1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Oglinzi exterioare la Audi 80 - 90 - 100 (B3 - B4) - demontare - schimbare - reparatie

Discuție în 'Modele clasice' creată de giovanny2dss, 15 Apr 2009.

  1. ignatius33 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Aug 2014
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    audi 80 b4, 1.9 tdi 1z, 1994 cu aer conditionat si airbag sofer
    B4 a avut oglinzi electrice incalzite ?

    V salut
    Am un b4 din 1994 cu oglinzi retrovizoaare electrice, dar nu sunt incalzite ceea ce este foarte prost, pe langa faptul ca oglinzile de pe B4 nu sunt cele mai reusite din punct de vedere al vizualizarii foarte bune ( forma, unghi care nu permit o buna imagine in spate), consider ca ar fi necesar un set de oglinzi incalzite.
    Se gasesc oglinzi incalzite si se pot monta pe un B4?
    Va multumesc


    p.s. raspunsul il dau tot eu pentru ca am sunat la dezmembrari: se pare ca DA

    in interiorul butonului de dezaburire sunt 6 pini pinul 5 si 6 pentru luneta, pinul 5 si 3 pentru oglinzi incalzite.

    Nu stiu daca am 100 dreptate dar va rog frumos daca stie cineva precis, va rog frumos sa postati.
     
    Ultima editare: 19 Noi 2014
  2. cobi

    cobi Gold Member

    Înscris:
    14 Mar 2011
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Ex :Audi
    Masina mea are oglinzi electrice si incalzite din fabrica si functioneaza cu luneta impreuna ( din cate stiu eu )
     
  3. VsO11 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2013
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi 80,1,6D 1990
    Salutare, intrebare de noob,cum montez oglinda cu tot cu suport ?la cea veche este rupt bratul si a trebuit sa o cumpar cu totul.Rupta, se vede ca suruburile de prindere pe portiera sunt in interiororul suportului.Acum ori sunt obosit ori am orbul gainilor,dar nu am reusit sa-mi dau seama procedura de montare.Dinspre portiera nu le pot prinde,dar nici disnpre suport,se desface in doua parti ?Ma poate ajuta cineva cu ceva poze sau link?Oglinzile sunt manuale.Audi 80 B3 1,6d
    Multumesc mult,
    Respecte,Adrian
     
  4. cobi

    cobi Gold Member

    Înscris:
    14 Mar 2011
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Ex :Audi
    Rasuceste oglinda in sus ( rabatata ) si-o sa vezi suruburile cu care e fixata de portiera .
     
  5. VsO11 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Noi 2013
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi 80,1,6D 1990
    Mutlumesc mult,azi dimineata mai odihnit am rezolvat problema.Cand esti obosit nu mai gandesti logic.

    Respecte,Adrian
     

Distribuie pagina asta