1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Pilot Automat / Tempomat / Cruise Control la TT Mk1 (8N) - montare CC - probleme diverse - cauze si

Discuție în 'Audi TT Mk1 (8N) (1998 - 2006)' creată de kenv08, 6 Iul 2015.

  1. kenv08 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2015
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    audi tt 8n,1.8 t 180 cp,2000
    Salutare,
    Ma confrunt cu o problema de 2 zile si incerc aici poate ma ajuta cineva cu un sfat. Am achizitionat un CC (cruise control) de pe un audi A6 C5 an 2000 cu tot cu cablaj, l-am instalat pe masina pana la partea unde vin bagati pini la ECU dar de acolo nu mai stiu unde vin bagati pentru ca n-am cunostiinte in domeniu si la un service e prea scump adica m-ar costa mai mult manopera decat produsul in sine si nu numai atat. La cine am fost a zis ca nu se baga fara o schema de montare cu fiecare pini ce inseamna.
    Apelez la voi poate stie cineva sau poate se aseamana mufa ECU de la alte modele de Audi sau deoarece maneta e cam aceeasi. Mufa de la maneta are 6 fire dintre care stiu ca 2 vin legate intre ele si una la +12 cu siguranta de 15A. Altceva nu mai stiu. Astept niste pareri si imi cer scuze daca incalc cu ceva regulamentul, sunt nou pe forum. Multumesc anticipat.
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Iul 2015
  2. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Ce-mi place de voi astia care intrati aici doar atunci cand aveti o problema pe care vreti sa o rezolvati gratis, apoi :undwech:
    Daca mai ai rabdare pana dupa 19, iti dau schema CC-ului pentru masina ta.
     
    Ultima editare: 6 Iul 2015
  3. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Ai aici schema pentru CC, la pagina 5 din pdf, ca pe forumul asta nu poti macar atasa o schema electrica de 5-6 MB !!!!!!!!!!!!!
    Cauti mufa neagra T10e in cutia unde e calculatorul si vezi daca ai fire la pinii 1,2,3 si 9. Daca ai, te legi acolo pe acele fire cu conectori rapizi, conform schemei, iar cu pinul 6 te legi la 12V pe terminal 15(plus contact).
    Daca nu ai fire in acea mufa, inseamna ca nu sunt aduse din calculator (J220) si va trebui sa te legi acolo in mufa calculatorului in pozitiile de pe schema. Iti vor trebui niste pini, vezi in mufa calculatorului cum sunt ceilalti si iti faci rost (in general sunt ca si cei de la mufele ceasurilor de bord).
    Citeste si aici sa iti faci o idee. Bafta.
     
  4. kenv08 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2015
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    audi tt 8n,1.8 t 180 cp,2000
    Multumesc ,am sa incerc cum ai zis si revin cu detalii !!!
     

Distribuie pagina asta