1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Presuri mocheta sau cauciuc la A4 B8 (8K)

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de madalinc, 1 Oct 2013.

  1. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    N-arata rau deloc,ma apuc de cautat :)

    Multam,
     
  2. sorinaciu

    sorinaciu Bronze Member

    Înscris:
    25 Aug 2012
    Locație:
    Drobeta-Turnu Severin
    Masina:
    Ex Audi A4 B8
  3. stefan01 4th Gear Member

    Înscris:
    19 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C7,1.8 TFSI - 2016
    Am auzit de ei tot de aici,o sa dau un ochi si la ei pe site,

    Multimesc,
     
  4. colaps 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2015
    Locație:
    oradea
    Masina:
    Audi A4( avant )B8 2011
    intrebare ... se pot fixa nu ? vad ca au parca acele capacele dar vreau sa fiu sigur. eu momentam am ceva din mocheta , asa au venit cu masina . in legatura cu mirosul cum stau ?

    merci.
     
  5. sorinaciu

    sorinaciu Bronze Member

    Înscris:
    25 Aug 2012
    Locație:
    Drobeta-Turnu Severin
    Masina:
    Ex Audi A4 B8
    colaps@
    cele care se monteaza la sofer si pasager au incluse in pachet capacele de fixare, iar in legatura cu mirosul, nu au. le recomand. o zi buna.
     
  6. colaps 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2015
    Locație:
    oradea
    Masina:
    Audi A4( avant )B8 2011
    merci. am comandat. astept sa le aduca mosu ;)
     
  7. colaps 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2015
    Locație:
    oradea
    Masina:
    Audi A4( avant )B8 2011
    revin cu impresii ... sunt misto presurile ( nu am cu ce sa le compar, deci sunt ok ) faza cu capacelele de fixare sun o necunoscuta pt. mine ! inafara de gaurile acelea care imi permit sa "fixez" presurile in loc, nu am nici o idee despre ce capacele ar fi vorba . Poate mai e ceva ce nu am observat eu . la cele vechi ( gen mocheta - originale de pe masina ) "gauziel " erau prevazute deja cu un sistem din plastic care se fixa exact in "pinii" din podea . o sa revin eventual cu niste poze sa ma fac mai bine inteles .
     
  8. dcris 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2018
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4, avant, B8/ACAGAF1 , 2.0 tdi, 143cp, 2010
    Salut. In urma impresiilor de aici referitoare la covorasele auto din cauciuc de la rimi, am comandat si eu un set, respectiv modelul fabricat de petex.(cele mai scumpe). Sunt foarte dezamagit de alegerea facuta si o sa le returnez. In primul rand pe site-ul lor scrie ca sunt fabricate in germania, insa pe cele care le-am primit, nu apare nicaieri unde sunt produse. Au atasata o eticheta, probabil pusa de cei de la rimi, in care se mentioneaza ca sunt fabricate in europa. Insa cel mai tare ma deranjeaza mirosul, e groaznic. Le-am pus pe balcon imediat ce le-am primit, iar a doua zi, tot balconul mirosea a cauciuc. Va dati seama ca daca le pun in masina, nu mai pot intra. Un alt defect, sunt marginile covoraselor, care sunt imperfecte, cioplite, parca au fost decupate cu foarfeca . Sincer ori am primit eu un set refuzat de altcineva cu defecte grosolane sau acestea sunt produsele de la rimi.
    O sa caut in alta parte un set de covorase pentru audi a4 b8 2010 avant, chiar daca dau mai mult. Ma puteti ajuta , de unde pot achizitiona covorase originale si cam care ar fi pretul. Multumesc.
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Rimi nu mai sunt ce au fost. Iti atasez un top al meu personal pentru covorase de masina. Iti recomand marca Gledring.
    Le gasesti cu oarecare efort si in Romania adica aici pentru masina ta: http://www.bestautovest.ro/set-covo...5-05-2008-sportback-4-usi-gledring-4-buc.html
    In opinia mea la ora actuala, cele marca Gledring, sunt printre cele mai bune si cu mult peste cele de la Rimi sau alti producatori No-Name.

    Sau mai poti cumpara de la http://www.guzu.cz si http://www.zpv.cz/ sunt fabricanti care produc covorase auto pentru grupul VAG (lumea nu stie asta). Eu am acum in masina de la ei de peste 7 ani si sunt in stare perfecta. Inca nu s-au rupt = tocit

    Ultimele 2 link-uri sunt ceva mai speciale care cu greu pot fi aduse in Romania, dar nu imposibil.

    http://www.vwserviceandparts.com/accessories/monster-mats/

    http://www.weathertech.com/
     
    dcris și Bogdan123 apreciază asta.
  10. Bogdan.s 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Dec 2017
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A4 2.0 2010
    Si covorasele astea tip mocheta, cum se spala? Stiu cum suna intrebarea..dar sunt newbie
     
  11. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Se spala ca orice alt covoras, solutie, apa si perie sau aspirator.
     
  12. Bogdan.s 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Dec 2017
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A4 2.0 2010
    Si daca da baiatu de la spalatorie cu jetu pe ele, nu le taie/strica?
     
  13. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    Cel mai bine se spala acasa, cu grija si atentie.
     
  14. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @Bogdan.s Cum sa le taie, sunt de hartie ?
    Lumea duce de ani de zile presuri, mochete si covoare la spalatorii auto.
     
  15. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    In urma cu un an si un pic mi-am comandat covorasele astea:
    https://www.ptc-auto.ro/Covorase-au...di-A4-B8-fabricatie-11.2007-2016-PL-2773.html
    Mi-e mi-a placut aspectul. Dar, dupa doar un an cel de pe partea soferului s-a stricat pe alocuri, adica acea textura s-a tocit in anumite zone (unde stau calcaiele) lasand aspectul de cauciuc ros si putin decolorat. Deci daca vreti sa le cumparati luati in considerare si acest aspect.
     
  16. Horatius

    Horatius 6th Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2019
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 B8.5 - 2.0 TDI (CGLC ) 177 CP
  17. Iulian06

    Iulian06 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2017
    Locație:
    Osnabrück, Germania
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0TDI (105kw-CJCA) CVT
    Salut,
    Vroiam sa inteb pe cineva care stie de unde pot cumpara niste covorase all weather pentru masina pe model.
    Alea care sunt 2-3 cm ridicate in margini. Mentionez ca stau in Germania, deci site-uri din Romania sunt excluse.
    O zi buna va doresc.
     
  18. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)

Distribuie pagina asta