1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Propunere - schimbare a regulamentului pentru sectiunea Publicitate

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de cristi_, 18 Noi 2008.

  1. lucian190

    lucian190 Silver Member

    Înscris:
    26 Oct 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A8 - 4H / D4 / 3.0 QUATTRO 250 cp. TDI 2012 cod motor CDTA
    infiintare/definire separata aria cumparari si vanzari

    cred ca ar fi bine sa impartim definitiv si lamurit in acelasi timp clar orice se vinde si orice se cumpara. in momentul de fata consider ca pierdem mult timp cautind ceva anume de cumparat de exemplu. sigur ca o sa spuneti ca avem casuta de cautare unde se scrie un cuvint oarecare si se gaseste cu enter. de acord dar, au fost cazuri si aici va spun cel putin de 5 ori NU am gasit respectiva vanzare. dupa ce am luat pagina cu pagina vanzari si cumparari am gasit intr-un final ceeace vroiam sa gasesc evident sub alta denumire/cuvint. as vrea asta daca se poate face de catre un moderator si nu este prea complicat. multumesc. :hi:
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    lucian190 s-a mai discutat asta aici in acest topic. Deocamdata raman ariile asa cum sunt acum. Bafta.
     
  3. lucian190

    lucian190 Silver Member

    Înscris:
    26 Oct 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A8 - 4H / D4 / 3.0 QUATTRO 250 cp. TDI 2012 cod motor CDTA
    da

    scuze Cristi nu am vazut. daca nu se poate inteleg o.k.;)
     
  4. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Problema o reprezinta platforma, si eu am patit sa nu gasesc un topic caruia ii stiam denumirea, cu functia cauta. Si am cautat cu google care mi-a afisat rezultatul pe prima pagina.
    Insa am inteles de la Mihai ca clubaudi.ro va trece la o alta platforma, mai buna. Cand... nu stiu nici eu!
     
  5. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Vad ca mai nou isi fac si samsarii cont pe clubaudi... Cer o decodare VIN si sus cu masina la vanzare.
    "Joined" recent, mesaje sub 10, profil usor de recunoscut de majoritatea noastra, de asta si sper ca nu sunt multi care pun botul.
    Cu siguranta, ce vor ei prin asta, este sa vanda la un pret mai bun aici decat pe Autovit, unde probabil costa si publicitatea.
    In plus cine ar aprecia masina la un pret mai bun decat un pasionat, gandindu-se ca daca o ia de aici respectivul vanzator a avut grija de ea, i-a rezolvat toate bubele etc.
    Nu se poate limita postarea a astfel de anunturi de catre samsari? Ma refer la acele mesaje de genul "recent adusa pe roti", "import recent" si altele.
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca te referi la colegul Marian0892 care a pus la vanzare ieri un anunt privind un Audi cu numere provizorii din Germania, mai astept. Nu trebuie sa acuzam pe cineva pana la proba contrarie. Poate vinde masina din alte considerente = motive.
    Daca si a doua oara la scurt timp apare cu alta masina da, ai dreptate si mesajele ii vor fi sterse. Multumesc pentru intelegere
     
  7. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Da, la el ma refer.
    Ai dreptate. Sper sa nu foloseasca portita de a-si face cate un cont nou pentru fiecare masina.
     
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @Cristi Vanzarea echipamentelor de diagnosticare in ce arie se incadreaza ? Piese si accesorii auto ?
    Sau nu e permis asa ceva ?
     
    lucaflo26 apreciază asta.
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca sunt echipamente originale le poti vinde in aria piese si accesorii auto.
    NU discutam despre clone si vanzari de clone mizerii chinezesti.
    Si asa cu greu am fost convins sa fie deschise subiecte si discutii, despre folosirea clonelor mizerii chinezesti, aici pe forum. :)
     
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Sunt originale, nu clone. Mersi. :)
     

Distribuie pagina asta