1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Montare Quattro la A4 B7 - se merita ?

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de bisisica, 7 Feb 2010.

  1. arazvan2002

    arazvan2002 Audi Expert

    Înscris:
    1 Iul 2010
    Locație:
    București/Fieni
    Masina:
    A4 B8 allroad 2.0TDI CAHA
    Nu te mai juca cu rapoartele ca uzezi suplimentar torsenul si o sa plangi apoi. Stii doar ca acele cutii sunt scumpe.
    Ai nevoie de JKN cu 37/10. Ar fi si EUB insa nu stiu cum e prinderea la tine, ca tu ai facelift.
     
  2. Marco_audi

    Marco_audi 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Iul 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi a6 2011 2.0tdi 170cp (chip 200cp, upgrade quattro)
    Eram doar curios, ce cutie si grup a pus. Cunosc foarte bine combinatiile intre cutii si grupuri, iar pentru cunostintele voastre generale aceste valori nu neaparat trebuie sa fie egale.
    Exemplu: din fabrica a venit grup spate care a fost montat, in combinatie cu cutii cu rapoarte diferite. Am pus grup de benzinar (fuga) pe 2 litri, avand viteza maxima pe GPS 242 km. Dar plecarea era foarte grea de pe loc. Pana in anul 2004 s-a mers cu valori egale intre cutie si grup (50:50). Dupa, s-a mers cu 60 spatele si 40 pe fata. Am ajuns la concluzia ca cel mai optim pentru mine, este 60 fata si 40 spatele. Folosesc un grup de pe A6 2.4 benzina. Viteza maxima mai mica, dar plecare usoara, de pe loc.
     

Distribuie pagina asta