1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

R8: l-a mai condus cineva?

Discuție în 'Audi R8' creată de f4271, 9 Noi 2007.

  1. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    ...sau "pachet de drumuri grele":)
     
    Mitiy apreciază asta.
  2. salexbr322

    salexbr322 4th Gear Member

    Înscris:
    27 Ian 2008
    Locație:
    Galati
    Masina:
    A4 avant
    Are un design bestial si se poate alatura fara complexe celorlalte supercar-uri.
     
  3. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Azi tocmai ieseam de la masa din Bran si cand sa ies in drum un R8 negru cu numere de germania imi trece prin fata. Prima data crezusem ca este A5 dar am tras tare dupa el si am ramas cu gura cascata.
    Drumul dintre Bran si Tohanul Nou este zob cu gropi si denivelari la greu asa ca am zis sa il vad si din fata si m-am incumetat sa il depasesc. Nici nu semnalizez bine si vad ca tasneste din fata mea in niste depasiri ... Nu m-am lasat si l-am ajuns (pe o portiune foarte proasta a drumului,cunoscundu-l ca in palma) si am trecut mandru de el :)
    A venit la un moment dat in spate si apoi a tras brusc pe dreapta sigur lovise mai tare o janta sau ceva de genul.
    Concluzia e ca cei care baga asemenea masini pe drumurile noastre ori nu sunt intregi la minte ori le pasa prea putin de masina. Era o bijuterie si te fascina cum se lipea de asfalt si cum pleaca in demaraje fulminante.
    Asta e cred ca cineva nu glumea cand spunea de acel pachet pt drumuri grele :)
     
  4. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    asemenea masini nu sunt pt drumurile din ro. pt ca dupa aceia incepi sa plingi dupa bani :)
     
  5. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Bataie de joc si lipsa de respect pt orele munca depusa in construirea acelui R8
     
  6. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Cine are bani pentru un R8, are si bani de intretinere. Si pe langa asta 100% ca are si full casco, asa ca nici jentile nu conteaza! Dar asa cum ati zis si voi, este pacat sa strici o astfel de masina pe drumurile noastre!
     
  7. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    pai in cazul asta ma scuzati dar ar trebui sa mergem cu totii cu caruta ;)
    fiecare isi cumpara pana la urma ce isi permite si cine are bani de un R8 sigur isi permite si bani de un full casco..si nu cred ca e masina de zi cu zi ci mai mult masina de distractie , cum se practica mai nou la cei cu bani

    ps: cred k cei care s-au chinuit sa o construiasca sigur se bucura ca s-a vandut pentru ca si ei din asta castiga banii :p
     
  8. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    va voi spune eu cum este senzatia de a conduce un R8, dupa ce il voi castiga astazi la tragerea la sorti la promotia KENT.:)
     
  9. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    cred ca este mai mare sansa sa mori din cauza unui cancer pulmonar decat sa castigi R8-ul de la KENT :p , oricum, multa bafta la extragere:icon_thumright:
     
    Lucian a5 și mecea apreciază asta.
  10. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    stai in slatina cumva? a fost castigat de cineva de acolo....ce noroc pe om:w00t:
     
  11. danieluzu

    danieluzu 3rd Gear Member

    Înscris:
    28 Iul 2008
    Locație:
    Vaslui/Los Angeles
    Masina:
    Audi 80 B4 1991 2.6 150 cp V6 petrol engine ( baietel )/Audi S4 2005 petrol engine 344 V8 4.2quattro
    Ma apuc si eu de fumat desi nu am tras decat o singura tigara in 28 ani ;) :icon_thumright:
     
  12. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Nu am condus, insa am avut ocazia sa merg in dreapta, la o plimbare prin oras cu un prieten(proprietarul :)). Senzatie masina....pacat ca era in rodaj si nu putea sa-i dea talpa.:(

    Ps Nu mi s-a parut exagerat de rigida masina.......din pacate nu pot incarca un filmulet, si nici nu l-am pus pe youtube sau in alta parte..:(
     
  13. mircea_glontzu

    mircea_glontzu Audi Expert

    Înscris:
    11 Sep 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Allroad 2011 CAHA
    pt consumatorii de pufuleti sau alune nu sunt concursuri?:) ca sigur as avea sanse mari de tot:p
     
  14. traian si decebal Audi Expert

    Înscris:
    4 Feb 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 45tfsi Quattro, Maserati Grecale Modena
    intrebati-l pe "juniorul" cum e sa conduci un r8. el sigur l-a condus pe playstation desi spune ca l-a condus si in realitate.
     
  15. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    trebuia sa ii zici de club audi , intalniri si toate astea :p , sau e prea ocupat omul , sa care saci cu bani ? :p
     
  16. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    ;):p....nu prea e omul genul care sa stea pe forum, dar totusi o sa-i propun :p

    Daca nu pot pune film, macar sa pun cateva poze cu el :)
     
  17. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Tare poza fata-n fata cu 1310 :)
     
  18. Polishatoru3M 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Oct 2009
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi 80 1.9,1994
    Omu cu R8 ul din ploiesti tine la el si are foarte grija de el.
     
  19. florinutzu16

    florinutzu16 3rd Gear Member

    Înscris:
    23 Dec 2009
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    a6 2.5 v6 quattro 2000; Alfa 147 hatchback
    Foarte reusita masina asta....cred ca e o nebunie sa mergi cu ea pe strada.aaaa si daca vreti sa o vedeti pe strada duceti-va pe Magheru ca sigur are un pusti de vreo 18 ani care cred ca il roaga pe taicasu sa o bage in ,,drive'' ca el nu prea le are cu cititu'.Spunei ca esti de la povestiri adevarate de pe acasa tv, si vrei sa ii iei un interviu si sigur te ia la o tura cu masina. inca odata BVVVV AUDI!!!
    BEST ENGINE IN BEST CAR (for ever)!
     
    Ultima editare de un moderator: 23 Dec 2009
  20. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    ...dar nici tu cu gramatica
     

Distribuie pagina asta