1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Recomandare Service auto - Mecanica - Electrica - Diagnoza - Tinichigerie - Vopsitorie in Rm. Valcea

Discuție în 'Service' creată de bypapys, 30 Sep 2009.

  1. bypapys

    bypapys 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Aug 2009
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI 2002
    salutare. imi poate spune si mie cineva in Rm.Valcea unde se poate face o verificare cu VAG_COM ? multumesc
     
  2. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Nurvil ... cel mai sigur
     
  3. harpagid

    harpagid 4th Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2009
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi allroad 3.0 TDI 2007
    Se apropie momentul unei revizii pentru masina mea si vad ca cei de la Nurvil sunt laudati aici pe forum.Merita oare sa bat drumul pana la ei ?
     
  4. Alexik

    Alexik 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2009
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    MY2002 (2003) Audi A4 B6 Avant, 1.9 TDI-PD AVB, remap ABT
    Tester Rm. Valcea

    Salut. Sunt curios daca este cineva in Valcea care sa ma poata ajuta cu o diagnoza in mers. Puteti lasa aici informatiile de contact sau prin PM. Multumesc anticipat.
     
  5. Alexik

    Alexik 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2009
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    MY2002 (2003) Audi A4 B6 Avant, 1.9 TDI-PD AVB, remap ABT
    Nu mai e nevoie, topic-ul se poate inchide. Problema rezolvata.
     
  6. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Cum ai rezolvat-o ?
    Rostul acestui forum este sa ne ajutam reciproc.
    Daca un alt user se confrunta cu problema ta ar fi bine sa stie ca exista si o rezolvare.
    Topicul nu se va inchide.
     
    faneb apreciază asta.
  7. Alexik

    Alexik 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2009
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    MY2002 (2003) Audi A4 B6 Avant, 1.9 TDI-PD AVB, remap ABT
    Pai mi-am dat comanda de cablu+soft (VCDS 908) si astept sa vina. Apoi ma pun pe citit/documentat si cam asta e tot. Gasisem si om sa ma ajute cu o diagnoza in mers dar programul a fost cam aiurea si n-am mai ajuns.
     
  8. ENC 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Oct 2017
    Locație:
    Drăgășani
    Masina:
    Audi a4 b6 1.9 2002
    Salut,
    Daca cunoasteti un electrician BUN in Valcea, chiar as fi recunoscator. Eu am gasit doar tilicari :(
     
  9. SebiMarascu 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2018
    Locație:
    Vâlcea
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 Tdi
    Buna ziua
    Detin un Audi b8 2.0 tdi,doresc sa schimb distributie si nu stiu la care service sa merg,Nurvil Raureni sau Audi si daca puteti sa imi spuneti si un pret aproximativ pentru tot kit-ul, o zi frumoasa colegii!
     
  10. cata181

    cata181 Audi Expert

    Înscris:
    24 Sep 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 D4 3.0 TDI Quattro 190 kW (254 PS)
    Pai si de ce nu ceri oferta la fiecare, urmand sa iei o decizie dupa analiza ofertelor?
     
  11. SebiMarascu 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2018
    Locație:
    Vâlcea
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 Tdi
    la audi 2000 iar la raureni 2200, nu ma intereseaza atat de mult pretul cat calitatea lucrarii
     
  12. @L3x

    @L3x 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2022
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4,CGLC,2012
    Salutare,
    Pentru rezolvarea cu problema Low Oil Pressure și consumul de ulei vă recomand FRM Garage din judetul Valcea. Găsiți pe Facebook atât în Vâlcea cat și în Brașov, luați legătura cu Robert Marius și se rezolvă tot. Asta am făcut și eu pentru masina din profil un Audi A4 B8.5 an 2013, 2.0 tdi cod motor CGLC 177 cp.
    Dai un ban dar îl dai unde trebuie, se rezolvă și problema și ai si garanție 2 ani. Cel mai top pe refăcut motoare. Las mesajul asta aici în speranța ca voi ajuta pe cineva deoarece nu am văzut nicio recomandare de la nimeni unde să găsești un service care să îți rezolve problema, să bagi o grămadă de bani să îți facă prin eliminare și la sfarsit sa constați ca problema nu a fost rezolvată. Toți alti mecanici ziceau să schimb turbina, alții epuratorul, dar la Robert, la FRM Garage am rezolvat tot. Va recomand așadar celor cu consum de ulei excesiv si nu numai sa luati legatura cu Foarfece Robert Marius. Mulțumesc
     
    borsy apreciază asta.
  13. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Are cont aici pe forum dar a primit ban mai demult si a incetat sa mai intre dupa.
     
  14. @L3x

    @L3x 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2022
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4,CGLC,2012
    @audi66 salut,
    Nu am știut. Am lăsat acest mesaj pentru ceilalți colegi pentru ca eu am căutat de am innebunit un service calumea până să dau de el și problema să se rezolve și sa am garanție 2 ani. M-a salvat de la stres.
     

Distribuie pagina asta