1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificari exterioare la Audi A6 C7 inlocuire / modificare grila fata - bara fata - spate - praguri

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de georgeepps, 30 Apr 2014.

  1. floringts

    floringts 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Apr 2014
    Locație:
    Corbeanca
    Masina:
    A6.2.0TDI AN FAB 2013 CGLC
    Multumesc pentru lista de preturi MarianMaxx. Dar crezi ca daca merg la noi in reprezentanta o sa imi dea aceleasi preturi cu cele mentionate de tine ?
     
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Din experienta mea sunt putin mai scumpi in Romania. Verifica inainte la un magazin de piese auto si apoi la reprezentanta. Alergi varianta care iti convine la final.

    Sunt cativa colegi si in aria de publicitate, pe forum, care vand piese. Poti intreba si pe ei eventual.
     
  3. Adrian1313 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Dec 2018
    Locație:
    Franta
    Masina:
    Audi A6 3.0 tdi 2013
    Cam cat ai dat pe ele?
     
  4. adihodrea 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 C7 2013 2.0 TDI
    Salutare tutoror. A cumparat cineva componente tunning de la firma Servco.ro? Cica au difuser spate si prelungire spoiler fata care arata ca si cele de s-line si se potrivest perfect pe bari non-sline. Nu stiu cat de bune sunt calitativ insa am vazut pe la altii ca difuzer de s-line original de pilda nu potriveste pe bara simpla ci trebuie facute adaptari.

    O zi buna!
    Adi H
     
  5. cezar_1985 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 384cp
    Salut, aveți idee dacă se potrivește grila de pe mașina albastra (s-line), pe bara de la cea neagră? Cea neagră cred ca nu este s-line.
    Multumesc.
     
  6. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Da, se potriveste. Grila centrala ca forma este universala pe toate modelele.
    Nu se potriveste de la facelift la non-facelift si invers.
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  7. cezar_1985 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 384cp
    Multumesc mult.
     
  8. A4EX

    A4EX 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2009
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A6 4G Avant- 3.0 TDI- (CDUC) 2013 - 245CP
    Salutare tuturor și La Mulți Ani!
    În primul rând sper că scriu în topicul care trebuie... în cazul în care nu, îmi cer scuze anticipat și rog pe cei în măsură să mă ajute.
    Am avut la sfârșitul anului un mic incident cu mașina (bară zgâriată) și mă bate gândul să fac cu această ocazie un retrofit la bară.
    Țin să menționez faptul că este vorba despre un A6 C7 2013 Avant 3.0 TDI
    Am găsit o bară de S6 Facelift Competion (2015-2017)
    Întrebarea mea este dacă această modificare necesită alte modificari in afara de bara pentru a putea face montarea.
    Am adăugat câteva imagini cu piesele vizate și masina cu pricina, în speranța că mă fac mai ușor înțeles.
    Mulțumesc și spor în toate!

    Alex.

    Bara 1.jpg Bara 2.jpg A6.jpg
     
  9. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Iti trebuie si aripi de facelift.
     
  10. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Aripile nu cred că trebuiesc înlocuite.
     
  11. D@ni3l

    D@ni3l 4th Gear Member

    Înscris:
    22 Iun 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7.5 2016 Avant 2.0 Ultra 190 CP
    Postat de un coleg pe audizine: the hood and fenders are the same.
     
  12. A4EX

    A4EX 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2009
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A6 4G Avant- 3.0 TDI- (CDUC) 2013 - 245CP
    Mulțumesc pentru precizări, întradevăr la partea de caroserie este relativ simplu deoarece bara este compatibilă cu restul caroseriei.
     
  13. quattro2001

    quattro2001 Silver Member

    Înscris:
    3 Oct 2012
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A8L D4 2016 3.0TDI CTBD 262CP 580Nm
    iti trebuiesc si alte faruri de facelift aripile nu se schimba sau te apuci de modificat cum am facut eu (vezi topicul meu cu c7)
     
  14. A4EX

    A4EX 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2009
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    A6 4G Avant- 3.0 TDI- (CDUC) 2013 - 245CP
    Farurile erau în plan dar pare complicat, rămâne să urmaresc în topicul tau poate ar fi o soluție. Mulțumesc!
     
  15. Jelly-Ro 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2019
    Locație:
    Anglia
    Masina:
    A4, 2.0 tfsi. 2005
    Salut. O mica intrebare daca nu deranjeaza.
    Pot pune pe un A6, C7 avant nonfacelift barile de A6, C7 facelift(modelu 2015).
    Daca merge la prindere si daca e drop and swap

    Va multumesc mult
     
  16. D@ni3l

    D@ni3l 4th Gear Member

    Înscris:
    22 Iun 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7.5 2016 Avant 2.0 Ultra 190 CP
    Presupun ca ai citit posturile de mai sus ... pe fata o sa ai nevoie de alti suporti plus faruri de facelift cu modificarile electrice aferente iar pe spate partea de evacuare este diferita la facelift, fata de nonfl.
     
    Jelly-Ro apreciază asta.
  17. Jelly-Ro 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2019
    Locație:
    Anglia
    Masina:
    A4, 2.0 tfsi. 2005
    Mai mult pe spate m-ar interesa sa o schimb
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Pe spate este mult mai simplu. Trebuie schimbata doar bara si difuzorul.... stopurile vechi potrivesc. Nu sunt sigur 100% daca trebuie schimbati si suportii de bara, dar nu sunt scumpi.
     
  19. D@ni3l

    D@ni3l 4th Gear Member

    Înscris:
    22 Iun 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7.5 2016 Avant 2.0 Ultra 190 CP
    La varianta Facelift Variant 2016 NON-Sline, se poate monta doar difuzorul din imagine (de S-line)?
    Bara in sine este aceeasi atat la S-line cat si la non S-line? Cel putin in etka nu apar coduri diferite pentru bara ...
     
  20. TheNillah 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2014
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0 TDI, CNHA, S-Tronic, 2014
    Salutare tuturor. prima postare pe acest forum, din pacate nu din motive prea bune sa zicem.
    Acum cateva nopti se pare ca altcuiva i-au trebuit grilele laterale din bara fata mai mult decat mie si s-a gandit ca ale mele ar sta mai bine la el pe masina. Deja comandate la reprezentanta dupa ce le-am cautat peste tot si nu prea se gasesc la dezmembrari si nici aftermarket (S-Line si cu ACC), deci singura solutie au ramas noi OE. Partea trista e ca si zona unde locuiesc si parchez masina nu este rau famata sau populata de dubiosi de aceea nici nu mi-a trecut vreodata ca as putea ramane fara ceva, dar na ca mi-au fost intrecute asteptarile.
    bara mic.jpg
    Intrebarea mea este daca as putea sa le fixez cumva sa nu se mai iasa asa usor (cine le-a luat a stiut exact cum sa le scoata, nu sunt zgaraieturi de nici un fel pe bara pe langa grilele furate si nici camera DVR nu a fost activata de vreo bruscare a masinii). Nici lipite cu vreun poxipol/picatura nu as vrea ca as ajunge la improvizatii ca la coltul blocului. Dar nici nu as vrea sa raman iar fara ele (700 si ceva Ron), sau mai rau sa nu se duca mana hotului si mai departe sa raman si fara radarele ACC.
    Daca are cineva vreo idee sau a facut ceva sa le intepeneasca cat de cat, sunt deschis la propuneri.
    O zi buna!
     

Distribuie pagina asta