1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Propuneri diverse pentru imbunatatirea forumului si probleme diverse privind forumul

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de micu, 26 Iul 2007.

  1. Mihai Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Oradea
    Exista aceasta posibilitate si in platforma veche. Am limitat acum, celor care au o vechime mai mica de 3 luni, posibilitatea de trimitere a mesajelor doar catre un user. Oricum, asta nu cred ca-i va opri. Cred ca singura solutie e sa-i ignorati.
     
    audi66, TTs și nucugheri apreciază asta.
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Exact asta fac eu. :)
     
  3. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Propun sa avem in fiecare topic unde se preteaza conventia urmatoare: in primul post sa se comaseze informatiile utile, fie in clar, fie cu linkuri catre paginile aceluiasi topic. Asa, nu ar mai trebui sa bajbaim prin toate paginile, sa citim informatie duplicata etc, ci am vedea tot ce e de interes intr-un singur loc.

    De exemplu: http://www.clubaudi.ro/threads/vola...l-b7-b8-tt-pe-a4-b6.23207/page-26#post-714974
    La volane am putea pune la un loc codurile de spire/calculatoare volan, schemele electrice, pasii de codare, compatibilitati etc, care acum sunt imprastiate pe 26 pagini.

    Unde am vazut asa ceva (desi exemplul asta e minimalist):
    ex1.png

    Ce ziceti?
     
    laaav apreciază asta.
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se poate face asa ceva pe acest forum sau mai bine zis nu va face nimeni asta. Nu muncim pentru lenesi si puturosi (nu este cazul tau). Ce vrei tu trebuie facut manual intr-un mod dedicat si nu va sta nimeni sa faca asta adica sa adune informatii din sute de locuri si sa le puna intr-un singur loc. Oricum, balariile, intrebarile tampite, aiurea si inutile din topicuri incep incet, incet sa dispara adica se face curatentie treptat si implicit topicurile nu vor mai avea foarte multe pagini. Cine vrea sa afle ceva are datoria sa-si "piarda" timpul in mod obligatoriu pentru ca acum informatia este la dispozitie fara mari eforturi. Multumim pentru sugestie.
     
    raducu79 apreciază asta.
  5. ValeriuW

    ValeriuW 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 Avant 2.0 TFSI S-line 2005
    Salut, am pus un anunt la sectiunea vanzari piese , care a fost sters fara nici o explicatie, cum as putea sti ce am gresit macar ?
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Citeste regulamentul. Nu mai puneti intrebari aiurea. Anuntul tau era fara preturi. Nu mai cauta explicatii ca nu degeaba ti s-a sters mesajul.

    Conform regulamentului esti obligat sa afisezi un minim de 20-30 preturi la piesele, elementele de caroserie si componentele auto care le vinzi, altfel anuntul va fi sters. Ceea ce s-a si intamplat.

    In alta ordine de idei, ca sa vezi cum trebuie sa arate un anunt de vanzari piese pe acest forum, citesti topicurile de vanzari piese deschise de alti colegi/useri care vand piese provenite din dezmembrari.
     
    ValeriuW apreciază asta.
  7. ValeriuW

    ValeriuW 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Mar 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 Avant 2.0 TFSI S-line 2005
    Multumesc, desi am citit regulamentul, mi-a scapat amanuntul cu preturile
     
    aurelgales apreciază asta.
  8. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    De vreo zi-doua nu mai primesc notificari pe email despre mesajele de pe forum. Exista vreo problema, ceva ?
    Setarile le-am verificat, sunt aceleasi ca inainte, cand primeam notificarile. Multumesc.
     
  9. Mihai Daniliuc

    Mihai Daniliuc 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Mar 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0TDI (BLB) 2005
    Verifica sa nu ajunga in Spam/ Junk
     
  10. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Am verificat si acolo, nu sunt.
     
  11. Mihai Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Oradea
    Am schimbat mailul de pe care se trimit notificarile. Eu am facut cateva teste inainte si s-au trimis mailurile. Mai sunt si altii care nu primesc mail ?
     
  12. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Ma alatur si eu problemei date. Acu nu sunt sigur ce se intampla, dar pe Tapatalk primesc notificari, sa fie oare cumva legata problema de integrarea asta?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    La mine s-a remediat problema, cel putin partial. In sensul ca am inceput iar sa primesc notificari, insa nu din toate sectiunile forumului .
    Posibil sa fie o chestiune de timp pana vor intra toate. Multumim.
     
  14. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Nu se poate face ceva in asa fel incat membrii nou inscrisi sa aiba restrictionata posibilitatea de a deschide topic-uri noi? pe o perioada de jumatate de an sau chiar un an?
    Dau des report pentru asa ceva si sunt sigur ca si pentru admini e munca in zadar.
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Deocamdata nu. Oricum topicurile noi deschise nu exista pe forum mai mult de cateva ore, maxim o zi. :)
     
    remix apreciază asta.
  16. Mihai Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Oradea
    Cei care deschid acum topicuri aiurea, vor proceda asemenator daca vor avea o restrictie de acest gen. Vor posta in topicuri deschise pe subiecte diferite de problema lor.
     
  17. remix

    remix Silver Member

    Înscris:
    2 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 1.9 TDI (BKE), 2005
    Ai dreptate, Mihai. Si stiu ca nu toti acestia sunt rau intentionati (ma refer la spam-uri cu reclame de exemplu cum a fost recent). Sunt efectiv persoane care nu-si bat capul.... desi ar trebui :D
    Pana una alta e cum a zis si Cristi, curatenie se face activ si postari de genul nu stau mai mult de o zi.
     
  18. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Pentru cei ce nu vad poze atasate prin intermediul Photobucket, exista o extensie pentru Chrome, se numeste Photobucket hotlink fix.
     
    arazvan2002 apreciază asta.
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    teg apreciază asta.
  20. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    A mai patit cineva azi sa nu ii intre deloc mesajele de pe forum in inbox sau sunt singurul si problema e undeva la mine ?
     

Distribuie pagina asta