1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Proiectoare ceata bara fata - A4 B6 - discutii diverse - inlocuire becuri - Etc.

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de c0rl30n3_don, 30 Noi 2007.

  1. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Ai verificat cat costa PLUS pe H11?40lire!Pai la banii astia fac un schimb de ulei :) sau i-au xenon sa fiu in ton cu moda :)
     
  2. black sheep

    black sheep Banned

    Înscris:
    13 Apr 2009
    Locație:
    England
    Masina:
    A4 2.0 TFSI S-LINE & A2 ~ MB Aclass 170CDI~Subaru Legacy 2.0L 4WD
    am vazut eu cum sta treaba si cu xenon aftermarket(la ce iti trebuie in londra:uhm:)....inteleg in romania unde drumurile sunt asa cum sunt
    mai bine 40£...
     
  3. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Mah,nu mai stii de gluma?:)
    Tot un schimb de ulei e mai bun de banii astia :) ;gata,ca suntem prea off topic ;)
    Eu oricum nu dau banii astia pe niste becuri care le folosesc din an in pasti :)
     
  4. lxl

    lxl Gold Member

    Înscris:
    27 Ian 2009
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi allroad 2002.2,5 TDI AKE,A2 2002. 1,4TDI AMF,A4 2017 2.0 DETA.A4 2.0 2017 deta,A4 2015,2.0,CNHA
    Daca bine tin minte,tre sa dai scutul motor jos si ai acces la farurile de ceata.
     
  5. floryn_boss2008

    floryn_boss2008 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iun 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 1,9 tdi AVB,101 cp 2003
    Sal cat te-au costat H 11 pe xenon sau ce ti-ai pus tu la proiectoare?si cum sa intreb si io la magazin de ele si de unde le-i luat,ms:)
     
  6. 70dny

    70dny 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Mar 2008
    Locație:
    arad
    Masina:
    audi a4 B8 2.0 TDI 103kw CJCA 2013
    Proiectoare ceaţă - nu funcţionează

    Buna seara tuturor. Am şi eu o mică problemă. Săptămâna trecută intr-o seară am venit de la lucru şi am folosit proiectoarele de ceaţă. Totul ok dar dimineaţă când am plecat şi le-am aprins nu mai funcţionau. Menţionez că cel de pe spate funcţionează şi după cum am văzut pe panoul de siguranţe au aceeaşi siguranţă deci nu acolo este problema. Suspectez comutatorul de lumini sau ar putea fi un releu. A mai paţit cineva aşa ceva. Mulţumesc pentru eventualele răspunsuri. :respekt:
     
  7. cata26bcn

    cata26bcn Silver Member

    Înscris:
    27 Dec 2007
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4B8 motor CAGA 2010 , ex :A4 B6 2005 8E2,1,9TDI 160cp,motor BKE
    releu nu are,comanda de la comutator se duce la centrala electrica,ea dind tensiune pe becuri.verifica comutatorul,apoi pe rind fiecare bec.
     
  8. trusca.virgil

    trusca.virgil 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2010
    Locație:
    Drobeta-Turnu Severin
    Masina:
    A4 B8, 2.0 TDI, 2008, CAGA

    Cei din Politia Romana nu au treaba cu privire la xenoanele de la proiectoare pentru ca nu au posibilitatea sa masoare intensitatea luminii.Te sanctioneaza doar daca le folosesti in alte conditii decat cele prevazute in OUG 195/2002.
     
  9. kry0007

    kry0007 4th Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4-2006 2.0TDI-MULTITRONIC
    sal...

    floryn de 35w H11 -250 ron cu 2 ani garantie..cu balast subtire si anulatoare de eroare incorporat. Problema mea este ca trebuie sa dau bara jos sa le pun asa ca ma mai gandesc daca mai pun.
     
