1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare Service auto - Mecanica - Electrica - Diagnoza - Tinichigerie - Vopsit in Piatra Neamt

Discuție în 'Service' creată de mariusD, 19 Mai 2009.

  1. mariusD

    mariusD 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2008
    Locație:
    Neamt
    Masina:
    Audi A6 2,5 Quattro 180 CP - Black , Astra G 1,7 DTI - Black
    stie careva daca sunt ceva meseriasi la cybernet piatra neamt? mie mi-a spus cineva ca sunt "la furat" in ceea ce priveste audi...
     
  2. GTRs

    GTRs 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2008
    Locație:
    Neamț
    Masina:
    Audi A6, 2.0TDI,140 cp, 2006, motor BLB
    Am un prieten care lucreaza la cybernet neamt, dar la tinichigerie si din cate am vazut fac lucrari bune, in rest nu stiu nimic.
     
  3. mariusD

    mariusD 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2008
    Locație:
    Neamt
    Masina:
    Audi A6 2,5 Quattro 180 CP - Black , Astra G 1,7 DTI - Black
    mi-a povestit cineva ca a schimbat ulei-ul si i s-a aprins becul in bord... si sa vezi raspuns la ei: lasa-l asa ca asa face ... o sa se stinga! exact asa au spus cei de acolo... de asta nu vreau sa trag o concluzie numai de aici... poate cunoaste si altcineva... eu am o problema cu o perna de aer la audi... si nu vreau sa ma duc dejeaba acolo sa-si bata joc de masina...
     
  4. GTRs

    GTRs 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2008
    Locație:
    Neamț
    Masina:
    Audi A6, 2.0TDI,140 cp, 2006, motor BLB
    Mai bine daca ai drum pe la Tg.Mures poti sa te duci acolo la reprezentanta. Am fost odata la ei si dupa mine cred ca sunt de nota 10...
     
  5. harpagid

    harpagid 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2009
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi allroad 3.0 TDI 2007
    Pot confirma faptul ca sunt buni,chiar meseriasi pe partea de tinichigerie.Si-a facut sora-mea masina la ei si a iesit ireprosabil.
     
  6. mariusD

    mariusD 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2008
    Locație:
    Neamt
    Masina:
    Audi A6 2,5 Quattro 180 CP - Black , Astra G 1,7 DTI - Black
    e bun ca sunt meseriasi la partea asta... pe mine ma intereseaza sa schimb o perna de aer... si stau in dubii sa o schimb la cei din piatra sau cei din bacau ...
     
  7. Nakashi 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Sep 2009
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi A4 B5 1995
    caut service autorizat Audi Neamt

    Buna!
    Sunt nou pe aici , abia am cumparat si io un Audi A4 B5 fabricatie 1995 , nu as dori sa ma laud ..dar arata impecabil , dar am impresia ca ceva se intampla cu motorul ,nu "toarce" cum trebuie (asa cred io) , in relanti turatia motorului e variabila dar foarte putin as dori sa il verific la un service autorizat din Neamt .
    Va rog sa ma ajutati cu o informatie : daca exista un astfel de service in Neamt
     
  8. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Da,exista,se numeste Cybernet Auto Center si are sediul la aprox 1km la iesirea din oras spre Roman pe partea dreapta.Grija mare ca pretul la manopera e...piperat.
     
  9. Nakashi 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Sep 2009
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi A4 B5 1995
    Mersi mult pentru informatie , dar oricum stiu cam multe ce se petrece pe acolo si cum lucreaza cei de acolo si cei de la Bacau , cu toate ca pretul e piperat ai ocazia sa primesti mashina mai rau de cum era , chiar nu sfatuiesc pe nimeni sa se duca la ei , nu ca as avea ceva cu ei , dar nu lucreaza cu simtz de raspundere . Am vazut o mashina dusa la ei pentru vopsire , a doua zi acea mashina a intrat prin ushile vopsitoriei cu 50 km/h iar proprietarul mashinei a fost anuntat sa vina dupa mashina dupa 2 saptamani deoarece erau "foarte multe mashini la vopsit " . Daca ar fi stiut proprietarul ce sa intamplat cu mashina lui ..........................Asa ca............ daca propui un alt service sau un mecanic bun in Audi
     
    Ultima editare: 14 Oct 2009
  10. metter 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Apr 2008
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 CP
    Este un mecanic foarte bun la Roznov pe nume Cristi. Iti dau numarul lui pe privat.
     
