1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recarosare Audi A6 C5 - discutii diverse - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de sv06hig, 1 Aug 2011.

  1. sv06hig 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Ian 2009
    Locație:
    suceava
    Masina:
    Audi A6 QUATTRO AKE
    Salut!
    Am si eu niste nelamuriri....poate reusiti sa ma lamuriti.
    Am avut un accident cu masina mea, A6 2.5 TDI quattro, cutie automatica, si oamenii mi-au spus sa caut alta caroserie pentru ca asta nu poate sa mai iasa bine. Acum stau si calculez toate variantele sa vad cum a-si iesi mai bine.
    Daca iau numai caroseria cheala, si sa pun tot de pe epava si recarosare, sau sa ma duc sa aduc una buna si sa fac recarosare?...nu stiu cum ar fi mai bine.
    Varianta cea mai buna ar fi sa aduc una identica si sa schimb numai motorul.....dar daca aduc una mai veche, tot 2.5 TDI dar care nu este quattro, se potrivesc firele si mufele? mai trebuie sa fac ceva modificari? Asta ma nelinisteste pe mine.
    Va rog daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau sugesti! Multumesc
     
  2. 14jyn

    14jyn 3rd Gear Member

    Înscris:
    28 Noi 2007
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi 100 quattro 2226 mc2
    Eu am recarosat pe al meu (audi100 c3) din 84 cu una din 90 si asta noua fiind quattro dar in talon mi sa scris tractiune pe fata!!-pe astia de la rar nu prea la interesat logo-ul in fata si spate "quattro"
     
  3. myth

    myth Silver Member

    Înscris:
    26 Ian 2011
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    audi a4 '96 <-> audi a6 '98 + audi a3 '03
    Pentru ca nu conteaza tractiunea, ci motorul. Tu schimbi caroseria, motorul vechi trebuie mutat de pe una pe alta.

    De exemplu 1.8T de pe a4 is variante si quattro si fara, si se pot recarosa fara probleme.
     

Distribuie pagina asta