1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Montare ceas boost intrebare

Discuție în 'Alte modificari' creată de Denis9929, 26 Feb 2019.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Denis9929 1st Gear Member

Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi a4 b7 2.0 tdi BPW
    Salut, in urma cu ceva timp am achizitionat un ceas pentru boost 3.0 bari, avand un audi a4 b7 2.0 tdi cod motor BPW. Singura mea problema este ca nu sunt sigur unde pot sa dau gaura in traseul admisiei pentru montare. Am facut sa spun asa o "schema" cu un semnul intrebarii (acolo unde e semnul intrebarii ma gandeam sa dau gaura in plastic dar nu stiu daca este ok) asa ca astept pareri unde as putea instala pe traseu. Va multumesc si imi cer scuze pentru lipsa experientei !

2. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Exista topicuri in care se detaliaza aici pe forum cum sa montezi un ceas de boost la alt model de Audi dar se aplica si la masina ta. Cauta si citeste acele topicuri. Pe acest forum exista raspuns la orice intrebare despre ce vrei tu sa intrebi. Trebuie doar sa citesti fara sa intrebi nimic.

Acesta este unul din topicuri: http://www.clubaudi.ro/threads/tutorial-montare-ceas-boost-mecanic-pe-a4-b5-motor-1-8t.31142/
    Topicul se inchide si ulterior va fi sters

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta