1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Nivel crescut de ulei in baie - Motorina in ulei la A4 B7 - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de tournier, 21 Iul 2010.

  1. alinut

    alinut 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2009
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0TFSI , 2005 , motor BPG / Audi A4 B8 2.0TFSI , 2009 , motor CDNB
    Am înlocuit injectoarele și se pare că nu mai am nici o problemă cu nivelul din baia de ulei (am parcurs cca 1000 km verificând nivelul în fiecare dimineață ). Sper să fie bine în continuare. Mulțumesc tuturor colegilor pentru consiliere , răbdare și înțelegere . :friends:
     
  2. Sorin87

    Sorin87 Gold Member

    Înscris:
    25 Sep 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    --
    Bv...multam de feedback.
    De unde ai luat injectoarele?
     
  3. alinut

    alinut 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2009
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0TFSI , 2005 , motor BPG / Audi A4 B8 2.0TFSI , 2009 , motor CDNB
    Bună dimineata ! Am cumpărat setul de injectoare de la dezmembrari. Am vorbit înainte cu șeful parcului și a fost de acord să le primească înapoi dacă nu rezolv problema. Motorul era un BRB montat pe o mașină adusă din Anglia.
    Menționez că după ce am schimbat injectoarele și am înlocuit și filtrul de motorină ca să fiu liniștit în privința alimentării , nu se mai aprinde așa de des indicatorul de regenerare filtru particule. Merg mult în afara localității și poate și de asta.
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Stai linistit ca in scurt timp te vei lovi de aceeasi problema, toate BRB-urile au problema asta mai devreme sau mai tarziu.
    Trebuia sa le reconditionezi pe ale tale cu garantie.
     

Distribuie pagina asta