1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Propuneri locatie/perioada intalnire clubaudi 2010

Discuție în 'Intalniri nationale' creată de masimo, 17 Feb 2010.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. DAN.TG-MURES

    DAN.TG-MURES Silver Member

    Înscris:
    1 Iun 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A6, 2.0 tdi, 2005
  2. mlozoveanu

    mlozoveanu Bronze Member

    Înscris:
    13 Noi 2007
    Locație:
    Somewhere in the jungle (Buc)
    Masina:
    A4 8E Avant 2.0 TDI 103 KW
    Dan, pe asta, am propus-o si eu aici :P...intr-adevar este cam scumputz dar se merita ... mai ales airsoft;)
     
  3. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    A mai fost propusa de Mihai Lozoveanu in postul 9 al acestui topic.
     
  4. DAN.TG-MURES

    DAN.TG-MURES Silver Member

    Înscris:
    1 Iun 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A6, 2.0 tdi, 2005
    Scuze Mihai, cred ca n-am fost destul de atent. dar eu cred ca este locul care ofera cele mai multe si mai diversificate posibitati de distractie. Si in plus este in centrul tarii. Cu rezervare din timp, poate ne fac reduceri de pret care sa fie acceptabile.
     
    Ultima editare: 29 Mar 2010
  5. DUM

    DUM 4th Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A6 4 F , acum cu upgrade 220 CP
    O parere!

    Nu ar fi ok la sfarsitul lui septembrie, tinand cont ca unii au restante la facultatile la care sunt si inceputul lui septembrie este periaoada de reexaminare? Este o parere, pt ca eu am terminat facultati si tot;) dar ma gandesc ca poate mai avem studenti printre membrii care ar veni dar la inceputul lui septembrie probabil nu ar putea.
     
  6. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Te rog citeste titlul !!!
     
  7. mlozoveanu

    mlozoveanu Bronze Member

    Înscris:
    13 Noi 2007
    Locație:
    Somewhere in the jungle (Buc)
    Masina:
    A4 8E Avant 2.0 TDI 103 KW
    Nu stiu de ce, poate e din cauza primaverii sau...a toamnei :), dar mie imi miroase a ceva nasol si anume ca nu cred ca o sa ne vedem in aceasta toamna datorita linistii de pe acest thread, desi mai sunt 4-5 luni pana la posibila intalnire. ;)

    Toata lumea a propus cate ceva, dar niciun poll, nimic concret. :p

    Nu mi-o luati in nume de rau, dar avand in vedere ca cam toata lumea (scuzati cacofonia :) ) isi face planurile de vacanta inca de pe acum, in septembrie, sper sa nu ne intalnim cateva persoane la intalnire :p
     
  8. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Daca nu se va ocupa Alin,nu se va mai ocupa nimeni...si indiferent de cat de blamat a fost(este) de unii,el era forta motorie pt multe,inclusiv intalnirile.Deci Aline,depinde de tine...
     
  9. Cristian S.

    Cristian S. Audi Expert

    Înscris:
    8 Mar 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Daca se ocupa Alin i se urca lumea in cap,la fel ca in discutiile de la cea anterioara,ca de ce asa,ca de ce nu asa,ca face totul cum vrea el(tampenii...)daca nu se ocupa se vad rezultatele,deci Alin daca te razgandesti noi cativa te sustinem..;)
     
  10. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Mofturi si comentarii fara sa te implici,e usor de facut(acri ti-s strugurii?),dar cand e vorba de pus osul la treaba...mai greu.Vorba romanului,rau cu rau,da mai rau fara rau...,asta de meditat pt carcotasi.
     
  11. DAN.TG-MURES

    DAN.TG-MURES Silver Member

    Înscris:
    1 Iun 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Audi A6, 2.0 tdi, 2005
    Dupa parerea mea, cu cat se lungeste mai mult organizarea, cu atat vor aparea carcotasi si probleme. Asadar rog un moderatot sa deschida un pool pentru a vota data intalnirii. Apoi un pool pentru locatie (cinci locatii din cinci zone istorice ale tarii), iar in functie de locatia aleasa, vom gasii organizatori (unii si-au manifestat deja dorinta de a ajuta la organizare). Dinte atatia moderatori nu exista unul care sa ia aceasta initiativa?
     
