 euro vopsitul.
     
    Dragoi Emanuel apreciază asta.
  11. Dragoi Emanuel

    Dragoi Emanuel 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2017
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A6 4F
    @audi66 mi se par niște sume foarte pertinente pentru așa modificări :) mulțumesc din nou pentru promtitudine și ajutor, apreciez!!
     
  12. Baroon

    Baroon 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Ian 2015
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    a6, 2.0 tdi , 2011
    Grila stock gloss black (negru lucios) se gaseste. Si cam cat costa asa ceva ?
     
    Mitiy apreciază asta.
  13. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Sigur ca exista, are cod 4F0 853 651 AN T94 si OE costa in jur de 1100-1200 ron.

    Daca vrei si cromul de pe margine negru stralucitor, nu exista asa ceva.
     
    mare_hotz apreciază asta.
  14. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Ornamentul acela cromat de pe portbagaj (la limuzina), ma refer la cromul de deasupra numarului de inmatriculare, dunga aia de la un stop la celalalt stie cineva sa-mi spuna cum se demonteaza ? Ca n-as vrea sa ma pun sa trag de el ca apucatu'...
     
  15. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    E prins cu banda dublu adeziva si clipsuri. Ai grija sa nu il indoi prea rau cand il demontezi.
     
  16. Alex-F1

    Alex-F1 Silver Member

    Înscris:
    3 Ian 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI (2005)
    Hmmm...ca l-as da la vopsit negru mat si pe ala...sau il infoliez direct pe masina si gata balciul, dar parca vopsitul e mai cinstit.
     
  17. unrealist

    unrealist 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 2.0 tdi CGLC
    Salutare,

    tocmai ce mi-am luat si eu toate piesele pentru facelift spate si vroiam sa stiu sigur daca trebuie CP scos sau nu pentru Bornetz spate, sau scap?

    Merci mult,
     
  18. unrealist

    unrealist 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 2.0 tdi CGLC
    Deasemnea am si instalatia electrica complete de pe facelift si vroiam sa va intreb daca trebuie ceva modificat sau decat bagate mufele in Bornetz si atasate stopurilor noi, sau trebuiesc modificari si pe pini mufelor care intra si ies din Bornetz?
    Stiti careva reun tutorial pentru acest intocmirea intalatiei electrice pentru spate si codarea de dupa? Se codeaza ca break cu led pre-facelift???
     
  19. hercheacatalin

    hercheacatalin 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Feb 2015
    Locație:
    Vrancea/Kuwait
    Masina:
    A6 C6 4F , BMK, 2006
    Salutare! Nu vreau sa ma traga nimeni de urechi pe aici, am citit topicul integral, cer doar o lamurire si un feedback de la cei care au schimbat grilele centrale. Masina este un a6 c6 din 2006, 3.0 quattro. Vreau sa dau jos bara fata si sa o rearanjez, vopsesc, adaugat elementele de crom lipsa, luat la mana instalatia de spalat faruri+inlocuit capacele care nu mai stau la locul lor in momentul cand este actionata. La o examinare in fuga , am observat ca rama cromata a grilei centrale este sectionata in mai multe parti. As vrea sa o schimb, nu ma intereseaza grile de s-line, honeycomb sau black glossy. Doresc sa o schimb cu o rama care sa pastreze OEM look , la care sa atasez insemnul de quattro si care sa nu coste o avere. Am citit aici ca multi dintre colegii de forum si-au schimbat grilelele. De aceea le cer niste sfaturi si feedback (mai exact de unde au cumparat si au fost multumiti ca in timp nu s-a exfoliat cromul sau calitate nasoala). Va multumesc
     
  20. opinion 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Iun 2016
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A6 C6, 2.0 170cp (CAHA), 2010
    salutare
    ma ajuta cineva cu codurile de la reperele 27 si 28 din pdf-ul din postul citat #403?
    multumesc
     

Distribuie pagina asta