1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare Service auto - Mecanica - Electrica - Diagnoza - Tinichigerie - Vopsitorie in Craiova

Discuție în 'Service' creată de dana6q, 3 Aug 2009.

  1. dana6q 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2009
    Locație:
    slatina
    Masina:
    A6 quatro,2.7 biturbo,2001
    Salutare, voua, cei cuprinsi de cerculete!
    Joi si vineri saptamana trecuta am fost pentru prima oara la service Audi (Serpico) Craiova.Joi am schimbat un burduf la planetara st.fata,pret:burduf-100 lei+TVA si restul,adica manopera,pana la completarea sumei de 362 lei cu tot cu TVA.
    Vineri am fost sa-mi schimbe uleiul la cutie (tiptronic)si sa-mi verifice un martor care era aprins...total 1350 lei (7L ulei,filtru si garnitura,250 lei manopera)
    Martorul cica semnaliza o anomalie la sonda lamda.A stat stins pret de 25km,cand am oprit si alimentat, dupa care s-a aprins iarasi. Cu asta inchei si va urez toate cele bune si km multi la roti!
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Sep 2015
  2. daniel50

    daniel50 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2009
    Locație:
    Cv
    Masina:
    audi 80-90 B3 young edition 1595 cmc carburator electronic,sonda,lambda,catalizator
    Salut,
    Stie careva un mecanic foarte bun si ,,corect'', priceput in reglarea aprinderii la motoarele 1595 cmc cu carburator electronic 2E-E de audi 80 B3? care sa se deplaseze si acasa ? :(
     
    Ultima editare de un moderator: 18 Feb 2012
  3. razvan111 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2011
    Locație:
    Craiova, Bucuresti
    Masina:
    A6, 1.8T, 1998
    Poate cineva din Craiova sa imi faca o diagnoza / LOG in mers ?
     
  4. iulian90 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Dec 2013
    Locație:
    serbanesti
    Masina:
    a4, 2.0 FSI,2005
    Salutare!
    Am cumparat de 4 saptamani un a4 2.0FSI(2005), avand combustibil peste 40-50L la cumparare, a necesitat vizita peco abia acum 2 zile, am facut plinul la un Petrom(asa mi-a recomandat vanzatorul), la 5-10km parcursi s-a aprins martorul galben de evacuare al gazelor(permanent aprins), vanzatorul mi.a zis ca trebuie sa-i fac revizia prin ianuarie(ulei,filtre), poate fi asta cauza? Nu am mers decat 10km de la sesizare, in jud. OLT unde gasesc un service sa-i faca un test,diagnosticare,reparare? E prima mea masina, si nu am habar in ale mecanici, si nu stiu nici unde sa merg, de aceea ma adresez aici, orice informatie m-ar ajuta. Multumesc!
     
  5. maryusz22 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Feb 2013
    Locație:
    craiova
    Masina:
    audi a4 b7 BPW 2007
    salut

    stie cineva vreun mecanic bun sau vreun service in craiova sa aiba habar in grupul vag mai exact audi ,cutii multitronic s.a.m.d
     
  6. robert.alin91 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2015
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi a4 2.0 tdi 140 cp 2007 BPW
    Imi recomanda si mi-e cineva un service bun in craiova?
    Doar ce am luat masina si nu vreau sa o bag pe la oricine :D
    Multumesc Anticipat !!!
     
  7. gabarea 3rd Gear Member

    Înscris:
    9 Mai 2010
    Locație:
    constanta
    Masina:
    A4 B6, 1.8T, 2004, benzina, cabrio, 193CP, BFB
    Imi recomanda cineva un service in Craiova unde sa pot face operatiunile cu camera endoscopica sa verific sorbul si sa pot masura ce presiune am la ulei ? orasul asta este in drumul meu. Ma aflu in Drobeta Turnu Severin si aici la service-uri bate vantul.
     
  8. Almajanu Costinel 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Ian 2020
    Locație:
    Drobeta Turnu Severin
    Masina:
    Audi A6C6 ,2.0tdi, 2005
    Salut tuturor,
    În zona Craiovei este cineva de anulează acel motoras de pe coloana la un A6 C6 din 2005?
     
  9. robert.alin91 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2015
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi a4 2.0 tdi 140 cp 2007 BPW
    Mecanic bun VAG in Craiova stie cineva ?Multumesc Anticipat !
     

Distribuie pagina asta