  12. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Pana una alta si Albota si Ranca (la aceasta din urma chiar nu avea nimeni asteptari fiind considerata "obscura") au fost locatii super ok si nu cred ca ati avut ce reprosa din punct de vedere al organizarii.
    Din pacate la ambele intalniri eu am avut si experiente mai putin placute (sa fiu indulgent).
    La Albota (de fapt in Poiana) cu toate ca rugamintea mea pt cei care vor sa fie prezenti la Sura Dacilor (unde ne-a fost prezentat A5-ul Sportbacck) era ca acestia sa faca minimul efort de a se inscrie pe o lista am fost in postura in care am avut un numar dublu de membrii la masa oferita gratis de catre Porsche fata de ce am anuntat.
    Ranca .... diferenta mare intre cele doua ca si "atmosfera" si evenimente "interne" a fost datorata tocmai "seriozitatii" cu care a fost tratata intalnirea de catre membrii.
    Sa nu uitam ca pana la data limita la care se putea platii am avut doar 5 persoane in lista in conditiile in care eu vedeam respectiva intalnie ca un prilej bun pentru a implica mai mult dealerii si importatorul (si de ce nu o publicatie sau emisiune TV de profil)
    Cine a iesit sifonat din discutii din fazele astea ?!?!?!? Doar eu.
    Nu stiu daca ati realizat, dar vwforum, cu toate ca este mai vechi si are cu mult mai multi membrii nu a reusit pana acum nicio intalnire unde sa aiba o implicare cat de mica a vreunui "oficial" (desi la ei intalnirile sunt regula si sunt in numar de 4 pe an cu un numar constant de participanti).
    M-am simtit obligat sa fac aceste precizari (si nu este prima oara din pacate) nu ca si reprosuri ci doar pentru a va oferii o imagine de ansamblu asupra motivelor pentru care am hotarat sa nu ma implic.
    Eu am considerat ca intalnirea sa fie mai mult decat 2 zile de cazare, masa si bautura.
    Imediat o sa se lanseze A8-ul ... :)
    Nu ar fi frumos sa avem macar unul printre noi la urmatoarea intalnire ? Pe care eventual sa-l si conducem ?
    Cum sa fac asta cand rugamintea mea de a fi mai maturi in tratarea acestui eveniment este luata in ras ???? :(
    Deci ... nu din cauza vreunui motiv ce tine de orgoliu prostesc ezit in a ma implica ci doar din punct de vedere al experientelor anterioare.


    Sa revenim la intalnire .... inainte de a face un poll (unde parca vad ca majoritatea celor care o sa voteze nu au fost si nici nu vor veni la vreo intalnire) as vrea sa va propun ceva.
    Aveti rabdare pana miercuri cel tarziu joi si vin cu o propunere.
    Dar ... de la inceput o sa stabilim niste reguli si termene ferme. Nerespectarea lor duce la anularea evenimentului si gata :)
     
    Ultima editare: 11 Apr 2010
  13. mlozoveanu

    mlozoveanu Bronze Member

    Înscris:
    13 Noi 2007
    Locație:
    Somewhere in the jungle (Buc)
    Masina:
    A4 8E Avant 2.0 TDI 103 KW
    Sa inteleg ca tot miercuri/joi aflam si regulile? :)
     
  14. Sandu_A6

    Sandu_A6 Bronze Member

    Înscris:
    10 Mai 2009
    Locație:
    Tg. Mures
    Masina:
    A6 3.0 224CP, Touareg 7P 3.0 240CP
    Care Miercuri/joi? :)
     
  15. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Imi pare rau, dar timpul nu-mi permite sa ma ocup de aceasta intalnire.
     
  16. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Si cam e gata cu intalnirea anuala club audi...
     
  17. black sheep

    black sheep Banned

    Înscris:
    13 Apr 2009
    Locație:
    England
    Masina:
    A4 2.0 TFSI S-LINE & A2 ~ MB Aclass 170CDI~Subaru Legacy 2.0L 4WD
    ....si oare citi veneau cu adevarat pe "praful" asta
     
  18. gelu ispas

    gelu ispas 6th Gear Member

    Înscris:
    3 Aug 2008
    Locație:
    Caracal
    Masina:
    audi A4 Avant
    "Praf" a fost mereu,iaintea fiecarei intilniri,peste noi.
    Daca se vrea,se poate!
     
  19. otelea

    otelea Silver Member

    Înscris:
    4 Apr 2008
    Locație:
    Câmpulung Moldovenesc
    Masina:
    audi 80 B4 1.9 tdi 90cp 1994; A4 1.9 TDI AVB 2004; A6 allroud 2,5 TDI BCZ 2004
    Si totusi? Chiar nu suntem in stare sa ne organizam si noi sa facem o adunare pe undeva?
     
  20. Sandu_A6

    Sandu_A6 Bronze Member

    Înscris:
    10 Mai 2009
    Locație:
    Tg. Mures
    Masina:
    A6 3.0 224CP, Touareg 7P 3.0 240CP
    Ma gandeam sa incerc sa readuc in discutie propuneriile pentru intalnirea anuala. Am recitit putin posturile anterioare, avem cateva propuneri, haideti sa mergem mai departe, poate reusim totusi sa ne vedem in toamna asta.
    Treaba ar trebui sa fie simpla, mai jos sunt propunerile discutate, haideti sa votam, eu zic ca ajunge o saptamana-10 zile sa votam si sa ne hotaram asupra locatiei. Ulterior am sa negociez preturi in functie de locatia aleasa, nr. aproximativ de persoane si mesele pe care le vom stabili.

    Prioada zic sa ramana cea propusa in posturile anterioare, pentru care au fost mai multi deacord, 24-26 septembrie. (Sa nu scape nici de data asta Alin, sa faca cinste de ziua lui :p)

    Lista ar trebui sa fie de forma:
    1. nickname - 2 pers, locatie
    2. ....
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta