1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Modificari Exterior la A6 C5 - demontare si/sau inlocuire bara fate / spate - praguri - etc.

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de A6_FAN, 14 Dec 2007.

  1. sacalos

    sacalos 2nd Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2014
    Locație:
    Sighetu Marmației
    Masina:
    A4,2.0 TDI CAGA,2009
    Piticu666
    Am luat bandourile si aveau 3 cleme respectiv 4 pe care le-am “anulat”si in rest se imbina perfect. Daca vrei sa iti iei, cauta cat mai ingrijita ca nu “mere” vopsite.
     
  2. MATRIX24

    MATRIX24 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2008
    Locație:
    TIMISOARA
    Masina:
    AUDI A6 2.5 TDI V6 - AKN
    Salut, ai reusit sa montezi bara de Allroad pe limuzina? Multumesc
     
  3. sacalos

    sacalos 2nd Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2014
    Locație:
    Sighetu Marmației
    Masina:
    A4,2.0 TDI CAGA,2009
    MATRIX24
    Nu, nu se poate din pacate.
     
  4. vladnuna

    vladnuna 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2009
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4(B5) Avant 1.8T 2001 & A6(C5) Avant 1.9TDI 2002
    Salutare!
    Vreau sa va rog sa ma ajutați și pe mine puțin. Am un A6 Avant 1.9 TDI din 2002 și l-a cam mâncat rugina in ultima vreme. Iar Acum ca i-a cam venit vremea sa fie vopsit, ma gândeam sa fac și niște modificări estetice, mai exact sa ii montez bara fata și spate, aripi, bandouri de pe Allroad.
    Singura referință pe care am găsit-o pe net e de pe un forum din State (https://www.audizine.com/forum/showthread.php/245270-will-Allroad-bumpers-fit-a-regular-C5-2-7T), dar e vorba despre 2.7T.

    Si nici nu as vrea sa pun cine știe ce body-kituri aftermarket de calitate îndoielnică pe el.

    Stie cineva dacă se poate? Sau dacă a făcut cineva treaba asta, ar putea sa îmi dea niște detalii legate de complexitate?

    Multumesc anticipat! :)
     
  5. Sebastian chirila 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Noi 2020
    Locație:
    Neamt
    Masina:
    Audi a6 c5
    Salut,
    Dețin un audi A6 C5 si mi-au ruginit portierele, este din 2003. Stie cineva daca se potrivesc portierele de pe audi A6 C5 nonfacelift ? Al meu e modelul Facelift si am gasit portiere intr-o stare foarte buna doar ca de pe un model nonfacelift. Multumesc.
     
  6. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Fizic potrivesc. Doar bandourile de pe mijlocul usilor e diferit la NFL, este mai ingust decat bandoul de FL.
     

Distribuie pagina asta