1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Prelata pentru audi A3 8L

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de daniel84, 7 Iun 2010.

  1. daniel84

    daniel84 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A 3,1.9 TDI din 2000 ,ALH
    salutare,am tot intrebat in stanga si in dreapta despre avantajele si dezavantajele folosirii prelatei fiindca ma bate gandul sa-mi iau una pentru a3 meu sau daca are cineva sa scrie

    multumesc frumos
     
  2. daniel84

    daniel84 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A 3,1.9 TDI din 2000 ,ALH
    nu are nimeni prelata la masina :(
     
  3. luciandinovici 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Sep 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3 (8L), 1.6 benzina , 2002
    Dupa parerea mea singurul dezavantaj ar fi ca dureaza sa o pui si sa o s oti de pe masina insa avantAje sunt destule...de la conservarea lacului si a culorii vopselei la protectie impotriva zgarieturilor, furtului, si a murdariei.acum...nu stiu daca exista prelata pentru fiecare model de masina, dar daca iti cauti un material impermeabil si mergi la o croitorie cu masurile masinii cred ca iti poti rezolva problema...ieftin, sigur si pe placul tau.numai bine
     
  4. ionutiasi

    ionutiasi 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    2002 audi a3 1.8t si 1991 vw scirocco gtx
    eu am prelata,dar nu o mai folosesc. asta iarna cand a fost intr-o zi mai cald iar seara temperatura a coborat sub zero,a facut condens sub prelata si acesta a inghetat. noroc ca am observat ca era lipita,ca altfel cred ca pleca lacul vopselei. de atunci n-am mai folosit-o.mentionez ca o foloseam la o masina mai veche pe care o plimb doar in weekend, la o masina de zi cu zi nu o poti folosi pt ca mai tot timpul e prafuita si zgarii lacul,iar cand ploua nu o poti pune pe masina uda. deci pt o daily driver nu cred ca e o solutie.
     
  5. daniel84

    daniel84 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Dec 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    A 3,1.9 TDI din 2000 ,ALH
    salut baieti ,eu folosesc masina mai mult in weekend si ma gandeam sa o mai protejez de praf ,ploi si alte intemperii dar din ce spui tu IONUT mai mult ma complic
     
  6. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    prelata este buna pt o masina pe care o folosesti rar. o data pe saptamana...
    dar daca scoti masina de 3 ori pe saptamana nu merita prelata, au spus si colegii mai sus de ce. zgarieturi care vor aparea din cauza ei.
     
  7. loste2000 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mai 2009
    Locație:
    brasov
    Masina:
    A3,1800,1998
    Am avut si am renunta la ea, o tot dadea vantul jos !!!
     
    Ultima editare de un moderator: 16 Noi 2011
  8. Constantin27 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2012
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Vw bora, 2000
    Prelata este buna doar daca folosesti masina o data, de doua ori pe luna ... Nu e nevoie sa te complici atat de mult daca tu iesi zilnic cu masina sau la 2 zile ...
     

Distribuie pagina asta