1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Propuneri diverse pentru imbunatatirea forumului si probleme diverse privind forumul

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de micu, 26 Iul 2007.

  1. giurgeaflorin

    giurgeaflorin 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2012
    Locație:
    tecuci/italia
    Masina:
    fiat doblo 1.6 m jet 2011
    Salut băieți, pe când o aplicație "CLUB AUDI"? Baftă.
     
  2. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Poti folosi tapatalk
     
  3. giurgeaflorin

    giurgeaflorin 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2012
    Locație:
    tecuci/italia
    Masina:
    fiat doblo 1.6 m jet 2011
    Nu e aceeasi treaba,ar fi mult mai comod o aplicatie.
     
  4. bartolomeus

    bartolomeus 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    Fişcălia
    Masina:
    Audi 4000cs
    Eu mai stau si pe s2forum si am observat 2 chestii care cred ca sunt mai OK.
    1 -pe pe prima pagina a site-ului apar in lista toate threadurile la care s-a facut post in functie de data ultimului post. Puteti arunca o privire sa vedeti.
    Mi se pare mai OK din cauza ca aici apar toate categoriile afisate pe prima pagina si tre' sa te uiti efectiv in dreapta la fiecare categorie sa vezi daca s-a postat ceva.
    Sa apara tot ce s-a postat nou intr-o lista de thread-uri pe prima pagina mi se pare mai OK.
    Al doilea lucru care imi place este ca pe s2forum poti atasa in thread cu img si img/ poze la orice dimensiuni si site-ul le redimensioneaza automat la o anumite marime si daca doresti sa vezi poza la dimensiunea originala doar dai click pe ea si ti se deschide.

    Bafta!
     
  5. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Poti folosi butonul mesaje noi, sau today's post pentru a vedea mesajele noi
    Pentru imagini le poti atasa direct dar cu comanda
     
  6. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Va rog sa vedeti ce se poate face pentru a mari dimensiunea fisierelor pdf la incarcare, de la 1MB la 10MB, ca si la celelalte formate. Nu se pot incarca scheme electrice care de multe ori au o dimensiune mai mare de 1MB si pentru incarcare trebuie totdeauna sa te loghezi pe diferite site-uri externe pentru a le incarca acolo si apoi dai link-ul aici. Mi se pare "un mare neajuns", ca sa ma exprim totusi acceptabil.
     
  7. Mihai Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Oradea
    Am setat acum limita la 10 MB pentru fisierele PDF.
     
  8. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Multumim.:hi:
     
  9. vibeup

    vibeup Silver Member

    Înscris:
    1 Mar 2015
    Locație:
    Stuttgart
    Masina:
    A3 8Y 2022, 2.0TFSI Quattro
    salutare. vin cu o propunere daca se poate. pe un alt forum de it avem la profil asa ceva daca s-ar putea face si aici ceva de genu cu masina :) info motor, cai putere, an fabricatie etc.. eu zic ca ar da bine :)
     
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In profil asa cum ai tu completat si asa cum am si eu completat precum vezi este loc sa scrii datele respective. Daca tu te referi la asezarea datelor in campuri diferite adica, cu linii de camp diferite asta nu se poate pentru ca interfata forumului asa este conceputa.
    Tu pe acel forum folosesti o alta interfata (sunt mai multe interfete pentru forumuri) si vBulletin adica interfata forumului nostru asa este conceputa. Bafta.
     
    Ultima editare: 23 Oct 2015
  11. Radasca

    Radasca 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Apr 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI (CAGA), 2011
    sistemul de cautare este ...cum sa zic? prost. foloseste functia like pentru oricare cuvant. trebuie instalat un modul care sa iti dea posibilitatea sa alegi:
    1. fraza exacta
    2. toate cuvintele
    3. oricare cuvant

    peste tot vad ca spuneti "ai folosit functia de cautare?". raspunsul meu este da si niciodata nu a fost utila.

    o alta imbunatatire ar fi afisarea mesajului sau a paginii unde se gaseste rezultatul. degeaba mi se da o discutie cu 53 de pagini ca este fix zero.

