1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Portbagaj la A4 B7 - amortizor portbagaj - inchidere / Yala

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de gilm, 16 Noi 2009.

  1. alinut

    alinut 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2009
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0TFSI , 2005 , motor BPG / Audi A4 B8 2.0TFSI , 2009 , motor CDNB
    Bună ziua ! Am atașat mufa de pe încuietoarea haionului cu motoraș. Îmi poate spune cineva semnificația la fiecare pin ? :bye:
     
  2. alinut

    alinut 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2009
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0TFSI , 2005 , motor BPG / Audi A4 B8 2.0TFSI , 2009 , motor CDNB
    Am revenit ! Mi-am luat inima în dinți și am desfăcut mănunchiul din stânga haionului. Am găsit 3 fire smulse (masa și comenzile motorașului de la yală. Mulțumesc celor care m-au ajutat cu sfaturi și administratorilor forumului pentru răbdare. :beerchug:
     
    lmdany apreciază asta.
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca ai fi facut ce ti-am spus eu de la inceput nu mai pierdeai vremea aiurea si inutil pana acum. Noi si eu ne-am / m-am confruntat cu asta si nu degeaba ti-am spus ce sa faci si sa verifici firele acolo in manunchi. Alea o sa se tot rupa si pe viitor, pana vei fi nevoit sa schimbi cablajul integral, asta daca mai tii masina. Eu in 12 ani (de cand am masina de noua) le-am reparat de trei ori pana acum si pentru ultima data pentru ca va trebui sa cumpar cablaj nou.
     
  4. alinut

    alinut 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2009
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0TFSI , 2005 , motor BPG / Audi A4 B8 2.0TFSI , 2009 , motor CDNB
    Ai dreptate Cristi. Oricum varianta asta e provizorie cum spui. Multumesc !
     

Distribuie pagina asta