  11. Nakashi 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Sep 2009
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi A4 B5 1995
    mersi mersi
     
  12. rey

    rey 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Iul 2009
    Locație:
    Neamt
    Masina:
    A4, 1.6, 2004
    Salut. De fiecare data cand am vreo problema cu masina merga la service InterAuto. La iesire din oras spre Roznov pe undeva pe la Dumbrava Rosie pe stanga. Lucreaza bine baietii...
     
  13. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Acolo mi-am schimbat eu toata directia fata;baietii sunt destul de k,preturi la manopera de bun simt.Inginerul isi mai face parte la piesele de schimb...si mai are tendinta de a pune piese ieftine si de slaba calitate(asa ai iese lui...dreptul).
     
  14. serjjj

    serjjj 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Iun 2008
    Locație:
    roman-neamt
    Masina:
    Audi A4
    Incearca un tratament de motor de la Metabond.....Mi se pare cam vechiuta masina si cu sigranta are nevoie de asa ceva....Daca te intereseaza ma gasesti la serjjj_78@yahoo.com.....Distribui produse de la Metabond in judetul Neamt.....www.metabond.ro...
     
  15. alexoble18 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    piatra neamt
    Masina:
    audi a4 2.5 v6 150 cp tiptronic fab 2001
    Service sau mecanic bun in Piatra Neamt

    Salutare,
    Am achizitionat de curant un audi a4 din 2001 2.5 v6 150 cp cutie tip tronic si vreau neaparat si foarte urgent sa ii schimb distributia. Am vorbit cu 2 dintre proprietarii care au avut-o in urma si nu stiu nimic de schimbat, deci, E JALE.
    Vreau un mecanic bun daca stie cineva in Piatra Neamt la care sa am incredere sa o schimb pentru ca am auzit ca e cam belea de schimbat si mi-e frica sa las pe oricine sa se bage. Astept un raspuns daca stie cineva un mecanic bun aici. Multumesc.
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Mai 2012
  16. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Mai,parca schimbasei a4-ul pe un bmw,iar te-ai cmbinat cu un a4 acum?:)Poti incerca la service-ul de la Dumbrava pe partea stanga cum te duci spre Savinesti,imediat dupa pancarda cu BINE ATI VENIT IN MUNICIPIUL PIATRA NEAMT unde are si statie ITP;baietii mi s-au parut k si au preturi bune.
     
    Ultima editare: 10 Noi 2009
  17. harpagid

    harpagid 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2009
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi allroad 3.0 TDI 2007
    Mi-am facut revizia la Cybernet P. Neamt si am fost chiar placut surprins.Foarte profesionisti,nimic de reprosat,ii recomand fara nici o rezerva.
     
  18. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Baietii sunt prietenosi si de bun simt,dar pretul la manopera...
     
  19. mariusD

    mariusD 2nd Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2008
    Locație:
    Neamt
    Masina:
    Audi A6 2,5 Quattro 180 CP - Black , Astra G 1,7 DTI - Black
    am facut si eu recent revizia de iarna la ea... din pacate cam scump pentru unele chestii care deja le stiam...
     
  20. harpagid

    harpagid 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2009
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi allroad 3.0 TDI 2007
    Eu nu am spus nimic despre pret si sunt de acord ca nu e pentru toate buzunarele.As fi putut si eu recurge pentru revizie la o alta varianta poate ceva mai ieftina dar nu as fi aflat de actiunea de rechemare in service pentru schimbarea unor cablaje electrice si pana la urma produsele si serviciile de buna calitate facute cu scule de calitate costa niste bani.
     

Distribuie pagina asta