1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificari exterioare A4 B7 - pachet crom - bara fata-spate - eleron portbagaj - praguri - grila

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de BRT, 30 Aug 2008.

  1. Bestie

    Bestie 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B6 1.9 TDI Quattro AVF 2003
    M-ar interesa si pe mine diferentele intre un spoiler normal de A4 si cele de S-line dar pt B6. In afara de partea de jos, mai sunt si alte diferente? Se potrivesc proiectoarele din bara stock sau trebuie si alt tip de proiectoare? Practic ar fi de schimbat doar prelungirea, nu? Doar acolo-s diferentele... asa cred eu.

    Si mai am o nelamurire, intre bara de S-line si cea de S4/RS 4 e vreo diferenta ca si forma? daca da, doar la partea de jos, la prelungire? sau si la partea de sus?
     
  2. BRT

    BRT 6th Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2008
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi Q5 2.0 2012
    Daca vrei sa pui de S-line sau S4 nu trebuie sa modifici nimic, insa daca vrei de Rs4 originala nu ti se va potrivi deoarece asta are aripile mai evazate si automat bara nu-ti va veni pe aripi....la S-line se skimba doar fusta fata...cea de S4 e dintr-o bucata ca la B7(toata bara)...de Rs4, doar un kit ceva gen Hofele ti s-ar potrivi...
     
    Ultima editare de un moderator: 22 Sep 2012
  3. Bocanelu

    Bocanelu 4th Gear Member

    Înscris:
    27 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI multitronic 7 trepte
    nu sunt la fel
    in afara de ce se observa in poze mantionez ca spalatoarele de far sunt mai mici.
     
  4. Bestie

    Bestie 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Apr 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B6 1.9 TDI Quattro AVF 2003
    okay, deci daca-mi iau o prelungire de S-line se va potrivi perfect pe bara care o am eu acum pe masina si nu va mai trebui decat sa-mi cumpar decat grila mica si cele laterale pentru proiectoare si gata, o sa am o bara de S-line? O alta curiozitate ar fi legata de proiectoare. Trebuiesc inlocuite si acestea sau merge si cele de A4 normal puse in grilele de S-line?
     
  5. Bocanelu

    Bocanelu 4th Gear Member

    Înscris:
    27 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI multitronic 7 trepte
    la B6 nu stiu cum este
    la B7 fusta mica de la spate se potriveste pe bara spate
    la proiectoare am avut noroc ca am dat peste niste mecanizi buni si au reusit sa le adapteze si acum vin ok
    nu stiu insa daca grila fata merge pe bara veche, eu am schimbat si bara fata si grila
     
  6. BRT

    BRT 6th Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2008
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi Q5 2.0 2012
    Ori mecanicii peste care ai dat erau batuti in cap ori ti-au zis ei ca au facut adaptari ca sa-ti mai ia niste bani...si eu mi-am pus bara + grila S4 si s-au potrivit perfect...fara sa umblu la proiectoare.Asa e si la B6...nu trebuie facute modificari la proiectoare
     
  7. bisisica 2nd Gear Member

    Înscris:
    20 Aug 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi a4 2007
    In sfarsit m-am lamurit. Prelungirile ptr spoiler fata de la Votex merg numai pe modelul NON S LINE
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Votexul nu este aceeasi mancare de peste cu s-line -ul ;)
    Desi multi confunda kiturile votexul este doar o prelungire a spoilerului destul de scumpa. :)
    Si da se monteaza doar peste bara modelului normal.
    La fel se intampla cu toata gama Audi nu doar A4 B7 :icon_thumright:
     
  9. MariusQMP

    MariusQMP 3rd Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2008
    Locație:
    Turda (jud Cluj)
    Masina:
    Audi A4 B6 Avant, 1.9TDI 131 Cp AVF, 2002
    Pacat ca e asa de scump... Chiar vroiam sa-mi montez si eu crom pe la geamuri :((
     
  10. ph84AVG

    ph84AVG 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    oglinzi s4 din aluminiu

    salut!
    stie cumva cineva de unde pot procura si cat m-ar costa niste capace de oglinzi laterale de aluminiu(nu plastic cromat, ci aluminiu), cum sunt pe s4?
    multam fain!
     