    de exemplu, ma intereseaza un service bun si am cautat service, service bun, service revizie si service audi. am primit 200 de rezultate cu 5000 de pagini. ce sa fac cu ele? :think:
     
  12. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ca un sfat: foloseste functia Cautare extinsa si acolo selecteaza doar/exclusiv aria tipului de masina unde te intereseaza cautarea sau aria dedicata problemei care o ai.
    Dupa ce ai ajuns la topicul dorit foloseste functia de cautare in topic Search this Thread si se deschide o functie de cautare speciala in topic. Foloseste cuvinte cheie si o sa ai imediat la dispozitie mesajele scrise in topicul respectiv in functie de cuvantul cheie. La aceasta versiune de soft a forumului adica vBulletin asta este limita functiei de cautare in forum.
    Sau mai poti cauta pe Google cu adaugarea cuvantului clubaudi la final si te asigur ca paginile sunt indexate imediat in functie de ceea ce cauti.
    Alte forumuri au o functie de cautare cu Google chiar in paginile forumului respectiv indexata pe versiunea de soft folosita de forumul respectiv. La noi nu se poate face acest artificiu momentan.

    Si nu in ultimul rand, cu cat o sa stai mai mult pe forum si o sa deschizi mai multe arii (citind topicurile din ariile respective) o sa vezi ca tot ce te intereseaza s-a discutat pe forum si din cauza asta ti se spune sa cauti pentru ca ne repetam inutil cu raspunsurile si adaugam pagini inutile pe forum.

    O noapte buna
     
  13. Radasca

    Radasca 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Apr 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8, 2.0 TDI (CAGA), 2011
    multumesc :beerchug:
     
  14. Logitech

    Logitech Bronze Member

    Înscris:
    19 Oct 2012
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A4 B7 | 2006 | BRB |DPF| 1.9 TDI
    Nu știu dacă s-a propus:
    1.Funcția de auto merge la postări dacă sunt consecutive (același user). Sa nu ne mai trezim cu 10 mesaje consecutive în 15 minute de la un utilizator.
    2.Deschiderea unui thread nou doar dacă ai un anumit număr de mesaje (10 sa zicem) - aici ar fi cu dus și întors (ar fi un minus pentru cei ce vor să-și prezinte mașina etc),dar dacă se poate introduce doar pe anumite secțiuni,am scăpa de thread-urile deschise aiurea.
     
    Ultima editare: 11 Mar 2016
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    1. Exista functia EDIT. Ca nu stiu userii sa o foloseasca este altceva.
    2. Se va discuta de catre moderatori despre imposibilitate de a mai deschide topicuri noi in afara de aria Masina mea daca nu ai minim 3 luni de la data inscrierii pe forum. Deja pe toate forumurile existente pe net, un user nou inregistrat nu are voie sa deschida topicuri de capul lui sau unde crede el de cuviinta. Oricum despre asta (punctul 2) s-a mai discutat pe forum aici: http://www.clubaudi.ro/threads/propuneri-diverse-pentru-imbunatatirea-forumului.9768/page-22
     
    Ultima editare: 11 Mar 2016
    Logitech apreciază asta.
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Se poate face sa fie vizibil nr. postului si pe telefon ? Eu nu vad nr. decat pe laptop.
     
  17. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca folosesti aplicatia Tapatalk nu se poate. Daca folosesti versiunea full-version de pe telefon adica versiunea identica ca si pe laptop/desktop-pc o sa vezi si numarul postului.
    Deja foste multe forumuri au renuntat la aplicatia existenta pe Tapatalk pentru foarte multe motive: bug-uri diverse, publicitate agresiva neregulamentara adica fara acordul proprietarilor de site-uri / forumuri si asa mai departe.
     
    pronet apreciază asta.
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu folosesc Tapatalk, nu l-am folosit niciodata.
    Browser-ul meu de baza este Chrome, atat pe telefon cat si pe laptop.
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Acum scriu de pe telefon si mesajul tau are numarul #241. Schimba Browser-ul. :)
     
  20. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Eh, banuiesc ca pot sa traiesc si fara asta. :)
     

Distribuie pagina asta