1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Motor cod AGN 1.8i la A3 8L - probleme diverse - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de simo777, 24 Feb 2014.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Tu esti praf la mecanica si te duci ca rama la pescuit. Incearca intai sa citesti acest forum fara sa pui intrebari. Da poate sa coste reparatia cat ti-a spus dar ppate si mai mult. Se desface motorul si se verifica absolut tot. Eu nu inteleg ce tot astepatati voi aici pe forum: vindecarea miraculoasa o potiune magica ce repara masina sau ce anume ?

    Schimba mecanicul sau sursa unde ai facut diagnoza. Diagnoza la masina ta se face cu VCDS-ul nu cu altceva (alta interfata)

    Cand ti-ai cumparat masina asta te-ai interesat si tu asa putin unde o repari daca se strica si ce faci dcaa o sa ai probleme ? Eu cred ca nu.
     
  2. Vlad1989 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iul 2017
    Locație:
    Vaslui
    Masina:
    Audi A3, 1.8 benzină, 2001
    Praf e puțin spus :) Ce te superi așa nu înțeleg. Cu ce-am greșit eu? Am citi toate subiectele si nu am găsit nimic legat de problema mea la acest tip de motor. In sinea lui care este rolul principal al unui forum ? Dacă deranjez mă retrag si gata.
    Nu m-am interesat ce insemana masina asta deoarece nu m-am gândit ca o sa apară probleme așa grave.
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Rolul unui forum acum in ziele astea este de informare si atat, fara sa punem intrebari. Nu mai ai ce intrebari sa pui ca ai tot ce vrei sa stii la un click distanta pe internet. Daca tu nu stii sa cauti si sa afli ce trebuie sa stii este strict problema ta, nu a noastra.
     
  4. Vlad1989 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iul 2017
    Locație:
    Vaslui
    Masina:
    Audi A3, 1.8 benzină, 2001
    Unde sa găsesc VCDS? Cred că o duc la service si asta e...
     
  5. MariusSCM

    MariusSCM Silver Member

    Înscris:
    19 Noi 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 - 1.6 (BFQ) 102 CP
    Nu merita sa mai repari motorul. Cel mai bine il schimbi sau treci la motorul 1.8T :)
     
  6. Vlad1989 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iul 2017
    Locație:
    Vaslui
    Masina:
    Audi A3, 1.8 benzină, 2001
    Se poate? Mă gândesc ca e mult de muncă și prețul va fi pe măsură..cunoști cazuri Marius?
     
  7. MariusSCM

    MariusSCM Silver Member

    Înscris:
    19 Noi 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 - 1.6 (BFQ) 102 CP
    Se poate. Am vazut la cineva din afara tarii ca a trecut de la 1.6 la 1.8T, deci orice e posibil, doar ca trebuie sa gasesti persoana potrivita care sa te ajute sa faci acest upgrade.
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Incheiem aici subiectul schimbare motor adica modificare motor cu alt tip constructiv. In topicul asta se discuta despre altceva. Multumesc.
     

Distribuie pagina asta