1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificare faruri la S3 8L

Discuție în 'Linia de modele S' creată de ka_bogdan, 21 Dec 2009.

  1. ka_bogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Noi 2009
    Locație:
    Sf.Gheorghe
    Masina:
    Audi S3 din 2001
    Sper ca nu a mai fost discutat pe forum, am cautat dar nu am gasit un thread unde sa se discute acest subiect.Farurile care sunt momentan pe masina sunt matuite , nu mai lumineaza bine noaptea sasmd.Drept urmare vreau sa schimb farurile si din start cad cele " angels eye" sau alte modele aftermarket asemanatoare. Am gasit la cei de la Hella si nedumerirea mea este ca amandoua poze respectiv cea de BAM era identica cu modelul AMK.Intrebarea mea este daca stie cineva daca se potrivesc intradevar sau este doar o greseala de la Hella!!!
    Multumesc anticipat
     
  2. oaie-alin-cioban

    oaie-alin-cioban Banned

    Înscris:
    16 Dec 2009
    Locație:
    ot
    Masina:
    s3 8l 1.8t 2++cp & a4 8e 2.0 130cp
    de ce nu ar merge?? :)
    crezi ca si farurile se aleg dupa codul motor? :haha:
     
  3. ka_bogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Noi 2009
    Locație:
    Sf.Gheorghe
    Masina:
    Audi S3 din 2001
    c1r3asha1
    Pentru ca cele AMK sunt din doua bucati si cele de BAM dintr-o singura bucata, si banuiesc ca sistemul de prindere e diferit...
     
  4. oaie-alin-cioban

    oaie-alin-cioban Banned

    Înscris:
    16 Dec 2009
    Locație:
    ot
    Masina:
    s3 8l 1.8t 2++cp & a4 8e 2.0 130cp
    :w00t: iti zic eu NU CONTEAZA codul motorului in cazul farurilor DAR CONTEAZA ANUL DE FABRICATIE (sau mai bine zis facelift sau non-facelift).
    Acum, sincer sa fiu, nu stiu toti anii in care AMK sau BAM s-au pus pe S3, ca sa imi dau seama daca codul motor AMK a fost disponibil doar pe non-facelift, si sa fac o analogie cu intrebarea ta. Dar stii cum e asta...te scarpini cu mana stanga la urechea dreapta.
     
  5. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    cine stie un pic de istorie S3, si Bogdan, iti sugerez sa te apuci de lectura dat fiind faptul ca posezi un astfel de exemplar pe care mai vrei sa-l si modifici...asa ca ar trebui sa cauti sa inveti mai mult despre S3 :)

    revenind la subiect...precum a spus si c1r3(ce nume e asta? :) ...cireasa :p ) farurile nu au legatura cu codul de motor in cazul S3-ului pentru ca exista atat BAM cat si AMK in acelasi an. de altfel exista si AMK fara facelift cat si cu facelift.

    tinand cont de faptul ca atat bara, capota si aripile nu au fost modificate substantial prin facelift, modificarile pe care trbeuie sa le aduci pentru a putea pune farurile facelift sunt minore!
    arunca un ochi aici
     
  6. ka_bogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Noi 2009
    Locație:
    Sf.Gheorghe
    Masina:
    Audi S3 din 2001
    adibose

    asa e cum zici tu ar trebui sa mai invat cate ceva despre S3.....si iti multumesc pentru ajutor.Acum ramane de gasit farurile la un pret bun afara ca in tara cred ca ma rup la buzunare cei de la Audi...din pacate.
     
  7. huzy

    huzy 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2008
    Locație:
    cluj
    Masina:
    Audi A4 b8
    vin si eu cu o intrebare daca am amk din doua bucati dar is cu xenon din fabrica ... oare gasesc bam cu xenon la un pret acceptabil ? .... de la hella de ex ?
     
  8. cristy_4speed

    cristy_4speed 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Mai 2012
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi S3 8L 1.8T quattro
    Farurile originale cu xenon de fabrica si cu tot sistemul, bec droser, etc. sunt destul de piperate sau pur si siplu iti poti lua Depo care au un pret de 360 lei/buc si cu o instalatie buna de xenon 4300k faci treaba.
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Iun 2012

Distribuie pagina asta