1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Ornamente / Bandouri inferioare usi/portiere la A4 B5

Discuție în 'Audi A4 B5 (1994 – 2001)' creată de badea_dragos, 24 Mar 2008.

  1. ryoraul

    ryoraul Bronze Member

    Înscris:
    8 Feb 2013
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B5 2001 AVANT 1.9 TDI AJM
    Nu gasesti pe net la magazine ornamentle de la usi, doar la magazine de piese sau reprezentanta.
     
  2. Xhizors 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Oct 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A4 B5,1.9 TDI (AJM), 2000

    Am sunat la ei si mi-au explicat ca poza e informativa. Bandourile sunt din cauciuc, replica dupa bandourile originale. Sina metalica e inlocuita cu una de plastic (care nu rugineste). Oricum, o sa merg pe unele originale pentru ca pana la urma OEM e OEM.

    Si cele de mai sus nu au nici un fel de informatie scrisa pe ele. Am mai gasit set de bandouri pe ebay/de/com/uk pentru a4 b5 dar nu se efectua transportul in romania. Setul costa intre 80 si 120 de dolari (pentru cele aftermarket)

    http://www.ebay.com/itm/1994-2001-A...psc-/191696982538?hash=item2ca207d20a&vxp=mtr
    http://www.ebay.com/itm/AUDI-A4-B5-...31695058410?fits=Model:A4&hash=item35f21a05ea
    http://www.ebay.com/itm/Audi-A4-B5-...41098653600?fits=Model:A4&hash=item20da2297a0
     
    Ultima editare: 22 Sep 2015
  3. RaduRDU 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Sep 2015
    Locație:
    pitesti
    Masina:
    Audi a4 b5 , 1.8 20V ADR , 1998
    Salut,
    Vreau sa intreb daca la un A4 B5 din 1998 se potrivesc bandourile pentru usi modelul lat adica se pot schimba bandourile indiferent de modelul bandoului ? Eu am modelul mic de bandouri pentru usi si doresc sa stiu daca se potrivesc cele late. Am vazut bandourile de pe usi si exista doua modele : late si cele mici (slim) cum se spune. Vreau sa stiu daca se pot pune cele late in locul celor mici. Multumesc.
     
    Ultima editare de un moderator: 23 Sep 2015
  4. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Nu, sunt bandouri de facelift pe uși (și aripi) de facelift -alea late. Și sunt bandouri de nonfacelift pe uși (și aripi) de nonfacelift -alea slim.
    Poți să pui și cele de facelift pe nonfacelift însă nu o să poți să le prinzi te toată suprafața pentru ca e ușă diferită. Eu nu as face modificarea asta... Adezivul cu care sunt prinse cele de fabrică e foarte bun. Tu va trebui să dai jos de pe altă mașină, să degresezi 5 metri de ornamente (va fi distractiv) și apoi să le fixezi pe masina ta.
     
  5. Pas Alexandru

    Pas Alexandru 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2016
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi a4 b5, 1.9 tdi PD AJM, facelift 2001
    salut. mai cunoaste careva la ora actuala unde se gasesc de cumparat online ornamentele inferioare ? cele de usi si cele de aripi ( fata + spate de jos cele incercuite - dintre roti) 11.jpg
     
  6. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Incearca la colegul de forum tucudean87.
     
  7. Pas Alexandru

    Pas Alexandru 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2016
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi a4 b5, 1.9 tdi PD AJM, facelift 2001
    Salut .Care a mai schimbat bandourile inferioare , surubul din capat vine dat jos pentru a putea glisa bandoul pe cleme sau exista o posibilitate de montare cu el asa iesit ? Nu reusesc sa dau surubul jos , are o siguranta ceva si nu stiu cum vine data jos .
    Multumesc .
     
  8. ryoraul

    ryoraul Bronze Member

    Înscris:
    8 Feb 2013
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B5 2001 AVANT 1.9 TDI AJM
    Nu are nici o siguranta , trebuie sa il prinzi cu o surubelnita si sa destrangi surubul, ar fi bine sa mai ai pe cineva ca e mai simplu de facut.
     
  9. Pas Alexandru

    Pas Alexandru 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2016
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi a4 b5, 1.9 tdi PD AJM, facelift 2001
    Pai surubul doar se misca in gol si atat
     
  10. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Atunci roaga pe cineva sa tina cu patentul in exterior ramasita de bandou
    Daca nici asa nu vrea da cu o bormasina in surub
     
  11. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Il prinzi cu un papagal ce strange pe el ca sa il impiedici sa se invarta in gol.
    Daca nu reusesti treci la bormasina.
    De dat jos, esti obligat daca vrei sa montezi bandou nou.
     
  12. Pas Alexandru

    Pas Alexandru 2nd Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2016
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi a4 b5, 1.9 tdi PD AJM, facelift 2001
    multumesc de raspunsuri!
     

Distribuie pagina asta