1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Propuneri diverse pentru imbunatatirea forumului si probleme diverse privind forumul

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de micu, 26 Iul 2007.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca o sa intorci telefonul adica imaginea sa o vizualizezi in mod Landscape o sa vezi numarul mesajului. Cred ca asta ti-a scapat. :)
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Spre rusinea mea, da. Ai dreptate. :)
    Am modul landscape blocat, nu prea il folosesc. :whistle2: Mersi !
     
  3. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Care-i treaba cu sagetile din partea superioara ? Pana acum nu imi apareau. Nici titlurile topicurilor nu le mai vad decat partial.
    Nu este din cauza browser-ului, am probat pe 3 diferite.
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Intra pe forum de pe Calculator / Laptop / Notebook si vezi daca se vede la fel. La mine nu se vede nimic nici de pe telefon (dar nu folosesc Tapatalk adica ma conectez normal) si nici de pe calculator. Cred ca este de la prostia aia de interfata Tapatalk. Bafta
     
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    De pe calculator nu se vede nici o sageata. Pe telefon uneori apare o sageata si la mine. Nu folosesc Tapatalk. Apare asa de cand este publicitatea in pagina principala.
     
  6. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    E din cauza la baner-ul publicitar care isi face autorefresh si acel "buton" are rolul de play.
     
  7. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    De pe calculator nu apare.
    Tapatalk nu folosesc, eram pe Chrome. Am incercat si alte browser-uri si la fel. Nu ma deranjeaza ca oricum intru rar de pe telefon, folosesc mai mult tableta, dar asa ca fapt divers.
    Nu cred ca este butonul Play de la banner deoarece apar 4 bucati. :)
    Cert este ca a aparut odata cu publicitatea.
     
  8. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Problema este si pe calculator, trebuie doar sa micsorezi fereastra indeajuns incat sa apara.

    Pentru cei mai priceputi, problema e in div-ul ala cu clasa breadBoxTop

    unspecified.png
     
    Ultima editare: 13 Oct 2016
  9. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Confirm, daca faci fereastra mai mica, apar sagetile.
     
  10. Mihai Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Oradea
    S-a rezolvat problema cu afisarea sagetilor.
     
    ovidiutm și MarianMaxx apreciază asta.
  11. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Am o problema cu notificarile.
    Atasez 3 print screen-uri, primul cu data ultimului post de pe topicul meu de A6, a doua cu lista ultimelor notificari de ieri si pana azi la pranz si a treia cu "dovada" ca sunt abonat la subiect. Problema este ca nu am primit nici o notificare pentru ultimul post, nici pe mail, nici in alerte. Este ceva ciudat si nu imi dau seama unde sa fie problema. Poate un moderator sau un Admin isi poate da seama. Am gasit postarea efectiv din intamplare, trecand prin mai multe subiecte.
    Multumesc

    1.jpg 2.jpg 3.jpg
     
  12. CLM

    CLM Platinum Member

    Înscris:
    18 Oct 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    B6 1.9 TDI quattro; ex: B5 1.8i quattro; ex: B5 1.8T; 80 B4 2.0;
    Doua probleme venite pe facebook. Rog adminii sa verifice. (Attach)
     
  13. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Primului user i s-a inchis contul pentru publicitate in username. Sa isi faca cont cu numele lui sau orice altceva fara publicitate in username.

    Daca si noul username va contine reclama (adica va fi identic sau va semana cu numele unei firme sau al unui site, pagina de internet, denumirea activitatii pe care o prestezi, etc.) contul pe acest forum va fi inchis automat fara alte notificari explicatii si tot asa pana cand username-ul va fi unul corespunzator si regulamentar.

    Nu a citit regulamentul inainte sa se inscrie pe forum adica:

    Extras din Regulament:

    4. Semnaturi, avatare si nume de utilizator:

    - In semnaturi, avatare sau nume de utilizator sunt interzise texte, imagini sau link-uri cu nota de reclama sau publicitate de orice fel.
    - Semnaturile pot fi create pe maxim 3 randuri, iar marimea fontului trebuie sa fie maxim 2.
    - Sunt interzise injuraturi si/sau atitudini ofensatoare in semnaturi, avatare sau nume de utilizator.

    In concluzie nu ai voie ca username-ul sa fie identic cu numele unei firme ori in semnatura, poza din avatar/profil sau username sa pomenesti ceva legat de prestarile de servicii pe care le faci, sa faci reclama unei pagini de internet, unui domeniu de internet sau unui site.

    Trebuie sa ai un username simplu sau o semnatura simpla fara absolut nici o legatura cu firma pe care o reprezinti, numele unei firme, activitatea pe care o prestezi, produsele care le vinzi sau sa faci reclama unei firme/site/domeniu de internet in username, poza din avatar/profil sau semnatura.


    Despre al doilea user am un raspuns primit acum de la unul dintre administratori. Citez mai jos ce a mentionat si pe viitor sa stiti si voi cum sa procedati sau sa le raspundeti celor ca va mai intreaba de ce nu pot activa contul:

    " Problema e ca multe mailuri trimise catre gmail le intra in spam. Trebuie sa caute si acolo e-mailul de confirmare."

    O zi buna
     
  14. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Se poate modifica platforma astfel incat sa accepte atasarea mesajelor vocale in post-uri ?
    E greu sa oferi o explicatie cand postul este scris de un agramat in ultimul stadiu.
    In felul acesta le-ati usura situatia. :)
     
    Audi4ever și MarianMaxx apreciază asta.
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Din pacate nu. Incerc sa nu existe asemenea mesaje scrise / postate si cred ca reusesc in mare masura. :)
     
    raducu79, cainele84 și tommy lee apreciază asta.
  16. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    De ieri nu mai primesc deloc atentionari pe email despre subiectele de pe forum. Este vreo problema a site-ului ?
     
  17. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Cu noua platforma a forumului s-a creat posibilitatea sa dai PM mai multor useri in acelasi timp;desi ideea in sine este buna,observ cu reala neplacere ca suntem intrebati de useri in special mai noi,tot felul de intrebari care mai de care mai cretinoide in speranta ca vor primi raspuns repede in loc sa posteze pe forum.
    E o observatie si refulare in acelasi timp,atat :)
     
  18. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Si de la mine fara numar....:)
     
  19. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Stiu,suntem vreo cativa care suntem luati in permanenta in vizor :)
     
  20. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Si asa ati aflat unul din motivele inchiderii PM-ului meu. :) Nu trebuie sa intrebe nimic doar trebuie sa citeasca dar din pacate lenea este prea mare.
     

Distribuie pagina asta