  11. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Poti sa le vopsesti cu aspect de mat, asa cum am facut eu.
    E mult mai ieftin decat de a lua capace de oglizi originale de S4. Capace aftermarket nu-ti recomand pentru ca se cojesc.
     
  12. QUATTROINELE 4th Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2010
    Locație:
    Tulcea
    Masina:
    A6c7 2.0tdi 177cp
    gasesti de oem.vezi pe oemplus.ro
     
  13. ph84AVG

    ph84AVG 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    ai dreptate cu alea aftermarket, dar nici sa le vopsesc nu sunt hotarat pt ca de la distanta se vad intr-adevar bine, dar de aproape nu mai e asa de ok...cred ca pana la urma o sa dau 200 de euro cat am vazut ca sunt pe net. nu am comandat inca pt ca una vezi in poza si alta e cand le primesti acasa...am mai avut surprize! multam fain oricum! a sa postez foto dupa ce rezolv problema!

    merci fain!
    cred ca o sa comand de aici. arata bine in poze, dar trebuiesc comandate pt ca nu au punct de vanzare...din pacate!

    apropo, vad ca si la tine s-au cam matuit ornamentele cromate de la usi(geamuri). stii cumva cauza? am si eu aceeasi problema si nu inteleg de ce s-au facut asa pentru ca nu spal masina la spalatorii cu perii ci doar cu jet...
     
    Ultima editare de un moderator: 3 Noi 2010
  14. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Nu stiu de ce se matuiesc ornamentele cromate si nici nu stiu ce sa le fac.
    Legat de oemplus.ro, nu vreau sa fac reclama negativa, dar sunt mai multi care s-au plans chiar aici pe forum despre ei (atat comunicare, cat si calitate). Vezi in thread-ul de mai jos:

    http://www.clubaudi.ro/pareri-suges...ari-cine-sa-avem-sau-sa-avem-incredere-5.html

    Aici scrie si de userul 11TUN care si-a luat de la ei si i s-au cojit + in inca un thread de-al lui care a fost sters intre timp:

    http://www.clubaudi.ro/pareri-sugestii-observatii/11333-thread-probleme-capace-oglinzi-s4.html

    In concluzie, nu-ti lua de la oemplus.ro !!
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  16. ph84AVG

    ph84AVG 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2006
    merci fain de ajutor!!!
     
  17. strutuiioan

    strutuiioan 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4 b7 avant, 2.0 tdi BPW 140 cp, 2006
    Salutare, am citit posturile voastre si as vrea sa ma interesez daca a reusit careva dintre voi sa isi puna pachet crom la geamuri.....si eu as vrea sa imi pun pe a4 b7 avant. Ms fain
     
  18. bet

    bet Gold Member

    Înscris:
    1 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4G 2O12
    Eu le-am inlocuit ca erau matuite de la spuma activa din spalatorii, necesita dezechiparea fatei de usa si a ansamblului geam macara.
     
    Bradu Cristi apreciază asta.
  19. strutuiioan

    strutuiioan 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4 b7 avant, 2.0 tdi BPW 140 cp, 2006
    Crom

    Asa deja devine f complicat....si cam cat tea costat?:faint:
     
  20. audirs

    audirs Bronze Member

    Înscris:
    16 Ian 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b8 avant 2.0 tdi 2009 full led wheels 18" 2.7 turbo and remap,stage 3
    le-am vopsit si de aproape se vad perfect zici ca sunt de fabrica ,decat sa pui stiu eu ce capace pe care mai dai si 100 euro sau asa ceva
     

Distribuie pagina asta