1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Nivel crescut in baia de ulei (apa sau motorina in baia de ulei) la A8 D2 - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A8 D2 (1994 - 2002)' creată de blanos_audiA8, 15 Iun 2008.

  1. lxl

    lxl Gold Member

    Înscris:
    27 Ian 2009
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi allroad 2002.2,5 TDI AKE,A2 2002. 1,4TDI AMF,A4 2017 2.0 DETA.A4 2.0 2017 deta,A4 2015,2.0,CNHA
    Scoate ulei din motor ca sa fie intre cele 2 nivele si circula cu ea, sa vezi daca creste in continuare. Injectoarele la modelul asta nu au simeringuri.Chestia cu combustibilul de proasta calitate ma pune pe ganduri, au fost cazuri intradevar ,ca a crescut consumul si nivelul in baie, dar ar trebuii sa ai fum si putere mai mica, cea ce in cazul tau am inteles ca nu este.
    In cazurile intalnite de mine erau motoare pe benzina.
    Sa ne tii la curent,poate gasim problema,asta este injectorul de la modelul 2,5tdi V6.
     
  2. dew

    dew 5th Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2009
    Locație:
    Gorj
    Masina:
    Audi a4 B5 1.8i .Toyota Corolla 1.6vvti. Honda CBR F4I
    mi s-a intamplat si mie sa am benzina in ulei ,nici o problema pana am bagat benzina de la o bomba de statie,si dupa vreo doua saptamani am verificat nivelu la ulei,surpriza peste nivel si miros de benzina am scapat de benzina infecta am schimbat uleiul,care precizez ca nu avea nici o luna vechime:banghead:dar asta este si acum toate sunt normale,acum nu :think:stiu cum este la motorina
     

Distribuie pagina asta