    Ultima editare de un moderator: 10 Feb 2011
  10. 70dny

    70dny 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Mar 2008
    Locație:
    arad
    Masina:
    audi a4 B8 2.0 TDI 103kw CJCA 2013
    Am rezolvat problema. S-au ars amandoua becurile. Le-am inlocuit si acum totul merge normal dar nu pot sa imi dau eama cum s-au ars amandoua odata cand am oprit farurile.:respekt:
     
  11. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
  12. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    sunt numai de decor Cornel acele becuri.Un astfel de bec are 130 lumei alimentat full power.Se pot pune leduri mult mai potente si ajungi la nivelul unui bec halogen, insa la costuri mult mai mari decat cu o instalatie xenon.daca vrei doar sa aiba culoarea precum xenonul sunt ok
     
  13. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Era o simpla curiozitate;am inteles :icon_thumright:
     
  14. pcmarius

    pcmarius 6th Gear Member

    Înscris:
    6 Iun 2008
    Locație:
    Canada
    Masina:
    Audi, Allroad, 2.7 BiTurbo, 250cp
    Nu va recomand sa va montati xenon, leduri sau alte modificari de orice fel la instalatia de lumini decat " piese originale". Va spun din propriu experiment, am montat xenon slim de calitate ( 550 lei deci nu chinezarii) dupa aprox 6 luni mi sa ars calculatorul de coloana pe partea de semnalizare, nu mai mergea partea stinga deloc si semnaliza singura masina , etc . In final a trebuit sa cumpar unul nou, sa-l recodez + 2 rezistente arse in tablou o multime de probleme.
     
  15. gabbea 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2008
    Locație:
    Botoșani
    Masina:
    ex audi 80 b4 ,ex audi a4 avant quattro 1.8t 2003,ex audi allroad 2.5 tdi 2003 , audi a4 b6 1,8 t
    variante halogene

    Buna seara,poate aveti idee de o alternativa pentru proiectoarele de la A4 b6? Ceva in genul celor de la Golf V cu lupa cred ca ar fi mai eficiente.Am incercat sa le folosesc pe cele standard pe ceata dar se pare ca sunt mai mult de design.Multumesc.
     
  16. CS_87_CRM 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Dec 2010
    Locație:
    resita
    Masina:
    a4, 1.9 tdi, 2003
    cm schimb becurile din bara la a4 2003?
     
  17. Mitzone

    Mitzone 4th Gear Member

    Înscris:
    24 Noi 2010
    Locație:
    Tulcea / București
    Masina:
    A4 B7 , 3.0 TDI BKN ,2006
    Cand spui bara te referi la proiectoare (farurile de ceata) :think: ? Tragi de grila respectivului proiector , dupa care ai trei suruburi (stea sau torx nu mai retin) ,iar dupa ce ai demontat cele trei suruburi scoti proiectorul afara , deconectezi mufa becului iar dupa asta desurubezi becul , daca nu ma insel iti trebuie bec H11 iar pretul becului ar trebui sa fie in jurul sumei de 40 de lei.
     
  18. AG-89-ERY 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Feb 2011
    Locație:
    Argeș
    Masina:
    Audi A4, 2.0i, 2002
    Salut.Am si eu o problema cu proiectoarele,tot timpul sunt aprinse,fara sa aprind faza scurta sau sa le aprind de unde se aprind.Stie cineva care ar putea fi cauza?Multumesc!
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ai o codare facuta cu VCDS-ul ca ele sa se aprinda de cate ori pui contactul. Trebuie modificata setarea din VAG/VCDS, ca sa revina la setarea din fabrica adica sa se aprinda doar cand vrei tu sa le aprinzi din butonul de lumini. Bafta.
     
    Ultima editare: 8 Feb 2015
  20. AG-89-ERY 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Feb 2011
    Locație:
    Argeș
    Masina:
    Audi A4, 2.0i, 2002
    Inteleg.Dar codarea de care zici tu,se poate activa singura?Pentu ca pana acum 2 zile aprindeam proiecoarele doar cand vroiam eu,eu nu am facut nici o modificare.Multumesc!
     
    Ultima editare de un moderator: 9 Apr 2012

Distribuie pagina asta