Propuneri diverse pentru imbunatatirea forumului si probleme diverse privind forumul

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de micu, 26 Iul 2007.

1. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    teg apreciază asta.
  2. ryoraul

ryoraul 5th Gear Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B5 2001 AVANT 1.9 TDI AJM
    Se pare sa pe acest forum nu poti sa iti spui parerea ca t-i se sterg posturi, cineva a spus ca are un coleg masina noua care e din 2004 si nu cred ca e noua de 14 ani, dar trebuie sa vorbesti frumos si sa lingi in c.r si p.la administratorii sa nu t-i se stearga posturi sau sunt buni cei care dau piese mai iertine ? Asta ar inbunatatii forum daca s-ar sterge ideile de comunism sintotalitarism.
    De aceea multi raman in umbra , nu are rost sa ajuti.

Ultima editare: 16 Ian 2018
    Alex/21 și bobalex18 apreciază asta.
  3. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti / Italy
    Masina:
    Audi A6 C6 2.7 TDI 180 hp BPP 2005
    Si asta te-a deranjat, ca de fapt masina nu e noua si are 14 ani ? :))

4. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    ryoraul ti-a mai fost fost sters un mesaj pentru scandal.
    Da, o masina este noua daca are km putini parcursi chiar daca are si peste 50 ani. O sa intelegi asta cand o sa-ti mai vina mintea la cap si o sa mai inveti sa nu jignesti oamenii si colegii pe forum aiurea si inutil.
    Nu esti indispensabil si nimeni nu este de neinlocuit. Sa tii minte asta toata viata.
    Ultimele 3 mesaje vor fi sterse, comentatorule care esti si o sa iei si o pauza de vreo 30 zile asa pentru reflectie si meditatie asta pentru mesajul scris anterior in care folosesti cuvinte incalificabile.
    Mai scrie mesaje in felul asta si data viitoare si iti garantez eu ca dispari de pe forum adica o sa iei o pauza definitiva.
    Inca ceva: vezi ca esti praf la gramatica si exprimarea scrisa. Mai bine pui mana si inveti gramatica si limba romana si lasi comentariile aiurea si inutile izvorate din niste frustrari prostesti.
    Ai si aveti proasta impresie ca aici pe forum noi suntem impreuna ca si pe mizeria aia de facebook sau mai stiu ce alt site de socializare si faceti voi ce vreti si scrieti voi ce vreti din putul gandirii voastre. Va inselati amarnic.

cornel1970 apreciază asta.
  5. nucugheri

nucugheri Audi Expert

Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    A mai patit cineva azi sa nu ii intre deloc mesajele de pe forum in inbox sau sunt singurul si problema e undeva la mine ?

6. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    La tine e problema.

7. ZDR1k

ZDR1k 4th Gear Member

Locație:
    PLOIEȘTI
    Masina:
    Audi A4, 1.9 TDI, 131CP, AVF, 2004
    Daca imi permiteti, ca un fost administrator si moderator ani buni pe un alt forum care nu avea nicio tangenta cu fenomenul "auto", vin si eu cu cateva propuneri:

- avatarul unui user sa apara sub numele ales de el pe forum, nu deasupra cum apare acum. Eu zic ca s-ar vedea mai bine;
    - userii din echipa administratitva (administrator, moderatori, staff member) pot fi "colorati", astfel incat sa sara mai usor in ochi cand postul e al unuia din "clasa" amintita;
    - se poate face sa apara si numarul de postari si/sau numarul de aprecieri primite de un user pe forum, sub "Inscris - Locatie - Masina". E mai usor sa vedem din partea cui vine un raspuns;
    - in functie de categoria in care e un user (1st gear, Audi Expert, Gold Member, Etc) ar putea la fel sa fie implementata o imagine specifica fiecarei grupe. Se pot face mai putine categorii, gen: administrator, moderator, staff si inca 5 - 6 grupe in functie de numarul de postari, aprecieri, vechime.

Nu am gasit pe forum un topic in care sa fie mentionate "cerintele" pentru ca un user sa fie inscris automat intr-o categorie.

:beerchug:

iondarie apreciază asta.
  8. boresque

boresque Gold Member

Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    Sugestie pentru moderatori: ar fi de dorit scoaterea succesiunii de litere „Ce, U, Re” - mai precis corectarea aceasta: curând - dintre expresiile banate pentru că, pe de o parte, steluțele îmi alterează mie promisiunea de final, lucru de prea mică importanță, iar pe de altă parte îngreunează lectura postărilor tehnice în care succesiunea amintită doar intră în componența unui cuvânt anume, cum se întâmplă în exemplul de mai sus, lăsând loc de interpretări dintre cele mai diverse ale cuvintelor astfel banate, acesta fiind motivul cu adevărat important.
    În plus, suntem majori cu toții și chiar dacă s-ar mai scăpa câte un „Ce, U, Re” pe ici, pe colo cu sensul lui cel mai neaoș, n-ar fi așa un capăt de țară, mai ales că, din câte observ din ce în ce mai des, nu toți sunt academicieni pe forum, fiind exclusă așadar o eventuală oripilare în masă pe motive lingvistice.

9. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Referitor la ce ai cerut nu putem modifica scriptul. Asa functioneaza platforma forumului. Scrie fara â adica foloseste a simplu atunci cand vrei sa scrii curatenie sau orice alte cuvinte care urmeaza dupa sintagma = cuvantul c u r. Eu nu folosesc diacritice, de exemplu si nu am folosit niciodata intr-un text scris. Bafta.

10. Gabriel Popa

Gabriel Popa 6th Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C5, 2.7T Q, BES, 2003 / Audi A6 C5, 4.2 Q, ARS, 2000 / Audi A6 C5, 1.8T Q, AWT, 2004
  11. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Multumesc pentru sugestie. Am luat legatura cu proprietarii site-ului = forumului sa vedem cum putem rezolva.

12. Mihai Administrator Staff Member

Locație:
    Oradea
    Gata, am scos cuvantul respectiv de la cenzurate.

paul14 apreciază asta.
  13. Cristi Staff member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Acest forum nu va fi asociat niciodata cu mizeria aia de facebook. Sa va fie foarte clar asta. Nu are legatura acest forum cu nici un alt forum, indiferent cum este el denumit, existent pe facebook

Orice fel de mesaj/mesaje legat/e de mizeria aia de facebook va fi sters / vor fi sterse fara alte explicatii, asa cum s-a si intamplat dealtfel.

Sa nu mai aduceti in discutie niciodata mesaje despre orice asociere dintre acest forum si mizeria aia de facebook. Punct.

Siegfriedbrunnen apreciază asta.
  14. romy.b Gold Member

Locație:
    Radauti/Suceava
    Masina:
    audi a4/AWX/2002, Seat Leon 1P/BXE/2009
    Off topic.

Cristi ai dreptate, m am inscris in grupul de audi(ieri/alaltaieri) si nu ti vine sa crezi ce este acolo!

Distribuie pagina asta