1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Motor cod BMN la A3 8P - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de Monroe, 26 Apr 2014.

  1. ButValentin

    ButValentin 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Aug 2018
    Locație:
    BRAȘOV
    Masina:
    Audi A3 8P 2.0d BMN 170cp 2008
    Salut, revin cu un update, aseara am fost la un bun amic din Brașov sa verific injectoarele in mers si la rece, pot sa spun ca la rece dansau de mama focului peste parametrii inj 2 ajungea și la 1.25 restul erau pana in 0.60 0.75 +/-, in mers toate erau pe 0 fara discuții iar dupa 5 6 minute de mers la relanti nu mai treceau de 0.30 +/-.
    Alte erori nu sunt.
    Ma gandesc ca e 100% de la o-ringuri, suruburi, reglaj etcetera. Avand in vedere ca sunt de cauciuc ma gandesc ca la cald s-au expandat si de aceea a facut compresie dupa puțin mers.
    O sa ma duc la Buzau săptămâna viitoare si voi schimba toate cele. Aveti idee la asemenea motor cat ar costa toată distracția sa știu cat ma înțeapă băieții de la service ? :)
     
  2. Mrz

    Mrz 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Ian 2018
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P2 quattro 2.0 tdi 170 cp an2007
    Salut,
    Doresc sa aflu o informație despre injectoarele Siemens aflate pe A3 2.0 tdi 170 cp quattro cod motor BMN care ce știu sunt la fel ca la A4 B7 2.0 tdi 170 cp BRD.
    Întrebare este: se pot desface adica mai precis se pot modifica diuzele stock pentru mărire sau înlocui cu diuze mai mari 120%, 160% etc .
    As aprecia măcar o îndrumare către cineva unde pot găsi un răspuns clar.
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se pot desface si nu se pot mari. Daca vrei sa modifici puterea motorului exista niste "retete" care trebuie respectate, retete pe care le gasesti in topicul dedicat modificarilor motor (din aria tuning motor) 2.0 TDI.
     

Distribuie pagina asta